Skocz do zawartości
Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    23

Superol 30 tego bym nie nazwał olejem.Z superoli to milvus,choć ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.

Superol 30 zimą to smar,latem zresztą nie wiadomo co.Ja bym nie miał sumienia wlać tego czegoś do silnika

ursusc914    48

Superol 30 tego bym nie nazwał olejem.Z superoli to milvus,choć ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.

Superol 30 zimą to smar,latem zresztą nie wiadomo co.Ja bym nie miał sumienia wlać tego czegoś do silnika

Jestem tego samego zdania.Na oleju nie ma co oszczędzać.Najlepiej porównać oleje w tej samej temperaturze.Różnica widoczna gołym okiem.

Superol np. cc30 to olej letni.Olej zimowy ma jeszcze literę W np.10W.Turdus 15W 40 to olej wielosezonowy dobry na lato i na zimę.

Edytowano przez ursusc914

volvo    23

Leją superol do silnika,lux do skrzyni,wodę do chłodnicy,oranżadę do baku a potem płacz bo ciągnik się ciągle psuje.

Oszczędzanie na materiałach eksploatacyjnych szybko wychodzi bokiem

wiesmag    52

to co podaje książka-CA30?-nic takiego w instrukcji nie ma,druga sprawa kiedy ta książka była wydawana-wtedy dostać olej wielosezonowy to można było dostać,ale w PEWEX.

jest na rynku tyle dobrych olei i to w cenie jak superol,a niżej klasy CC to nawet nie ma co się pytać.

rafff24    26

Superol F CD 15W40 ,mam wrażenie że silnik jest wewnątrz czyściejszy, w zimie jakby silnik lepiej się kręcił, łatwiej przez to odpala, wcześniej starszy stosował jakieś wynalazki tanie, rózne cuda z beczek, których sam nie wiedział co leje, osady były, że przy naprawie nieszło tego domyć, ważne też, żeby wymieniać regularnie, a nie "bo jeszcze się nic nie dzieje"

volvo    23

Ważne by wymieniać olej co 100 mth,silnik wtedy jest czysty w środku.

Nie zapominać o dobrym filtrze oleju,ja mam filtr mann,poezja w porównaniu do sędziszowa

PIOTREK44    2

Ja wymieniał regularnie olej w ciągniku i jak wylewam olej z ciągnika to osadu nie ma olej jest troszkę rzadszy i czarny, znam jednego kolesia nie wiem jak teraz ale robił tak z samochodu wylewał w traktor wlewał olej przepalony

volvo    23

Nie rozumiem jak można nie dbać o swoją własność,nalać superolu 30,40 lub przepalonego.

A potem sprzeda rupcia a ty kupujący truj się później

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.

Śmiało dorzuć jeszcze stówkę.

marek1977    27

We wszystkich maszynach mam Turdus 15w/40,olej wielosezonowy i wymiana co 250mth,nie potrzeba częściej, w ciężarowym zalecają go wymieniać co 40 000 km!.Pamiętaj że olej i smar to najtańsza naprawa!!!.

locke    291

Ja znam takiego kolesia co do skrzyni do 60 leje przepalony z silnika,do hydrauliki do jumza pozlewany ze złomu silników i skrzyń starych samochodów który stał miesiąc czsu po chmurką i woda wleciała z liściami ziemia wszystko leje po kolei

volvo    23

Lepiej się nie chwal swoim znajomym.Takich powinni karać.Pamiętaj jak smarujesz tak jedziesz

Dawid18    1

Ja leje Superol F ( Fallo ) bardzo dobry olej tylko że troche przygęsty na zimę ale ja jade na tym.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja znam takiego kolesia co do skrzyni do 60 leje przepalony z silnika,do hydrauliki do jumza pozlewany ze złomu silników i skrzyń starych samochodów który stał miesiąc czsu po chmurką i woda wleciała z liściami ziemia wszystko leje po kolei

No to ten koleś ma mózg też przepalony.

locke    291

No to ten koleś ma mózg też przepalony.

No ten koleś to mój wujek :)

volvo    23

Mam nadzieję że nie poszedłeś w jego rodzinne ślady i tak nie robisz jak on?

pawel885    380

Turdus to lipa, po rozgrzaniu ma gęstość paliwa... Znajomy zalał go do kilkuletniego ciągnika bo nie miał nic pod ręką a robił usługi to wyskoczył mu komunikat o niedostatecznym smarowaniu silnika

locke    291

Mam nadzieję że nie poszedłeś w jego rodzinne ślady i tak nie robisz jak on?

Nie no co Ty.Ja staram się dbać o sprzęty :)

volvo    23

Kolego pawel885 superol na mrozie ma gęstość smaru.Turdus jest wystarczająco dobrym olejem dla starszych ciągników.Widocznie silnik już był

do niczego.Moje dwa ciągniki chodzą od wielu lat na nim i szczerze go polecam.Wiem że Fuchs czy Elf jest lepszy ale na nie mnie nie stać niestety,

na superol też mnie nie stać ale z powodu jego jakości

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?