Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Używane opony rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
globus512    17

Ja na wiosnę kupiłem do 716 Micheliny 650/65/38 z 2008r, były to opony z bliźniaków i mają 95%, za 2 sztuki dałem 8 tyś i jestem zadowolony :) Byłem też w tym Wołczynie i po tym jak zobaczyłem jakie opony niektóre są uszkodzone i są naprawiane dałem sobie spokój ze względu na własne i innych bezpieczeństwo. Ciągnik ten jeździ z obciążeniem i nie raz z prędkością 50k/h, wolałem jeździć spokojnie i nie obawiać się że strzeli opona w czasie jazdy przy prędkości 50km/h, ale to tylko moje takie zdanie.

sebe1033    62

kup jakieś wschodnie belshine czy voltyre te mam w rozmiarze 18,4-38 i nie narzekam a w mtz miałem któreś z nich (bo made ZSRR) to jedna była spękana jak pajęczyna bałem się że pęknie a ona cały czas cała

I oba ciągniki były obciążane

MgrLukash    114

Sam to przerabiał wiec wiem co pisze. W Ciagniku Same Titan 190 520/85/R38 tył opony po kilku latach eksploatacji, kilku przebiciach przez gwoździe, kamienie na polach itd. Zamiast kupować nowe wstawiliśmy dętki, na dętkach kolejne kilka lat przepracowalismy az bieznik całkiem się skończył.

Jak to dokładnie zrobiliście?

Jedną dentkę zozcieliście i włożyliście w nią drugą?

Bo mi Valmecie pękła jedna opona, bieżnika jeszcze trochę na niej jest i posłużyłaby jeszcze kilka ładnych lat -_-

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

Mi jak pękła dętkowa to jedną dętkę rozciąłem i w nią włożyłem drugą. I tak już z 5 lat.

bboyUrsus    10

Jak opna jest od Ursusa 385 czy tam 912, to pewnie było tam uszkodzenie poczne. Każdy wie jak czasami ramiona obijają bok opony. Nigdy nie brałem tam opon, ale jak dają gwaracje to chyba powinno być wszystko ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam