Sterber

16-letni rolnik

Polecane posty

Sterber    0

Witam wszystkich Agrofotowiczy!!!!

Mam 16 lat i dostałem 2ha. pola ornego.Mam do was takie pytanie czy w 16 latach mógłbym zacząć prowadzić gospodarstwo rolne,

a jeśli tak to czy dało by rade rozpocząć od tych 2ha. oczywiście sprzęt kompletny do uprawy pola mam.Z góry dzięki za każdą odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie się oczywiście da tylko najlepiej mieć pomoc kogoś dorosłego. Sam fakt posiadania prawa jazdy, który dużo ułatwia.

 

Chociaż przy 2 ha nie widzę sensu.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sterber    0

Prawo jazdy niekonieczni by były mi potrzebne ponieważ to pole jest około 500m od gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Osobiście proponuję sprzedaż. W najgorszym razie dostaniesz 15 000 zł za ha. Za 30 000 zł możesz zrobić co chcesz, wyremontować dom rodzicom, kupić w przyszłości samochód, albo pieniądze przeznaczyć na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję sprzedaż. W najgorszym razie dostaniesz 15 000 zł za ha. Za 30 000 zł możesz zrobić co chcesz, wyremontować dom rodzicom, kupić w przyszłości samochód, albo pieniądze przeznaczyć na studia.

 

 

Popieram B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Jeżeli bedziesz miał stałą pracę oprócz tego gospodarstwa załóżmy 12ha to myśle że w wolnym czasie warto by było na nim dorobić ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Na takiej powierzchni mógłbyś zacząć trochę "poeksperymentować", czyli nie siać tego co wszyscy na około tylko coś nowego,możesz też na takiej powierzchni przejść na "frukta" albo po prostu wydzierżawić. Zawsze jakiś pieniądz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jeżeli wraz z gospodarstwem rodziców bedziesz miał 12 ha to czemu zaraz wydzierżawić lub sprzedać te 2ha jeżeli chłopak ma zadatki i chęci to dlaczego miałby na tym nie gospodarować?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Osobiście proponuję sprzedaż. W najgorszym razie dostaniesz 15 000 zł za ha. Za 30 000 zł możesz zrobić co chcesz, wyremontować dom rodzicom, kupić w przyszłości samochód, albo pieniądze przeznaczyć na studia.

Za 30 tyś to możesz Gówno zrobić. 300 tyś to inna już bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

jeżeli chłopak ma zadatki i chęci to dlaczego miałby na tym nie gospodarować?

 

Koledzy nie chcą mieć konkurencji :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Za 30 tyś to możesz Gówno zrobić. 300 tyś to inna już bajka.

 

Jeśli wg Ciebie 30 000 zł to suma za którą gówno można zrobić to współczuję! Wymieniłem przykładowe wykorzystanie tych pieniędzy i są one jak najbardziej trafne i do zrealizowanie! Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

kolego Sterber oni tylko czekają zebyś im to sprzedał za 15 tys/ha. ja bym nie sprzedawał, masz chęci to rób a sprzedać zawsze zdążysz i to na pewno drożej.

a co do tego ze gimnazjaliści maja niby duzo wolnego czasu to kolego nie zwracaj uwagi na te głupie docinki. to dobrze o tobie świadczy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Ja przy tych 12 ha nie nie widze sensu... zalezy jaka produkcja i jaka klasa ziemi... Sam mam 16 lat i prowadze sam z mama gospodarstwo . Przy obecnych cenach paliwa, pasz pradu itd. ciezko jest odlozyc godny zysk z moich 25 ha i calej produkcji. ale jesli sa warunki do dobrego rozwoju to czemu nie pobawic by sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka    0

Jeżeli chłopak ma oprócz tych 12ha odłożone pieniądze (no, nie wiem-dostał) to spokojnie może zająć się produkcją zwierzęcą. Tylko na start trzeba mieć naprawdę sporo kasy... Kiedy ja zaczynałam miałam do dyspozycji 100 tys. a pastwiska dzierżawiłam. Więc może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ale nie mieszajmy chłopakowi z głowie :) nawet gdy to jest 1 klasa gruntów z 12 ha będzie bardzo ciężko, lecz prawdopodobieństwo małe jest, że się rozwinie. Napisz jaki masz sprzęt, klasa ziemi, czy masz na dzień dzisiejszy jakąś hodowle, jeszcze w jakiej cenie u Ciebie można kupić ziemię i czy jest szansa wziąć w dzierżawę od kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jeśli wg Ciebie 30 000 zł to suma za którą gówno można zrobić to współczuję! Wymieniłem przykładowe wykorzystanie tych pieniędzy i są one jak najbardziej trafne i do zrealizowanie! Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego!

Życzę powodzenia 30 tyś na start. za 30 tyś kupi sobie pasia za dwa lata ten sam pasio będzie wart 15 naprawdę git inwestycja, a ty musisz mieć chyba znikome doświadczenie w kosztach remontów domu chyba że dla ciebie definicja remontu zamyka sie w pomalowaniu scian.

 

I się tak nie unoś tymi znakami interpunkcyjnymi. swoją drogą zastanawiające jest to czemu w większości profili brakuje wieku. Co wstydzicie się przyznać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Chłopak jak chce to czemu nie,odrazu nikt Warszawy nie zbudował wystarczą dobre chęci,ja też jakiś czas temu kupiłem sobie pole i nikt za darmo mi nie dał,narazie mam 2,30ha + wydzierżawiłem odrazu od tych samych ludzi drugie tyle a ziemia 4 i 5 klasa i myślę że dalej mi się uda coś kupić albo wydzierżawić więcej(oczywiście pracuje jeszcze) ja całe życie na gospodarce a życie potoczyło się inaczej,więc chcę coś swojego mieć bo to poprostu lubię,także chęci nikomu nie zabierajmy tylko zachęcajmy jak ktoś coś lubi POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1303

Chłopie daj te 2 ha komuś, niech je na razie uprawia,a ty do nauki i w sobotę na dyskotekę. Jestem od ciebie dwa razy starszy więc wiem co piszę.Tego szczęścia z ziemią jeszcze się najesz po same uszy, i rada na koniec ziemi się nie pozbywaj kiedyś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sterber    0

Darekpol odpowiadam na twoje pytania:

1.Klasa ziemi I i II

2.Sprzęt:

-Zetor 6441 Proxima

-Ursus C-360 3P

-Przyczepa 4t

-Kombajn do buraków Neptun Z413 (Famarol)

-Prasa k442

-Kombaj do zboża Claas Dominator 78s

-2x Pługi 3 Skibowe

-Kultywator

-Cyklop

-itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ziemie masz cudną, sprzęt nie najgorszy. Jeśli twojemu ojcu przy 10ha udało się do tego dojść, a ty masz pomysł na to gospodarstwo i chęci do roboty to spróbuj B) Sprzedać zawsze będziesz mógł jeśli Ci nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj