Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

koroll    37

najlepsze oleje są z grupy pełny syntetic jeśli nieszczelności na to pozwalają to najlepszy jest pelny syntetic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Był mineralny to ma być mineralny, jak chcesz lepszy to zalej Fuschem i tyle


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty chcesz końcówki wtryskiwaczy regenerować?

Nowe się kupuje np. wuzetem  jedne z lepszych za około 40 zeta sztuka. Pompiarz, regulacja i zakładasz do ciągnika kompletne wtryskiwacze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale co regenerują? Nie znam nikogo kto zakładał by regenerowane końcówki wtryskiwaczy. nawet nie wiem czy gdzieś to w ogóle robią. 

Regeneruje się WTRYSKIWACZE. Końcówki w wtryskiwaczach się wymienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Może koledze chodzi o poprawne ustawienie starych końcówek...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może. Regeneracja to regulacja, wymiana zużytych elementów na nowe lub regenerowane. Końcówek w 60-ce się nie regeneruje tylko wymiana. Regulacja to regulacja a nie regeneracja.

Ja myślę że kolega pomylił końcówki wtryskiwaczy z wtryskiwaczami.

 

Nawet jeśli gdzieś to robią  to nawet do głowy bi mi nie przyszło żeby takie zakładać kiedy komplet kosztuje dwie stówy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

byc moze tak czy inaczej chodzi mi o koncowki bo stare troche leja i chce mymienic a nie wiem na jakie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ty chcesz końcówki wtryskiwaczy regenerować?

Nowe się kupuje np. wuzetem  jedne z lepszych za około 40 zeta sztuka. Pompiarz, regulacja i zakładasz do ciągnika kompletne wtryskiwacze.

 

Tu Ci kolega wszystko napisał, nie wiem czego nie rozumiesz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

witam, polecilby mi ktoś jakiś dobry olej silnikowy na podniesienie ciśnienie oleju, wiem ze olej dużo to tu nie zdziała, ale dobre i troszkę, a nalezalo by zrobić wymiane, na rozgrzanym ma 2atm, pracuje na superrolu cc30 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

myślisz ze ten olej troszkę podniesie ciśnienie? cena nie gra roli bo oleju nie bierze wiec może być nawet bardzo drogi, grunt żeby troszkę podniosl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

witam, polecilby mi ktoś jakiś dobry olej silnikowy na podniesienie ciśnienie oleju, wiem ze olej dużo to tu nie zdziała, ale dobre i troszkę, a nalezalo by zrobić wymiane, na rozgrzanym ma 2atm, pracuje na superrolu cc30 .

Jak na  rozgrzanym  ma  2  atm  , to nie  wiem  w  czym  widzisz problem? 

Platinum bardzo dobry wybór 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

problem ze 2atm ma na wysokich obrotach, na niskich ma 0, ciągnik ma do zrobienia ok 100 godzin pracy z sezonie, w tym roku remontu nie będę robil, dlatego chce zalac lepszy olej żeby sezon jeszcze przeciepal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

witam, polecilby mi ktoś jakiś dobry olej silnikowy na podniesienie ciśnienie oleju, wiem ze olej dużo to tu nie zdziała, ale dobre i troszkę, a nalezalo by zrobić wymiane, na rozgrzanym ma 2atm, pracuje na superrolu cc30 .

 

Wlej Turdus 15W/40+jakiś motoDoktor ,pełno tego w sklepach.Nie ma sensu wlewać czegoś lepszego bo wymyje silnik i będzie koniec życia silnika ,a tak jeszcze pokręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

na pewno turdus lepszy od superolu, a co do tego motodoktoru to na pewno nie wpynie niekozystnie na silnik? wydaje mi się ze jeden sezon i na superolu by przechodzil, bo caly poprzedni pracowal na tym oleju i ciśnienie bardziej się nie pogorszylo,ogolnie.
teoretycznie wszystko super, gesty , lepsza lepkość, może watro sprobowac i zalac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Daj 20 w50    to jest olej do wyeksplatowanego silnika starego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj