Skocz do zawartości
wojno33

Wojskowa Akademia Techniczna

Polecane posty

wojno33    8

Witam kolegów i koleżanki:) Mam zamiar studiować mechanikę i budowa maszyn w WAT. Czy jest na forum ktoś, kto studiował na tej uczelni, niekoniecznie na tym wydziale? Chodzi mi o opinie na jej temat, a jeśli jest ktoś, kto uczył się na tym kierunku to niech opowie swoje wrażenia:) Z góry dzięki za odpowiedź.

bizonbs    0

Też jestem zainteresowany, ponieważ chciałbym iść na cybernetykę :)

Jerry28    4

WAT to bardzo dobra uczelnia ale jednocześnie wymagająca, a cybernetyka to jeden z trudniejszych kierunków. Brat skończył cybernetykę na WAT-ie, jest zadowolony. Obecnie jest tam wykładowcą.

Wiadomość z agroFakt.pl

bizonbs    0

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam prośbę, mógłbyś przybliżyć bardziej jak jest to jeśli chce się iść na żołnierza zawodowego? Bo to się różni, studia cywilne a wojskowe. Jeśli dasz radę to opisz jak jest na cywilnych i na wojskowych.

Jerry28    4

Napisz co chciał byś wiedzieć ? Gdy brat przyjedzie do domu to go o to zapytam. Nie bardzo rozumiem pytanie. Na studiach cywilnych jest tak samo jak na każdej uczelni. Na studiach wojskowych jest tak jak w szkole wojskowej, musztra itp. O ile dobrzepamiętam, to studenci woskowi mieszkają w koszarach.

bizonbs    0

Czy jest ciężko na studiach wojskowych?

Opisz warunki na studiach cywilnych i wojskowych.

Jak jest z profesorami i dziekanatem? Słyszałem opinię, że wykładowcy są w porządku, ale w dziekanacie jest burdel.

Jeśli cywilne to jak lepiej zaoczne czy dzienne studia?

Jeśli możesz przedstawić koszty +/- roku studiów dziennych w akademiku.

Dziękuję bardzo. :)

Jerry28    4

Dzisiaj mogę powiedzieć tylko tyle, że jesli będąc na studiach dzienych, na cybernetyce, pokażesz się wykładowcom z dobrej strony, to w okresie studiów robotę praktycznie masz zapewnioną, na tyle dobrą aby prowadzić godne, studenckie życie ... ;)

9540    0

Obecnie jestem studentem WAT-u studiów magisterskich. Jeśli chcesz iść na studia wojskowe to licz się z niezłym za.ierdolem za przeproszeniem. Studenci wojskowi mają więcej zajęć niż cywile, np. moi koledzy wojskowi mają pobudkę koło6 zaprawa, śniadanie i zajęcia od 8 do 19 dzień w dzień, jak mają do 17 to są szczęśliwi, że mało. I co najgorsze jeśli zostaniesz wyrzucony z studiów wojskowych lub sam zrezygnujesz to licz się z zwrotem wszystkich kosztów, ostatnio jeden koleżka został wyrzucony na czwartym roku i mu przywalili do zwrotu 66 tys. złotych do zwrotu. Co do zalet studiów wojskowych to na pewno to ,że wszystko masz fundowane czyli jedzenie, akademik plus co miesiąc pensje uzależniona od wyników, jeśli będziesz zaliczał w wszystko w czas to dostajesz podwyżkę. Ogólnie nie jest tak fatalnie ale jest niezły zap.ierdziel i trzeba wiedzieć czego się chcę.

bizonbs    0

Wiem. To jest już decyzja jedna na całe życie, bo umowę z wojskiem trzeba podpisać. A na dziennych na temat wydz. cybernetyki miałbyś jakieś info?

9540    0

Cybernetyka można by powiedzieć, że jest oczkiem w głowie WAT-u, w tamtym roku było 50-cio lecie wydziału cybernetyki. Jest na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do innych uczelni. Z pewnością jest to jeden z cięższych kierunków

gregory12    0

Mam pytanie odnośnie rekrutacji to prawda że trzeba oprucz zwykłego naliczania punktów zaliczyć jakiś test sprawnościowy ?? Bo juz od kilku osób to słyszałem u siebie w szkole a na stronie watu nic o tym nie mogę znaleźć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się