Zaloguj się, aby obserwować  
luqasz17

Przyczepa przerabiana z woza konnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luqasz17    61

Posiadam solidne podwozie od woza konnego na kołach 600 przód i tył 750. Interesuje mnie czy ktoś z kolegów przerabiał wóz lub posiada zdjęcia gdzie taką przyczepę widać. interesuje mnie przede wszystkim zaczep do ciągnika oraz jak jest połączona przednia oś z tylną rozwora czy w jakiś inny sposób? Ja myślę aby to była rozwora. Burty mają się wszystkie rozkładać- a jak zrobić aby przednia w razie potrzeby się nie rozkładała? Dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

sasiad ma taka platforme,

zaczep normalnie robisz V z jakiegos profila na koncu plaskownik pionowo, no i przy wozie jakies mocowanie, cala "rama" jak przy wozie, na to podloga

przednia burte mocujesz do podlogi jakims plaskownikiem, wygietym pod katem prostym, ilosc sztuk 2 lub wiecej

jak cos wiecej chceszwiedziec to pytaj


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja robie,coś takiego ,stoi nieskończone bo nie mam czasu ,od woza zostały same osie,do osi przykreciłem resory od żuka,resory zamocowane do ramy z tregry 12cm od tregry wkoło kątownik i poprzeczki wysunięte po 40cm bo osie od woza są wąskie,ale można było je też przeciąść i przedłuzyć i wtedy zrobić szeroką ramke .zaczep w kształcie v z rur,skret z 2 blach o srednicy około 35cm,a w środku nich gruba śruba ,pomiędzy nimi podkładka i posmarowane smarem.podłoga i burty zostały mi do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

mój szwagier ma zrobioną taka przyczepę z woza konnego ale u mnie w okolicy dużo ludzi ma przyczepy z maszyny wiejki odcina się całą górę i górne ceowniki wykorzystuje się ja mam taką zrobioną ma 6m na 2.20 i będziemy na wiosnę robić drugą skręt oryginalny tylko osie to jest słaby punkt takiego wynalazku ale wydaje mi się lepszym rozwiązaniem jak robić z woza od podstaw większość materiału jest tylko trzeba popracować szlifierką zalety to mały ciężar i skręt jak w przyczepie jak kogoś interesuje wyśle fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

były takie maszyny u nas się je tak nazywa pisało na nich warmianka i jakiś numer ale nie pamiętam jaki zboże czyściła na 3 sorty i jeden worek na śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja mam 2 wozy tak przerobione, skrzynie 4,5 na 1,8 i 0,4m wysokości. Dodatkowo są zamontowane łańcuszki do otwierania na boki, kiedyś to służyło do wożenia kostek ze słomą czy sianem. Dobrze było podawac bo nisko podłoga. W jednym mam rozworę normalnie jak było w wozie i muszę uważac

żeby jej nie złamac. Drugi wóz miał zrobioną obrotnice(dwa pierścienie jeden na drugim) i rozwora jest przyczepiona do ławki nad obrotnicą, dzięki czemu promień skrętu wzrósł, pewnie tak + -260 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja mam 3 takie przyczepy:) jedna z tyłu ma tylny most od zuka i według mnie jest to bardzo dobre rozwiazanie. Wymiary to 4,0x2,0x0,5+ nadstawki w sezonie, jeczmienia wchodzi ok 3,5 tony. jak dla mnie sa to bradzo dobre przyczepki i wszechstronne bo sa niskie i lekkie jedna wazy cos ok 800kg;D Wszystkie sa na rozworach , pierwsza ma juz ok 15 lat i nigdy sie nie przytrafiło zeby złamac rozwore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam mam pytanie czy robiona przyczepa może swobodnie poruszać się po drodze nie trzeba żadnego papieru czy innego czegoś, czy można się poruszać nią po drodze czy nie będzie się czepiała policja że niema żadnych papierów proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja tam dokladnie nie wiem ale widze w naszych okolicach wiele takich przyczepek, co tu duzo pisac sami taka mamy, wiec chyba mozna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No chyba legalnie nie do końca można bo raczej by ją było jako maszynę ciężko sklasyfikować... Tak więc jak ma się po drogach publicznych poruszać jako przyczepa to jednak papier powinna mieć i jak by chcieli to mogą się przyczepić ale jakoś i u nas jeżdzą i problemów nikt nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

ja mam przerobiony wóz na platformę na bele jak chcesz to możesz zobaczyć w mojej galerii zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

dzięki za odpowiedzi a np. dało by rade ją zarejestrować tak jak się rejestruje przyczepkę samochodową robioną jako "SAM" Ja tą przyczepę mam robioną na bazie wozu z kołami od wielkiej oryginalnej przyczepy i oś'iów od rozrzutnika bez kołowrotu na łożyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki89    0

mój szwagier ma zrobioną taka przyczepę z woza konnego ale u mnie w okolicy dużo ludzi ma przyczepy z maszyny wiejki odcina się całą górę i górne ceowniki wykorzystuje się ja mam taką zrobioną ma 6m na 2.20 i będziemy na wiosnę robić drugą skręt oryginalny tylko osie to jest słaby punkt takiego wynalazku ale wydaje mi się lepszym rozwiązaniem jak robić z woza od podstaw większość materiału jest tylko trzeba popracować szlifierką zalety to mały ciężar i skręt jak w przyczepie jak kogoś interesuje wyśle fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi a np. dało by rade ją zarejestrować tak jak się rejestruje przyczepkę samochodową robioną jako "SAM" Ja tą przyczepę mam robioną na bazie wozu z kołami od wielkiej oryginalnej przyczepy i oś'iów od rozrzutnika bez kołowrotu na łożyskach

 

Nie nie możesz się takim wynalazkiem swobodnie poruszać.

Nie nie możesz na obecną chwilę zarejestrować takiego cuda gdyż pojazdów marki SAM nie rejestrujemy od czerwca 2013.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj