Skocz do zawartości
Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
tomi382    97

Tzn

cytat;

Detergenty są reprezentowane najczęściej przez sulfoniany, fenolany, salicylany wapnia lub magnezu.

Edytowano przez tomi382

pawel885    376

Np salicylany wapnia, te dodatki są już w oleju więc nie trzeba ich dodawać... widzę że sam sobie odpowiedziałeś

Edytowano przez pawel885
  • Like 1

GoRAL1    63

Zastanawiał sie ktoś z was z jakich lat pochodzi konstrukcja silnika w cigniku 360

:)tamte czasy to tylko pamiętaj najstarsi górale :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl

SipmaZ224    59

Dobra, a kto powiedział że olej 10w to półsyntetyk. 5w syntetyk a 15w minerał itp?

Są oleje 15W pólsntetyczne i nie widzie przeciwskazań by go lalać do nowego silnika (oczywiście po dotarciu), zrobimu mu tym tylko dobrze :D

Edytowano przez SipmaZ224

tomi382    97

Cyt.:

''Oleje zimowe: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W

Najniższą lepkość ma olej SAE 0W a najwyższą SAE 25W. Oleje posiadające w oznaczeniu literkę "W" (Winter - zima) znajdującą się przy cyfrze, są olejami zimowymi o niskiej temperaturze krzepnięcia przeznaczonymi do eksploatowania w okresie zimowym.

Oleje letnie: 20, 30, 40, 50, 60

Najniższą lepkość ma olej SAE 20 a najwyższą SAE 60. Oleje letnie w oznaczaniu nie posiadajace literki "W". W praktyce wszystkie obecnie produkowane oleje są wielosezonowe i ich oznaczenia składa się z dwóch członów np. 15W/40. Wówczas mówimy, że w niskich temperaturach olej zachowuje się jak SAE 15W, natomiast po rozgrzaniu silnika jak SAE 40. Oleje o pierwszym członie w oznaczeniu niższym niż 15W a więc 10W, 5W, 0W, przeznaczone są przede wszystkim dla warunków ostrej zimy, gdyż gwarantują łatwiejszy rozruch silnika (są rzadsze w niskich temperaturach) oraz szybszy dopływ oleju do wszystkich punktów smarowniczych. ''

Co prawda 15W może być syntetykiem ale a agromie rzadko się to zdarza hehe

Tu jest link potwierdzający

http://motohussar.co...=0&sort=default

Edytowano przez tomi382

lukaszdra    2

Mam pytanie mam zamiar zmieńić olej w ursus c - 360 z superolu cc 40 na lotos 15w40 wielosezonowy i moje pytanie brzmi czy nie uszkodzę ciągnika??

padre1989    9

lotos milvus lub turdus polecam najlepsze oleje spotkalem sie z przypadkiem ze superol taki w niebieskich bankach zamarzl w misie ssak nie pociagnal i po silniku

pasiu66    17

Ja do wszystkich maszyn łącznie z kombajnem leje Orlen ultor 15w40 i myślę, że jest nawet za dobry ale niech mają.

nowaczek96    3

A ja do ZO56 Ursusa 1201 i C355 oraz Zetora 16245 leje olej Falko może do 60-tki jest trochę za dobry ale chyba to nie przeszkadza ;P

GoodRamQ    0

Siema, mam do was pytanie.

Problem jest z olejem w bloku bo jest ciemno szary i coś sie do niego dostaje albo paliwo albo woda 4 lata była robiona kapitalka, traktor od nowości nie przekroczył 1000mth, blok był pęknięty jakieś 12 lat temu, został znitowany i klejony miedzy 2a3 przedziałem za pąpą paliwową a co do pompy paliwowej to nie miała regeneracji od nowości, zamiast oleju dostała sie ropa.

Może miał ktoś taki problem, prosze o odpowiedz

Edytowano przez GoodRamQ

mariuszd93    489

To że w pompie do oleju dostaje paliwo to często się zdarza ,oddaj do regeneracji . Dziwi mnie tylko ten przebieg 1000mtg od nowości??????

Paliwo raczej nie zmieni koloru oleju, więc pewnie woda się dostaje

GoodRamQ    0

no jest z 79r był używany do 1990 potem została zakupiona c330 ta c360 stała jakieś 7-10 lat i potem kiedy przprowadziliśmy sie od dziatków dostałem c360 :) a mth ma 989 a co do oleju to co to zrobić bo go zminiam co roku i wylewam wode za kazdym razem po jezdzie

GoRAL1    63

Dzisiaj to przerabiałem oberwana tuleja i woda do oleju

Spuść olej zdejm miskę zalej woda i zobacz gdzie sie leje czy miedzy tłok a tuleje ,w tedy peknieta tuleja czy miedzy tuleje a blok wtedy oringi na tulei jeżeli innaczej to może jeszcze coś w głowicach (przerdzewiały korek)

Edytowano przez GoRAL1

mariuszd93    489

Po pracy czyli woda jest ciepła ,i zwiększa objętość , poczekaj ze spuszczaniem , mrozów już nie ma ,

Lanie za każdym razem świeżej wody, jest też niekorzystne dla układu chłodzenia, bo bardziej odkłada się kamień

GoodRamQ    0

Po pracy czyli woda jest ciepła ,i zwiększa objętość , poczekaj ze spuszczaniem , mrozów już nie ma ,

Lanie za każdym razem świeżej wody, jest też niekorzystne dla układu chłodzenia, bo bardziej odkłada się kamień

ok spróbuje

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak w temacie, roibe wkrótce wymiane, i chce wiedziec ile oleju kupić. Pomoże ktoś ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się