FanUrsusa

Co pobudza apetyt u krów?

Polecane posty

Ktoś stosował bolusy (takie strzały z mikroelementami do pyska)/?? Mogłem pomylić nazwę, :):D

 

jak to jest ze stosowaniem gliceryny /jaka dawka/, cena litra? gdzie kupić?//

Kolego, ja stosuje bolusy. U mnie to służy jako uzupełnienie brakujących pierwiastków. Podane przed zasuszeniem, albo zaraz po, wypływają na to, że krowy nie sprawiają problemów po ocieleniu. Krowy, które dostały bolusy szybciej wydalały łożysko po porodzie i się nie brudziły po wycieleniu i ich kondycja była lepsza po porodzie i ich macica szybciej regenerowała się i przygotowywała do następnej ciąży. Po stosowaniu bolusów większego pobudzenia apetytu krów nie spotkałem. Podsumowując, bolus poprawiają zdrowotność krów po porodach.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

na paetyt daje drozdze kwasny weglan a dla krow ktore sa po wycieleniu i daja powyzej 40 l na dzien wlewam w poidlo czysta biala gliceryne ja mam ja w cenie 100 zl za 20 kg raz dziennie gliceryna ok 200 ml ,sztuki mam poustawiane z najwieksza wydajnoscia obok siebie co tez ma wplyw na apetyt robia sie konkurencyjne i wyjadaja wszytko co jest zadane u jalowek tez to stosuje a jesli nie ma apetytu to wlewam do pyska bufor bio rumen i nastepnego dnia apetyt wraca a bolusy stosowalem u jalowek jakmialy problemy z zacieleniami trudne sztuki jak chodzily na pastwisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

mam problem z apetytem jałówek wysokocielnych - napisz coś więcej o tym buforze bio rumen

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

weterynarz mial go w sprzedarzy jest to kompozycja ziol drozdzy i witamin nie mam opakowania teraz po tym pod reka ale jak znajde to napisze ci dokladny sklad tego i jaka firma to produkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroCENTER    0

Jesli chodzi o dotatek energetyczny moge polecic agro glikone slodka - dziala przeciw ketozie, redukuje niedobor energii ogranicza spadek masy (szczegolnie po wycieleniu), dostarcza niezbedne skladniki i ma slodki smak co ulatwia dawkowanie. Zawiera glceryne, glikol, propionian sodu, kompleks witamin z grupy B, wit E i selen. Mozna podawac wlewem do pyska, z woda do picia lub polac pasze/ kiszonke - gliceryna zaopbiega wtedy tez przymarzaniu ;)

Jestem w trakcie zakladania firmy handlujacej dodatkami paszowymi, dodatkami funkcjonalnymi i kiszonkarskimi.

Dzieki bezposredniej wspolpracy z producentem moge zaoferowac najkorzystniejsze ceny i warunki :)

Na apetyt polecam Protowit z niacyna - jest zrodlem energii i bialka, dostarcza witamin i substancji biologicznie czynnych, ma szerokie wlasciwosci probiotyczne, obniza ilosc zaburzen w procesie trawienia, reguluje gospodarke kwasowa zoladka i jelit, wplywa na zdrowy rozwoj racic, kopyt i siersci a co najwazniejsze zwieksza pobranie paszy. Jesli chodzi o sklad ma: drozdze paszowe, glikol, propionian wapnia, kwasny weglan sodu i niacyne.

Asortyment produktow jest bardzo szeroki i pomaga rozwiazywac wiele problemow z ktorymi sie spotykamy.

Jakosc produktow jest na najwyzszym poziomie (sam przepracowalem na produkcji kilka lat tak wiec moge dac sobie reke odciac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

U mnie krowy przy średniej produkcji mleka na poziomie 25l/sztuka/dzień zjadają tylko ok. 30-35kg tmr-u dziennie. Dodam, że parametry mleka to tłuszcz 4,4, białko 3,5, mocznik 120. Dostają drożdże, kwaśny węglan i sól ok 100g na sztukę. Po moich krowach widać, że nie są chętne do jedzenia a objętościówkę mam dobrą. Co może być z nimi nie tak. Może jakaś kwasica, zasadowica? Na co mogę zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

napisz kolego co dajesz do wozu i w jakich ilosciach masz jakies analizy paszy ph sucha mase strawnosc skrobie?? i powiedz cos wiecej o parametrach mleka tluszzc bialko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to ze jest nislki mocznik to druga sprawa ale wzgledem bialka to podejrzewam ze nadmiar energi masz w dawce ale mocznik nie ma wpływu na pobieranie raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

No to tak. Do paszowozu trafia nie cala tona kiszonki z kukurydzy i ok. 250-300 kg sianokiszonki, do tego 30kg paszy treściwej i 30kg melasy. Mocznik może jest nie za duży ale raczej już nie podniosę bo później wkrada się somatyka, a paszę treściwą robię sam ok 23% białka ogólnego, taka doradził mi żywieniowiec z blattin, nie za dużo? Jak ocenić czy tmr nie jest za suchy? Dałem do badania kuku i sianokiszonkę po świętach powinienem mieć wyniki. Chciałoby się komuś zerknąć na moje raporty wynikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Przeczytałem wszystkie posty. Przecież jest sól paszowa i bez problemu można dawać zamiast lizawek czy soli kuchennej.

Ja daję sól paszową od razu podczas koszenia w kopiec w dawcę trochę mniej jak worek na hektar.

Na apetyt polecam Lidermix KWK-88zł/brutto. Koryto wilizanę (bardzo ładnie pachnie). Kolego Blattin uważam że jest najsłabszą firmą. Nic mi nie przypadło do gustu z tej firmy.

Kolego Mateusz napisz czy udało Ci się rozwiązać problem.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

owszem usłyszałem na szkoleniu prowadzonym przez profesora z krakowskiej uczelni. Mogłem to wlasciwie ująć w cudzysłów bo to było jego zdanie. :)

I słyszałem również na tym wykładzie, ze aby uzyskać wydajność rzędu 7-8 tys litrów zazwyczaj wystarczy odpowiednio zbilasnować dawkę bez szczegolnych specyfików ;)

 

I jestem świecie przekonany ze przeskok z 6 na 8 tys litrów uda sie z powodzeniem bez gliceryny

Słyszałeś pewnie od Kowalskiego i miał rację tyle tylko, że zdarzają się sytuacje kiedy krowa ma ujemny bilans energii (szczególnie po porodzie) i wtedy dodatek 300 ml/szt./dz. może uchronić krowę przed ketozą. Można te glicerynę dawać do 2-3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak masz racje :rolleyes: . ale wracajac do punktu wyjscia to dobrze zywiona krowa po porodzie nie powinna miec ketozy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za zwyczaj problem u mnie jest z pierwiastkami bo je najtrudniej wprowadzić w laktację, mimo ze kondycja jet prawidłowa 3+, dla tego należy po porodzi przez około 3 tyg podawać glikol profilaktycznie po 250ml/dziennie /szt. a w szczególności jak zauważymy że sztuka jest ospała powoli się rusza słabo wstaje słabo żre. efekt widoczny po 3 -4 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanca99    0

kkkowalski gada jak mu płacą i z kąd wiatr wieje, pozatem jest spalony. a więszośći to tylko marketing ..................

przerabiałem to na swoich i wiem tylo jedno że krowa jak baba każda jest inna, i jak sobie dobrze zbilansujesz dawkę to tego problemu uniniesz i to bez wzgledu na wydajność z obory........... .


inseminacja, satnówka, badnanie nasinenia, USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
svetik11    0

Witam

Znalazłem na allegro glicerynę paszową 86% w super cenie 73zł za 30 kilogramów, widać że sprzedaje się tego dużo i ludzie wystawiają pozytywne komentarze, stosował ktoś z Was taką glicerynę o takim stężeniu czyli 86% ?

tak się zastanawiam nad jej zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wydaje mi sie ze gliceryna jak gliceryna ;) grunt zeby nie przekroczyc maksymalnej dawki dziennej bo to moze grozić nawet upadkiem zwierzecia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malong    0

co do lizawki z selenem ok- jest jeden minus nie chętnie ją pobierają. jeśli chcesz podnieść wydajność przeanalizuj najpierw mleko ile mocznika ile białka ile tłuszczu.

następnie sprawdź dawkę oznaczenie ilości białka jest kluczowe energie zawsze łatwo wyrównać, oraz czy krowy nie popadają w kwasice(kolejne straty mleka) to na początek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj