Polecane posty

waldac    13

Przepraszam bardzo post jest na temat rurki sprężarki czy historii  Ursusa?

Adi96- sam sobie odpowiedz na to pytanie, bo to Ty rozciągnąłeś temat na inny wątek na na podstawie swojej jednostkowej, subiektywnej oceny jednego egzemplarza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kolega Adi ma racje. Mniej więcej od kiedy wszedł model c-360 3P jakość części się pogorszyła. O ile 4 cylindrowe silniki jako tako chodziły to zmniejszyła się trwałość skrzyń biegów. Młodsze egzemplarze cierpią na zużycie jakiego nie stwierdzisz np. w 4011 o wiele bardziej styranego robotą. z 30-kami była podobna sytuacja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

3p na oryginalnych angielskich jeszcze były dobre.Potem syf,a te z końca produkcji to lepiej nie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chodzi o transmisję, skrzynie biegów, frezy na wałku wom w skrzyni, wodziki, widełki. Nie o silnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajfuns    0

Witam, otoz męczy mnie pewna kwestia... jak napedzna jest sprezarka w Ursus C-360. Z góry dzieki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajfuns    0

a moze Pan jeszcze dodac co jeszcze jeszcze jest napedzane przez te kola zebate  rozrządu?  Pompa wody, wentylator i cos jeszcze?

Edytowano przez tajfuns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Pompa wody i wentylator jest napędzanana z głównego wału korbowego 

a z koła rozrządu jest napędzana spręrzarka i pompa wtryskowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystko jest napędzane z  wału korbowego silnika nawet skrzynia biegów.

Alternator czy prądnica, pompa wody jest napędzana paskiem klinowym.

Wałek rozrządu, pompa oleju, pompa wtryskowa, kompresor jest napędzane  jest przez wał za pośrednictwem kół zębatych rozrządu.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

Mam pytanie czy w ursusie c-360-3p musi cały czas chodzić sprężarka czy nie .Bo słyszałem że przez tą sprężarkę jest smarowanie silnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie musi. było tu kiedyś pokazane swego rodzaju sprzęgło aby ją odłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

NIe musi. U mnie juz nie chodzi bo mam kolo rozlaczne. A silnik w 3p (jak kazdy) ma pompe olejowa.

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Też proponuję zmienić na to owe sprzęgło o niebo wygodniejsza obsługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

JEST TAKIE KOLO ZE SPRZĘGIELKIEM.ZNAJOMEMU PRZEZ SPRĘŻARKE TO SILNIL SZLAK TRAFILO

 

Znowu jakieś rewolucyjne teorie ?  niby  co sie  stało ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Dwie stówy za takie byle co? U mnie znajomy, to sam sobie zrobił na tokarce.Może lepiej założyć koło pasowe ze sprzęgłem elektromagnetycznym? Myślał ktoś o tym? W tych nowych ursusach, taki patent jest.Tego się codziennie nie używa, więc może by działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

co narzekasz na cenę, przecież części do U są takie tanie i łatwo dostępne  :lol:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Tego bym nie powiedział.Dostępne są, to fakt, ale czy tanie? Tzn, można kupić tanio, ale ile wytrzyma, to już loteria.Ale najgorsza rzecz, to kupić drogie, niby najlepszej jakości, a później się okazuje, ze to to samo, co to tanie, bo i tak bywa.takie czasy.To koło, to nie jest jakaś bardzo skomplikowana rzecz, więc uważam, że cena jest ciut za duża.Wystarczyło by 150.Ale jak pisałem, to jest bardzo łatwe do zrobienia i znam kilku takich, którzy sobie zrobili.Oczywiście nie będzie "oryginalne" i takie ładne, ja to.To się pojawiło w sprzedaży, bo nagle zrobiło się zapotrzebowanie na coś takiego.Ludzie zaczęli sami robić, jeden od drugiego kopiował, pojawiło się na necie, bo ktoś pokazał szerszej widowni i w końcu ktoś inny to podłapał i produkuje.To taki sam przypadek, jak z tymi "zestawami" do ciśnienia oleju do ciągników.Ja sobie coś takiego założyłem już 17 lat temu, trójnik od hamulców od żuka przy bloku końcówki, kawałek wężyka, wskaźnik i czujnik.Potem, z czasem, ludzie wpadali na ten sam pomysł, pokazali na necie i ktoś pomyślał, że będzie na tym "piniądz" i zaczął to robić.Samemu można zrobić za 50 pln (bo trzeba wskaźnik kupić), a "zestawy" na necie, kosztują od 100 :rolleyes: Oczywiście nie każdy ma pojęcie, nawet do tak błahej rzezy i zdolności manualne, więc dla nich są takie gotowce.Komuś innemu może się nie chcieć bawić, tylko kupi i założy gotowe.Tak samo jest z tym kołem.Nie neguję absolutnie, bo dobrze, że ktoś to robi.Żeby tylko było dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

No tak, ma pewnie wbudowane sprzęgło kłowe, czy coś.Też niezły patent.Ale ja bym nadal pomyślał o sprzęgle elektromagnetycznym.Na złomach nieraz widziałem pełno sprężarek klimy, powywalanych w kontener, więc kupno takiego koła, nie powinno stanowić problemu i nadszarpnąć zbytnio budżetu.Rzecz fajna i bardzo wygodna.Przełącznik na dece i git.Nie mam pojęcia, jak to się sprawdza w takim zastosowaniu, ale to chyba nie tylko ursus stosuje, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sprawdzi się na pewno kompresor klimy potrzebuje sporo więcej momentu obrotowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam, mam zamiar zdemontować sprężarkę z mojego ursusa c 360 3P. Ze sprężarki wychodzą 2 przewody , jeden gruby zasilający sprężarkę w olej wychodzi z miski olejowej a drugi cienki który łączy się w dwóch miejscach z blokiem silnika. Mam pytanie czy ten cienki przewód odprowadza olej ze sprężarki i smaruje jakieś podzespoły silnika? czy nic sie nie stanie jeśli go zdemontuje razem ze sprężarką? Sprężarka nie jest mi potrzebna i tylko gubi olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj