robercikj100

srodek przeciwko zamarzaniu on

Polecane posty

Heniekii    2

ja w tym roku dolalem jakis skandynawski z czrna strzla(takie logo) i musze powiedziec ze badziew dizel skandinaw sie to nazywa czy jakos tak plyn jest taki pod zolc a przy -20 zrobilo mi sie w odstojniku metno,wyciagam ta butelke z ciagnika ze schowka patrze i tez zmetnialo i zaczely jakies farfocle plywac i jak on mial mi pomoc jak sam ten srodek sie rozwarstwia istna zenada.Dodam ze dolalem tego troche wiecej i w plusowej temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Rozmawiałem z pompiarzami w pewnym zakładzie i powiedzieli ,żadnych super-extra-ultra dodatków- tylko w lecie dodatek mixolu -jak niepewna ropa ; - w zimie nieco benzyny.W najgorsze mrozy jeżdziłem bez dodatków na ultimate, po mrozach verwa iiiii kaszana -pali a potem gaśnie , bo nie przeciąga przez filtr.rozgrzałem filtr,dolałem benzyny , pomieszałem patykiem , z przewodów trzeba było spuścić paliwo i zaczął chodzić.W samochodzie te same paliwa i podobnie - na ultimacie chodzi , na verwie po odpaleniu maska w górę i gruszką koło filtra i dopompowywanie .Za co płacić tyle kasy?Mam nadzieję ,że ktoś się weżmie za jakość paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

najlepszy to OO jest , kilka lat był lany mrozy były nigdy nie gęstniał ,nic nie dolewałem i dobrze było ,niestety czasy się zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Rozmawiałem z pompiarzami w pewnym zakładzie i powiedzieli ,żadnych super-extra-ultra dodatków- tylko w lecie dodatek mixolu -jak niepewna ropa ; - w zimie nieco benzyny.W najgorsze mrozy jeżdziłem bez dodatków na ultimate, po mrozach verwa iiiii kaszana -pali a potem gaśnie , bo nie przeciąga przez filtr.rozgrzałem filtr,dolałem benzyny , pomieszałem patykiem , z przewodów trzeba było spuścić paliwo i zaczął chodzić.W samochodzie te same paliwa i podobnie - na ultimacie chodzi , na verwie po odpaleniu maska w górę i gruszką koło filtra i dopompowywanie .Za co płacić tyle kasy?Mam nadzieję ,że ktoś się weżmie za jakość paliwa.

 

 

znajomy latem mixol dodawał do ropy jak belował :) belował na usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Mam starą instrukcję od T-25 i w niej Ruscy zalecali zimą lać naftę do ropy, żeby nie zamarzała. Dodatkowo też było napisane, że można dolać tej nafty do oleju w silniku, ale ja tego nigdy nie robiłem tzn. nie dolewałem ani nafty do ropy ani do oleju. Jak mi kiedyś zamarzł Władek w trasie to rozmontowałem odstojnik i zauważyłem, że jest tam takie małe sitko metalowe i całe jest zalepione parafiną. Wyrzuciłem to sitko, a właściwie krążek z blachy z kilkoma dość dużymi otworami z odstojnika i od tego czasu mam spokój. Ani razu mi silnik nie zamarzł w czasie pracy zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jeśli wyrzuciłeś to sitko to odstojnik przestał być wstępnym filtrem paliwa i wszystkie syfy z baku idą na pompkę zasilającą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Jeżdżę tak już chyba z 15 lat i nic się nie dzieje. Teraz już nie ma tyle wody w ropie co kiedyś. Poza tym to jest tylko odstojnik, a syfy jeśli już to idą na filtry paliwa. Poza tym to co się przeciśnie przez śrubkę na górze baku paliwa i tak jest dużo mniejsze od otworków w tym sitku więc nie widzę potrzeby tego sitka w odstojniku, zwłaszcza, że to sitko to pierwsze miejsce gdzie się osadza parafina w czasie mrozu.

Aha - pompa paliwowa jest ta sama od nowości, pompka zasilająca jest też ta sama, nawet chyba rozpylacze są te same od tego czasu - raz kiedyś je czyściłem. Traktor ma już 4500 mth i jak na razie sprawuje się dobrze. Ale nie leję oleju opałowego czy jakiejś dziwnej ropy z nieznanego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

ja polecam to co podał kolega rolnik29 mam to zalane w samochodzie paliwo nie zamarza a dodatkowa niby czyści układ i dynamika auta jest faktycznie odczuwalna :D w ciągniku miałem ok 15 litrów letniej ropy dolałem 5 litrów zimowej z dodatkiem lanym na oko ostatnio po mrozach ok -25 zachodzę ropa normalna jakby nigdy nic zero parafiny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja tam tankuje na STATOIL i żadnej parafiny nie widać ON stoi w bankach na dworze i jest całkiem przejrzysty. szwagier tankował na bliskiej w styczniu ciężarówkę to w zbiorniku teraz ma kisiel benzyna nawet nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Volvo to nie jest to sitko. U mnie była to nieduża stożkowa blaszka z wywierconymi chyba 5 otworami średnicy około 5 mmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

wg,mnie wygląda ok,ale jeśli chcesz poddgrzewacz to na szrocie od jakiegoś auta znajdziesz 4 razy taniej,podgrzewacz podgrzeje ci paliwo tylko w czasie jazdy,wiec wtedy jestes pewien że nie staniesz,ale co na postoju??gdy np.po nocy na postoju w filtrze ,przeowdach paliwo zamarznie lub rozdzieli sie parafina co sie częsciej zdarza,wtedy podgrzewacz nie pomoże,więc jeśli chcesz możesz założyć podgrzewacz,ale przede wszystkim pamietaj o wymianie filtrów i dobrym paliwie na zime,i ostatecznie dodatki.

 

P.S

2 tyg temu testowałem po raz pierwszy DIESEL SKYYD -moge powiedzieć że pomaga.polecam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

na letnią ON nic nie pomoże, ja tych środków przetestowałem w zeszłą zimę w samochodzie jak w mróz wyjechałem a w baku letnia była, 5km i silnik zaczął stawać i wtedy tylko wymiana filtra. Potem dolałem większą ilość tego środka i do pełna ropy zimowej i jakoś tam szedł ale to było 30letniej i 70l zimowej już w baku wymieszane. Jak paliwo stoi w beczce czy bańkach nie ruszane to i zimowe zacznie robić się tak jakby gęste ale nie wytrąci się parafina tak aby się rozwarstwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Trudno to nazwać paliwem.Ale no cóż,u nas same podróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

ja w tym roku dolalem jakis skandynawski z czrna strzla(takie logo) i musze powiedziec ze badziew dizel skandinaw sie to nazywa czy jakos tak plyn jest taki pod zolc a przy -20 zrobilo mi sie w odstojniku metno,wyciagam ta butelke z ciagnika ze schowka patrze i tez zmetnialo i zaczely jakies farfocle plywac i jak on mial mi pomoc jak sam ten srodek sie rozwarstwia istna zenada.Dodam ze dolalem tego troche wiecej i w plusowej temp.

Odświerze nieco post wyjaśniając go... To że depresator mocno zgęstniał nic nie oznacza bo tak sie z nimi dzieje w niskich temperaturach. Dopiero jak się wymiesza w odpowiednich proporcjach z ON osiąda swoje właściwości i zapobiega wydzielaniu się parafiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Ja dzisiaj kupiłem troche ON do c-360 i mówie do gościa na stacji że chcialbym jeszcze jakis dodatek do paliwa przeciw wytracaniu sie parafiny i co by mi polecil. Czasami w zimie odpalam zeby odgranac sobie podworko i chcialbym aby wszystko dzialalo ok.

 

Gosciu mnie zaskoczyl bo zamiast wcisnac mi pierwsza lepsza butelke z brzegu powiedzial zebym sobie darowal takie dodatki. Powiedzial ze teraz maja juz zimowe paliwo i zagwarantowal mi ze nie bedzie problemu, wiec nic nie kupilem, a mial na półce sporo roznych specyfików ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

@mlody28: sprzedawca zapewne wiedział jak działają te specyfiki :D

A tak w temacie, swego czasu zaczęliśmy stosować uszlachetniacz do paliwa, króry wg zapewnień producenta zapewnia skuteczność do -39; pomagało przy temperaturach rzędu -20, ale jak chwyciło -30 to niestety zrobiła się kasza mimo podwojenia dawki preparatu. Dobra rada, lać paliwo pod korek oraz lepszej jakości (Dynamic itp).

PS: dwa lata temu przez m-c trzymał tęgi mróz (-25 i niżej), próbowaliśmy odpalić DF-a i Zetora (chodziły dopóki nie zassały parafiny),jako jedyny odpalił MTZ B), który przetrawił kaszkę ze zbiornika i zawstydził resztę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

Ja do ON leje butelkę denaturatu na zbiornik
:mellow:

 

Jak już piszesz, to pisz
jak wszyscy !!!!
Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo w mtz-cie paliwo krąży pompka zasilająca-filtr paliwa-pompa wtryskowa i znów pompka zasilająca. Nie wraca do baku, szybko się rozgrzewa bo obieg malutki. Uzupełnia się jedynie o tyle co spali silnik i wróci powrotem przez wtryskiwacze. Nawet jesli cos tam siądzie na filtrze pewnie po rozgrzaniu się paliwa zniknie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W końcu MTZ ze wschodu pochodzi, a tam warunki nie takie jak u nas to i w mrozy musi sobie radzić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Co myślicie o dodatkach do paliwa:

-Keen-Flo Diesel Fuel Conditioner

-Keen-Flo Diesel Fuel Antigel

 
Do tej pory przy silnikach z Common-rail stosowałem Szwedzkiego Skydd i przy dobrym wymieszaniu był w porządku ale te Kanadyjskie mocno mnie zaciekawiły,pierwszy pewnie jest na jakieś lżejsze zimy ale u nas paliwa zimowe z renomowanych stacji potrafią zamarznąć przy minus kilkunastu stopniach to chyba lepiej już kupić ten do -45.
Ktoś z AF stosował już specyfiki tej firmy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku do beczki paliwa wlałem skydd (paliwo nie było jeszcze zimowe) i nie było problem z zamarzaniem, fakt że zima szczególnie mroźna nie była.

Więc po co zmieniać środek skoro jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na 100 litrów on 5 litrów benzyny i nie ma prawa wytrącić parafiny.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj