Skocz do zawartości
Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Grabcio    23

Do silnika 10 litrów, do pompy wtryskowej 1 litr i do filtra powietrza 1,8 litra.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

No niby tak. jak pod górę ostro stanie 60-ka to kontrolka się zapala. Smok jest nad poziomem oleju który przelewa się w tył silnika.

GoRAL1    63

Przy 10 litrach z prasa pod gore każda zmiana biegu powoduje chwilowa utratę ciśnienia ja leje 12 lit

ale pokrywy i uszczelniacze mam od zetora

Edytowano przez GoRAL1

piotrp88    15

Mam wlany Superol F CD 15w 40, a muszę zrobić dolewkę, nigdzie nie było tego oleju. Można dolać Falco CD 15w 40?

jajonasz    36

Cześć, po niedzieli będę wymieniał olej w swojej c360. I tak sobie czytam jak tu jedziecie te superole :D Od kiedy pamiętam u mnie lany był superol cc40 i ciągnik ma się dobrze. Może zmienić mu na ten słynny turdus? W sumie różnica w cenie to z 30zł. Czy lać co się lało? A może taki superol lunąć:

http://sklep.ad-al.pl/oleje-i-smary/35660-superol-cc-15w40--milvus-5-l.html

Adrian40stka    28

lux 10 toż to olej do 2T spali się :D a oleje każdy można mieszać a ja do siebie nie wlał bym 10w40 jeżeli 60 tka chodziła na superolu cc30 i nie miała remontu to lepiej nie lać teraz jej 10w40 więcej środków chemicznych wypłukujących nagary osady itp a co za tym idzie rozszczelnienia słabe ciśnienie oleju olej nie dociera w wszystkie miejsca co za tym idzie nie smaruje wszystkich elementów ruchomych w silniku i powierzchni trących a olej po to jest żeby minimalizować tarcie a mnie uczyli w szkole że jak silnik ma słabsze ciśnienie to żeby zalewać go np 5w40 zmienić na 15w40 potem minerałami i tak można odwlec remont w czasie ale to też takie alternatywne rozwiązanie :P

TheMariko12    409

Witam

Chcę zmienić olej w silniku , z tym że mam problem, bo  nie jestem do końca pewien jaki tam olej jest zalany, wydaje mi się że to jest superol CC , i chcę go zmienić na Turdusa, ponieważ podobno jest najlepszy, ale słyszałem że taka nagła zmiana może poważnie zaszkodzić dla silnika , czy to prawda ? Dodam że olej będę zmieniał dopiero 1 raz, od czasu remontu silnika , a nie chcę ponownie zalewać superolu

z góry dzieki B)

Landfarmer    3542

Ja w tym roku zalałem Turdus do 3P  po superolu CC30 i jest wszystko w porządku a dodam że dawno nie zmieniałem

seweryn20    575

Nagła zmiana to by była gdybyś zamiast po superolu zalał silnik Castrolem edge 0w40. 

Różnica między superolem a turdusem jest taka sama jak między piwem  wojakiem a harnasiem. Żadna.

TheMariko12    409

Sprzedawca w sklepie powiedział , że może silnik zatrzeć zmiana superolu na turdusa, i powiedział żeby zalać milvusa, aby nie zaszkodziło, i teraz jestem w kropce, boję się aby nie zaszkodzić dla silnika, bo nie mam zamiaru robić kolejny remont

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Milvus to jest superol CC, a Turdus CD, lepsza klasa, i taka to jest różnica. Na 100% nic się nie stanie, a przynajmniej nie od zmiany na ten olej.

Edytowano przez KORSARZ1

romek6340    203

No niby tursus jest lepszej klasy jakościowej. Spełnia tez aprobaty wielu producentów samochodów ciężarowych wiec o czymś to musi świadczyć. Jednak jak dopiero rok od remontu to wiele nagaru nie powinno sie osadzić w silniku i taka zmiana nie powinna zaszkodzić. Najwyzej mozesz skrócić okres do kolejnej wymiamy oleju.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic nie potrzeba skracać, co najwyżej jak by był bardzo już silnik zarąbany smarem to można by zainwestować ewentualnie w wymianę tylko samego filtra.

TheMariko12    409

Od remontu silnika mineło już trochę czasu ,aby napisać dosłownie to w 2006 roku był remont, z tym że ciągnik stał przez pewien czas prawie że nie używany, , ale że teraz licznik nabił ponad 150 MTH to chcę zmienić olej na inny, bo nawet na miarce jest na styk z minimalną 

Sprzedawca powiedział że turdus to 4 klasy wyżej o superolu, i właśnie coś wspomniał o tym nagarze , że  turdus może to wszystko wypłukać i po zatykać kanaliki

locke    291

Noo ładnie 8 lat od remontu a silnik zmiany oleju nie widział...Olej zmienia sie co roku! bo traci uszlachetniacze i dlatego jest syf w silniku! a superol to moim zdaniem częściej niż rok czasu zmieniać.

seweryn20    575

Jedno i drugie to najtańsze co może być, porównywalne jakościowo.  Zalewaj i niczym się nie przejmuj ... nie zaszkodzi.

TheMariko12    409

ok , kupię Turdusa , i zaryzykuję , mam nadzieję aby jedynie czegoś tam nie przytrzeć,

a jeszcze takie pytanko, ten olej co znajduje sie pod filtrem powietrza, to można go też zalać turdusem ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie bój się niczego, można do filtra też jak najbardziej, ale szkoda go tam lać, tam może być zwykły CC, do pompy wtryskowej Turdusa też wlej.  Tylko w filtrze nie więcej oleju jak jest znak, bo jak za dużo to będzie tak "pukał" w filtr.

Edytowano przez KORSARZ1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się