szymon123

John Deere 5080R czy 5080M do ładowacza czołowego?

Polecane posty

Gość   
Gość

teraz tez bym sie zastanowil nad innym. Chociazby DF albo MF. podobno są oszczedniejsze :huh: . Bo JD do takowych nie nalezy. a paliwo klosztuje <_< . Dodam ze poza spalaniem nie mam innych zarzutów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Mi 5720 też nei dużo tylko głównie cały czas robi w oborze wypycha obornik i załadowuje wóz paszowy to spala mi tak 4 l/mtg .

A przy zgrabywaniu czy przewracaniu już te 2 litry więcej . Fendtem robiłem i wcale więcej nie spalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi 5720 też nei dużo tylko głównie cały czas robi w oborze wypycha obornik i załadowuje wóz paszowy to spala mi tak 4 l/mtg .

A przy zgrabywaniu czy przewracaniu już te 2 litry więcej . Fendtem robiłem i wcale więcej nie spalał.

 

 

to jak ty to robisz?? ja grabie przy 1400 obrotach i takich efektow nie osiągam. na oko ok 6-7 litrow na mth. :blink: w pracy z ladowaczem podobnie. a w transporcie to juz masakra i wogole nie ma sily uciągu <_< . niby 80 km a 30 bel to juz duzy problem zeby go rozbujac. :wacko: a ciezkich prac im nie wykonuje bo mam wiekszy ciągnik. ale czuje ze bym sie przestraszyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Nie ma siły w transporcie ? ja tak podobnie miałem przed awarią normalnie nie mogłem uciągnąć sipmowskiego (pustego) rozrzutnika o poj. 12 t :blink:. Przy ładowaczu nie powiem ładnie ale już w innych robotach nie jest kolorowo. wole Fendtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-wy aby na pewno macie tego 5720 ?Bo jak ten ciągnik nie może pociągnąć pustego (!) rozrzutnika (co prawda kol. andrzej pisze że przed awarią cokolwiek by to miało znaczyć-) albo pali w zgrabiarce tyle ile u mnie w belarce to coś jest nie halo...Polecam wizytę pewnego człowieka (info na PW) i sprawdzenie jakie tam kwiatki macie.

@a8185-30 bel czego ?-słomy czy mokrej sianokiszonki-bo to jest lekka różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sionokiszonki. i wcale nie szczegolnie mokrej. wogole sily praktycznie zero <_< . wiem czym to jest spowodowane. chodzi o to ze aktualnie podaje sie moc na silniku. czyli 80 km na silniku a potem same straty. klimatyzacja,. przekladnie itp. czyli mocy na kolach ma jakies 65 km. <_< takie male oszustwo producentów. uciągu nie ma spalanie owszeem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dalej twierdzę że masz coś nie teges z tym ciągnikiem-u @HubertaOjdany taki sam ciągnik wytargał (z tego co pamiętam) 32 t z pola u mnie czasami ciąga dwadzieścia parę bel mokrej sianokiszonki po podmokłej łące a co do mocy to normalne ze ileś tam procent ciągnik traci na każdej parze kół zębatych-akurat JD ma dosyć sprawną przekładnię.

Tutaj http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere5820PowrQuad_2004.pdf masz test siostrzanego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam zetora 115 km i jest zupelnie co innego, chodzi mi o forme jazdy i rozpedzania sie, wczesniej mialem mtza. i jezeli chodzi o sile uciągu nie ma nawet co porownywać z jd. tam nie bylo nawet mowy o czyms takim jak redukcja ^^ ale to chyba jedyna zaleta tych ciagnikow. i jezeli chodzi o jd to nie tylko ja mam z tym problem bo w okolicy jest kilka takich samych ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

@jaro a miałeś jakieś awarie ? ile masz mtg ? pisałeś że wytargałeś tyle bel ja zalgnołem z 16 belami na podmokłej łące z przyczepą która tam waży te 6 t a bele tam mają 130 cm średnicy . teraz zmieniłem dostawce paliwa i nie wiem, może będzie ok . W mojej okolicy jest paru co mają podobne JD i chodzą bez problemu jeden ma już 7 tyś mtg .

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

2400-4 bezpieczniki.

PS.Zobaczyłem że kol.a8185 ma 5080r a nie 5720-już kiedyś o tym pisałem że 5720 ma kompletnie inną charakterystykę silnika (max.moment obrotowy u mnie jest przy 1100 obr/min)

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

sionokiszonki. i wcale nie szczegolnie mokrej. wogole sily praktycznie zero <_< . wiem czym to jest spowodowane. chodzi o to ze aktualnie podaje sie moc na silniku. czyli 80 km na silniku a potem same straty. klimatyzacja,. przekladnie itp. czyli mocy na kolach ma jakies 65 km. <_< takie male oszustwo producentów. uciągu nie ma spalanie owszeem

 

Ja nie wiem według mnie to masz jakis poważny problem z tym traktorem ze nie ma sily dla mnie john deere-y sa najlepszymi ciagnikami na świecie. U mnie taki jeden koles ma john deere 5820r i swietnie mu chodzi ma do niego kupione maszyny o wiele wiekszym zapotrzebowaniu mocy np rozrzutnik tytan 10 plus który ma zapotzebowanie 100 km :)

Na twoim miejscu to bym sprawdził ten ciągnik bo nie wierze w to co piszesz.


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh no mam maly problem bo nie ma sily :lol: czuc to szczegolnie w transporcie jak juz pisałem, bo grubszych prac polowych im nie wykonuje. przy lekkich oporach np przy bronowaniu tez obroty spadaja w dol albo idą bardzo wolno powoli. ale to nie tylko u mnie. :huh:

 

a co do 5820 to czy czasem nie mają czasem innych rodzai silnikow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

To masz jakies problemy z tym traktorem jak tak u mnie kumpel ma 5820 i tak chodzi przy prasie metal fach nic nie stęka chodzi w pługu 4 skiby vogel noot na zabezpieczeniach resorowych stęka ale daje radę , ciaga rozrzutnik 8 ton ryczy ale idzie nie zadusi sie ciaga lawetę wieltona słomy około 50 kładzie bel daje radę wiadomo bel mniej ciaga bo mokre bel około 24 daje radę i wiecej by dał talerzówkę ciąga zawieszaną na podnośnik taką że przód do góry idzie dusi sie ale redukcja i idzie dalej sam nim pracowałem i wiem co potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no wlasnie i o te stekanie mi chodzi. jeden wielki stęk :) nie jest popsuty napewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Jak jest na gwarancji to wiesz co z tym zrobic :)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj