Zaloguj się, aby obserwować  
Bartekj1994

Stodoła na opasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartekj1994    141

Witam. Planuje przerobić stodołę na opasy. Jest tam normalna posadzka jak to w stodole i mam pytanie jaki byłby koszt takiej przeróki czy lepiej robić uwięzi czy puścić wolno ile by weszło opasów wymiary to 30 x 15 Czy drewno pod wpływem pary nie rozleci sie po kilku latach. i czy zrywać tą posadzkę i zalewać cos innego? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Po jakie licho zrywać posadzke? Na tylu metrach 40 sztuk powinno spokojnie stac. Żadne drewno sie nie rozleci chyba że ze starości. Śmiało puszczaj luzem więcej wejdzie i dużo mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Znajomy wpuścił do stodoły na luzno krowy to po 3/4 latach cały doch drewniany sie zarywa ...

No właśnie obawiam sie tego samego. KOnstrukcja jednak te 20 lat ma i niby nie jest zła ale wiadomo co może sie zrobić. i w miejsce drzwi najlepiej było by wmurować rury. a jak im zadawac pasze??? zalewać jakieś stanowiska czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Znajomy wpuścił do stodoły na luzno krowy to po 3/4 latach cały doch drewniany sie zarywa ...

Hmm. Dziwne to jest bo ja w 35 letniej drewnianej stodole trzymam po 30 sztuk już około 7 lat i odziwo jakoś stui. teraz też stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

dach Ci sie nie rozleci jak będziesz miał tam odpowiednia wentylacje.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad ma byki w stodole i po 10 latach widać że belki się mocno psują. U nas dwa lata temu robiliśmy przeróbkę klepiska na byki. Oddzielilismy to miejsce od reszty stodoły ścianą i zrobiliśmy welbunek z belek na to deski i słoma (tak jak było w przedwojennych oborach). Belki są wycięte i wymurowane z cegły tak żeby nie niszczyły rogami no i wentylacja jest wyprowadzona plastikowymi rurami do góry przez dach. Jak do tej pory nie widać żeby drewno pleśniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

sąsiad ma byki w stodole i po 10 latach widać że belki się mocno psują. U nas dwa lata temu robiliśmy przeróbkę klepiska na byki. Oddzielilismy to miejsce od reszty stodoły ścianą i zrobiliśmy welbunek z belek na to deski i słoma (tak jak było w przedwojennych oborach). Belki są wycięte i wymurowane z cegły tak żeby nie niszczyły rogami no i wentylacja jest wyprowadzona plastikowymi rurami do góry przez dach. Jak do tej pory nie widać żeby drewno pleśniało.

Ja jedno klepisko w stodole mam przerobione w ten sam sposób. sciana z pustaka zamurowane jedne drzwi drugie nie i na górę belki deski i słoma. Do tej pory nic. drewno nie pleśnieje ale para jest nie powiem. chce przerobic resztę stodoły. Łącznie planuje w lato trzymać ok 70 sztuk opasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

a ja mam takie pytanie bo chcę stodołę drewnianą przerobić na stajnie na krowy i czym ocieplić ściany bo wiadomo teraz to są deski z dość dużymi szparami, myślę dać wełnę mineralną od środka i na to płyty osb,a strop u góry na wys 3,5m deski i też płyty ale bez wełny bo na górę bale siana pójdą, tylko pytanie czy płyty osb nie zgniją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj