Polecane posty

harnasx    0

I kolejny problem - chciałem sprawdzić ew. ustawić początek wtrysku - zamontowałem na pierwszym przewodzie rureczkę kapilarną krecę kołem wszystko ładnie pięknie tylko z rurki cofa się paliwo :(   (tzn jak pokręcę tak aby ustalić w rurce jakiś poziom to ten poziom się obniża - pewnie uszkodzony zaworek na sekcji pompy)

sprawdziłem na pozostałych - jest wzorowo nie cofa się. Ustawialem też w ten sposob w innym ciągniku też nie było tego cofania  poziomu paliwa.

 

Można bez problemów ( bez potrzeby regulacji pompy) wymienić ten jeden zaworek w pompie??? - widać na schemacie że od góry się go wkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

lepiej wykręc pompe i daj do regulacji do kogoś kto ma sprzęt wydasz pare złotych a zobaczysz jak ustawi równe dawkowanie na każdej sekcji to będzie silnik chodził jak zegarek ,do tego pasuje poustawiać luzy zaworowe,a na paliwie zostanie ci to co wydałeś kilkuktotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zaworek możesz wymienić. Nic nie zmieni w ustawieniach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Znając życie jak pompa by poszła na stół to by wyszło że trza ją robić. Wymień zaworek i w pole.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Sprężarka w 3P żygała olejem. Wymieniłem pierścienie (znak TOP od góry) i dalej to samo. Zawiozłem cylinder to tokarza, pomierzył go i stwierdział, że jest równo zużyty i nie ma mowy o "jaju". W dolnej czesci tego cylindra można wyczuć minimalne zgrubienie w miejscu gdzie kończy bieg pierścień olejowy. Chce założyć kolejne pierścienie i zastanawiam się jeszce nad tłokiem ale czy on może sie zużyć? pierścienie jakoś specjalnie luzu w nim nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Trzeba wykonać pomiar cylindra średnicówką i sprawdzić jaki jest ubytek na cylindrze. Wymiana pierścieni nic nie da jeśli cylinder jest zbyt mocno wytarty, wtedy albo nowy cylinder, tłok, pierścienie i wszystko w nominalne albo zrobić cylindrowi szlif, nowy tłok nad wymiar i pierścienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to pisałem że był robiony pomiar u tokarza właśnie średnicówką. Wkładam sam pierścień do cylindra to na zamku może 0,2mm przerwy jest więc.. gładź cylindra przez 6tys h napewno się coś zużyła ale te 0.2mm na zamku to chyba nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Potrzebne są wartości ubytków w kilku miejscach, skąd mamy wiedzieć ile ma ten cylinder ubytku? 

Niech trochę ta sprężarka sobie pochodzi, jak się nie uspokoi to trzeba zrobić od nowa pomiar i wtedy decydować co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ehhh założyłem kolejne pierścienie, jak mu sie nie polepszy to albo kupie nowy cylinder i tłok albo..... wywale korbowód i skończy się historia sprężarki w 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margojar11    0

witam,

w c-360, sprężarka zasysa powietrze, ale nie wydmuchyje tu przy tym króccu, trzeba będzie ją całą odkręcać, od pompy i pokrywę rozrządu?, czy wystarczy to górę zdjąć i wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tylko głowice zdjąć i zaworki sprawdzić jeśli nie są szczelne  załóż nową głowiczkę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie. Spotkałem się na jednym z forum ( nie będę reklamował ) z tezą iż oryginalny silnik C-360 można poznać po rurce od sprężarki co dla mnie jest kompletną bzdurą. Ta osoba twierdziła iż,w C360 rurka od niej wychodziła od boku,zaś w 4011 i 355 od przodu...

Ja mam od przodu i jakoś na tabliczce znamionowej mam S-4003 :) Wypowiedzcie się na ten temat :) Dodam,ze silnik z 1979 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

w mojej tez wychodzi z boku   zależ moze jak w fabryce zamontowali


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

1979 to pierwsze serie C360, więc mogli montować co mieli w zapasach magazynowych :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Rurki od boku były montowane w C-362 bo rurka z 55 czy 4011 kolidowała z pompą wspomagania. Dodam, że C-362 zaczęli produkować w lipcu 1980 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Rurki  od boku w c-360 zaczęły być montowane między 1980 a 1981   kolega Up ma rację.Ciesz sie że  masz c-360 z tego roku bo one dobre jakościowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego do kogo to napisałeś? Ja mam się cieszyć z tego rocznika? :)


Rurki  od boku w c-360 zaczęły być montowane między 1980 a 1981   kolega Up ma rację.Ciesz sie że  masz c-360 z tego roku bo one dobre jakościowo

Kolego ja mam się cieszyć? bo nie wiem do kogo to kierowałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wy googluj sobie historyczne  momenty Ursusa,Starszej daty ludzie  co mieli styczność z c-355  i c-360 bądź 3P  to wiedzą o chodzi zapytaj jeśli masz kogo,bo  w 1980 był Strajk i po tym roku  ci co składali Ursusa składali gówniarze  w moim wieku 19 20 lat   a trochę wcześniej doświadczeni pracownicy  z wiekiem 30 40 lat i pogorszyła się jakość materiałów  a o cyrkach  jakie były  przy kupnie ciągnika  i jakie wady były to nie będe mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy googluj sobie historyczne  momenty Ursusa,Starszej daty ludzie  co mieli styczność z c-355  i c-360 bądź 3P  to wiedzą o chodzi zapytaj jeśli masz kogo,bo  w 1980 był Strajk i po tym roku  ci co składali Ursusa składali gówniarze  w moim wieku 19 20 lat   a trochę wcześniej doświadczeni pracownicy  z wiekiem 30 40 lat i pogorszyła się jakość materiałów  a o cyrkach  jakie były  przy kupnie ciągnika  i jakie wady były to nie będe mówił

Bardzo chętnie posłucham co się działo :)

Edytowano przez AdusiekGaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

i ja posłucham..

Ten wpis to jest tak ogólny że ktoś kiedyś komuś coś...

co ma strajk do jakości materiałów i technologii  w tamtych czasach??

i jaki wpływ ma składnie przez 20latków na wytrzymałość materiałów które dostali z innych fabryk nota bene??

nikt nie neguje jaka była jakość produktów z lat 80tych ale napisz konkretnie, co kto zmienił zlecił że nagle od tego roku ciągniki były be

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przepraszam bardzo post jest na temat rurki sprężarki czy historii  Ursusa? Jaki ma wpływ? A taki że składali jak popadnie byle jak  z podnośników się lało,gwiazdy felg przednich krzywo wspawane, luz na stopie korbowodowej  9 setek na każdym to jak ma silnik chodzić  jak łomocze , nie centryczność na szpilki wału koła ostatnie 2 przykłady są z mojego egzemplarza chcesz więcej wiedzieć  to zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj