Cyzyk

Lely Welger RP445 czy Claas Variant 360RC/365RC

Polecane posty

Cyzyk    0

Witam i mam pytanie, którą wybrać, myślałem nie tylko o nowych ale i o używanych lub powystawowych. Według was, która jest lepsza? Będzie robiła rocznie 1000 plus usługi. Ciągnik 130 km. więc raczej da radę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

a jak cenowo ci wychodzą bo ja też kupuję prasę i na lely rp445 się namyśliłem

lely 118netto

class 380 133netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Firma Welger kiedyś bardziej się specjalizowała w prasach niż Class, który ma szeroką ofertę maszyn. I prasy Welgera, te starsze uchodzą za jedne z najlepszych na rynku. Teraz Welgera przejeło Lelly ale prasy nadal mają niezłe. Ja używam prasy Classa Roland 250, jakość tej prasy jak dla mnie przeciętna.

 

Te nowe prasy oglądając tylko na wystawach to jednak Welger bardziej mi się podoba.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Cenowo to jeszcze nie wiem ale zapewne claas drożej. W poniedziałek dowiem się ile za lely. Ogólnie jesteśmy skierowani bardziej na Lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Miałem ten sam problem, varianta miałem na testach i bardzo mi się podobał, bele były pożądnie zbite a prasa pracowała tylko na ciśnieniu 150bar i z ciągnikiem 113km,a lely to tylko na placu oglądałem, wybór padł na claasa varianta 360rc, teraz prasa bendzie pracować z 130km ciągnikiem to myśle że ciśnienie będzie można na maksa ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

claas przesłał mi ofertę

360 110netto

380 123netto

ale lely wolę 118netto 2laty gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21
Napisano (edytowany)

koła 17, 14 noży czujnik wypełnienia komory L/P wałek panel lepszy siatka rolka dociskowa koła podporowe

Edytowano przez szczepan84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz566    16

Dobry wybór o tych nowych za dużo nie wiem. Ale te stare Welgery to są super maszyny. Wiem bo mamy Welger RP 12S i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

powiem jak będę miał coś o tej prasie ale myślę że będę zadowolony to dobra firma a każdy kupi to co uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Kolego uważaj bo po takich argumentach wszyscy się rzucą na claasy :blink:


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarrek    6

Szczepan84 od którego dealera claas i lely masz te oferty? Bo ceny atrakcyjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Ja juz swzon pierwszy mam za sobą z Lely Welger 445 a wczesniej miałem Clasa Varianta 2005rok takze to tez była dobra maszyna ale Welger duzo lepszy ma wiekszą duzo wiekszą wydajnosc i lzej ma ciagnik takze jesli ma ktoś dylemat to ja proponuje brać lely bardzo prosta i wydajna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj