Skocz do zawartości
BigBull

6 Krów i co dalej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
matti6    27

Z grudnia miałem 2200 L mało mam teraz mleka bo krowy mi się nie chciały pozacielać a teraz co się okazuję to chyba wszystkie są zacielone

Zależy od której hehe nie no teraz mam mało dają gdzieś po 6 litrów może 7 hehe a rocznie to w 2011 roku miałem 31 tys

Edytowano przez matti6

Jelcz    2

Pozazdrościć tm ludziom co mają na dzień od jednej krowy 50L :) Co to musi być pracy włożonej w te krowy.On musi nawet i w nocy być przy tych krowach :P Jak czytałem kiedyś w gazecie to pisali o Kanadyjczykach którzy nie są zdowoleni z wydajności 14000kg.I ten co się wypowiadał miał 840 krów.I jeszcze powiedział z uśmiechem na twarzy rze niema ani jednego dnia dla siebie wolnego :(

matti6    27

Trzeba mieć też dobre krowy.Mój wujek ma też dobrze wydajne krowy ale jak tam się spotkam z nim to cały czas narzeka nie jest łatwo z takimi krowami.Ja tam wolę mieć krowy które tam aż tak dużo tego mleka nie dają chociaż mniej kłopotów z nimi.A może ty masz sposób na zmniejszenie komórek somatycznych w mleku

Wiadomość z agroFakt.pl

Jelcz    2

Kolega miał z tym problem muszę go się zapytać...ale mi da jedną krowa na dzień 35l i niemam z nimi takiego problemu niewiem może to i też zależy od rasy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"6 Krów i co dalej? "

odp 7 ma krowa :D

daromen89    0

Trzeba mieć też dobre krowy.Mój wujek ma też dobrze wydajne krowy ale jak tam się spotkam z nim to cały czas narzeka nie jest łatwo z takimi krowami.Ja tam wolę mieć krowy które tam aż tak dużo tego mleka nie dają chociaż mniej kłopotów z nimi.A może ty masz sposób na zmniejszenie komórek somatycznych w mleku

Święte słowa popieram w 100% moję mućki w pierwszej laktacji dają 16-17 l średnio dziennie a mam takie dwie co leją mleko ładnie jedna to koło 30l dzien a druga koło 25l posypałem im ostatnio troche wiecejj śruty i dałem wiecej jeść to te co daja mniej nic nie zrobiło to na nich wrazenia a te co wiecej od razu zapelenie i dziekuje.

dan89    0

Kolego BigBull . Zadnych obaw:) ja też w sumie od niedawna oddaję mleko . mam 230 l co 2d. a co do wymogów to troche trzeba sie napracowac ...fakt, ale wszystko jest do zrobienia . Ani wet ani nikt inny sie nie czepiał zależało im by JUZ oddawać.

dan89    0

mam 6 sztuk narazie ale to same pierwiastki więc nie oczekuję od nich kokosów. czekam jeszcze na wycielenie 3 sztuk a jak wszystko dobrze pójdzie to do koca roku 11 bede doił bo mam jeszcze młode jałówki zaraz do zacielenia . wszystko zajęło mi dużo czasu bo wcześniej miałem byki ,w sumie jeszcze mam 15 szt w tym 5 może iść...i myślę , że poprostu sprzedam i wstawie za nie krówki -taka wymiana.a to pozwoliło by mi przyspieszyć powiekszenie stada

tomekkkkkk    0
Napisano (edytowany)

też mam 6 krów :/ w lato jak oddawałem od wszystkich to około 130-140 l, nie za ciekawie tylko że krowy tylko na zielonce i trochę siana, niedługo kończę szkołę i myślę o obsadzeniu około 12 sztuk dojnych, stanowiska mam narazie tylko na 6 ale mam chlew tylko wymaga remontu. I myślę o zasianiu 2ha qq

Edytowano przez tomekkkkkk

dan89    0

troszkę trudno powiedzieć ale myślę ,że się opłaca . dużo kosztów pochłania to na początku ...zbiornik ,kwota , udział w mleczarni a gdzie koszty przygotowania pomieszczenia na zbiornik. nie wiem w jakiej kto jest sytuacji ale ja np obore już mam nową własciwie (4lata)na 30 sztuk na uwięż , dojarkę, no i mućki...mieliśmy dosyć łatwo kupić pierwsze 6 szt bo rok temu ponad powódz zmyła łąki jednemu gściowi , też ma krowy, i musiał się czegoś pozbyć nie chcieł sprzedać krów więc sprzedał młodzież po naprawde okazyjnej cenie .

BigBull    0

KOledzy jakom rase byście mi radzili na mamke i żeby dużo mleka dawała?

konopek    18

tak jak się orientuję to powinny być to Montbeliarde albo Simental obydwie rasy dają sporą ilość mleka i są opiekuńcze chociaż zależy też od krowy

Mati10    8

KOledzy jakom rase byście mi radzili na mamke i żeby dużo mleka dawała?

Simental tak jak kolega wyżej radził :)

wel    0

Na pewno Montbeliard i Simental , przy dobrej paszy i odpowiednich budynkach inwentarskich może nawet "czysty" HF .

konopek    18

mam pytanie czy dla 6 krów szambo o pojemności ok 55m3 wystarczy czy może trochę za małe?

sirKonrado    8

jezeli chodzi Ci kolego o gnojówę to na 1 DJP przewiduje się 2 m3, natomiast w przypadku gnojowicy jest to 7 m3 na 1DJP. przy 6- miesięcznm okresie składowania. CZyli jak najbardziej Ci wystarczy.

Jelcz    2

Koledzy będe teraz zmuszony połączyć jałówki z bykami 2 tygodniowe i długo one mogą tam być połoczone żeby nie doszło do zacielenia?

gadek5228    132

U mnie trzymamy w kojcach razem cielęta do pół roku i nic się nie dzieje,więc myślę że do 7-8 miesięcy nie powinno się nic dziać,musisz pilnować jak byki skaczą po jałówkach to musisz natychmiast je oddzielić.Raz przez przypadek zacieliła mi się jałówka 9 czy 10-cio miesięczna i urodziła zdrowego cielaka i wszystko było dobrze :)

chrobi123    0

a jak jest z wymaganiami w oborze chcąc sprzedawać mleko, ściany muszą być zmywalne w całości czy tylko do jakiejś wysokości/ czym musi być plyta gnojowa i zbiornik na gnojowicę, bardzo się tego czepiają?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xxpawlusxx
      wWitam wszystkich tu zgromadzonych. mam taki problem a muanowicie krowa ktora jest w zaawansowanej ciąży odwapnila się i tj ma niedowlad tylnych konczyn. stalo sie tak ze rano podczas dojenia innych krow w pewnym momencie ta upadla z wielkim hukiem i juz od tygodnia nie wstaje. weterynarz podawal jakies kroplowki i jakis lek który byl podany z ryzykiem ze krowa padnie. próbuje wstawac ale tak w polowie nie da rady wyprostowac nog do konca. co mozna jeszczee zrobic? jak podnieść? z góry dzieki
      zapomniałem dodac ze wet stwierdził ze sie odwapnila malo ma witamin ale szkoda ze ona żadnych dodatkow nie je z mąką
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez pitras
      Mam do was pytanie ostatnio zakupiłe jałówki z importu i niewiem czy dobrze zrobiłem , czy lepsze były by krajowe?