Zaloguj się, aby obserwować  
baranek

Potrzebne rady odnośnie howu byczków

Polecane posty

baranek    3

Chciałbym się zająć howem byków na ciężkie.Nie mam zamiaru bawić się w hf, chcę spróbować na początek 3-4 sztuki, simentala.Tylko tak, kupię cielęta w wadze ok 70-100 kg i jak je odchować? Co im dawać żeby ładnie, bez chorób odeszły do wagi w której zaczną pobierać pasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Wiesz co... poszukaj na forum , jest naprawdę mnóstwo informacji o żywieniu bydła , wystarczy tylko poszukać :)

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axjon    0

Ja dwa lata temu zacząłem hodować byki na dużą wagę i mam teraz 9 szt.Większość hf teraz mam 2 mięsne, nie rezygnuj z hf też mają swoje plusy, napewno taniej kupisz i one jednak szybciej rosną bo poprostu gabarytowo są zazwyczaj większe, ale z drugiej strony taniej potem sprzedasz. Ja kupuje kilkudniowe, na początek daje sam mlekopan a potem cj i tak od 2 tygodni wode jak już potrafią pić dobrze, około 1,5 miesięczne już odzwyczajam od mlekopanu i koło 2 miesięcy trzymam na samej paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Chciałbym się zająć howem byków na ciężkie.Nie mam zamiaru bawić się w hf, chcę spróbować na początek 3-4 sztuki, simentala.Tylko tak, kupię cielęta w wadze ok 70-100 kg i jak je odchować? Co im dawać żeby ładnie, bez chorób odeszły do wagi w której zaczną pobierać pasze?

Aktualnie posiadam 20 simentali i Lm w wadze 200 kg. Kupiłem właśnie takie w wadze 90-100 kg. Nie radze bawić się w hf na duzą skale. zjedzą to samo a słąbo sie wyważają chowasz do 18 miesięcy a ma 600 kg ;/ Jesli opasy to tylko rasy miesne. Polecam LM i SM. Co im dawać hmm. to zalezy co masz i na co Cię stać. w moim przypadku na początku była to soja owies kukurydza wysłodki toffi gold Cj oraz witaminy. teraz zmieniłem na Shaumana i daje im to samo co wczesniej tylko prowit dla starszych oraz mnustwo witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja też kupuję od 80 do 130 kg i żadnych hf nie polecam. U mnie są sm i mięszanki mięsnych, Małym daje pasze pełnoporcjowom miesiac a potem juz mieszam ze swojom śrutom i siano oczywiście. Jak są większe to wiadomo kiszonki z traw i qq. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

My stosujemy mlekopan do ok 2-2,5 miesiąca. Co do wagi to zależy jaka waga urodzeniowa, rasa, szybkość wzrostu, klimat oraz warunki utrzymania. Koszt od ok 80-90zł (dla cieląt powyżej 2 tygodni) do ok 110zł (dla cieląt od 5 dnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj