Skocz do zawartości
Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
LOST    7
Napisano (edytowany)

W olejach lepkości określone są tak: 10w-40, czyli w temperaturach ''zimowych'' ma lepkość określoną ''10'', a ''40'' oznacza stabilność lepkości na ciepło. Gdy dajemy olej 20w to granicą stosowania jest dla niego -15, dlatego że potem jest jak masło. Związane jest to z większymi oporami przepływu i podczas rozruchu silnik dłużej chodzi bez smarowania, są to niby sekundy, ale nie od dziś wiadomo, że kto nie smaruje ten nie jedzie :)

Im większa liczba za myślnikiem to olej ma większą lepkość w większych temperaturach, przykładowo dla indeksu ''20'' przy temperaturze 100 stopni ma lepkość 5,7 mm2/s natomiast ''60'' to już 24,1 mm2/s.

Według mnie na świeży silnik spokojnie można lać. Bo z olejem w 360 jest jak z powietrzem w kole. Jak napompuje się jak należy to jeździ, ale jak napompuje się na pół tego co potrzeba też jeździ, ale opona szybko się wypracuje, ciężej się jedzie itd. Tak i tu można nalać cokolwiek  i ta konstrukcja będzie jeździć, ale jak i jak długo...

Edytowano przez LOST

lolek2000    8
Napisano (edytowany)

jakie ma właściwości smarne olej do pił łancuchowych ekopil 68? mam go zamiar dolać do wału głównego na panewkach traka pionowego

wg. mnie jest tak samo tłusty jak olej silnikowy.

Edytowano przez lolek2000

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    179
Temperatura płynięcia[C] ≤ -25
Temperatura zapłonu (t. o.) [C] >170
Lepkość w temp. 40*C [mm2/s]: 41,4 – 74,8 [mm2/s]

farmtraczek    1

Ile oleju sie powinno wlac do silnika c 360 ? Dzisiaj jechalem pod dosc spora gorke bylo wlane 9,5 l oleju i zaswiecila mi sie kontrolka oleju.
I jak sie mierzy poziom ? Trzeba wkrecic miarke czy tylko wsadzic bez wkrecania ?

Adi96    849

Do silnika wchodzi pełne 10 l.Przy 9,5 powinieneś mieć między minimum a makismum i minimalnie jak mnie pamięć nie myli to minimum 9 lub 8.5.Nie trzeba wkręcać wsadzasz i przechylasz na maks w stronę silnika i patrzysz.Ciśnienie sprawdzić najlepiej przez ciśniomierz

lolek2000    8

cc30 a cc40 przy 82 stopniach będzie różnica lepkości?   ja charatam na cc30  i troche żałuje 

Rayman    2

Przez pomyłkę wlałem za mało oleju ok 8,5 - 9 litrów i pracowałem kilka godzin. Czy mogło się coś stać dla silnika?

Adi96    849

A jeździłeś po górach po wzniesieniach? 

Adi96    849

Nic sie nie stało ten stan jest minimum tylko dolej resztę 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się