ever

Rolnictwo Ekologiczne

Polecane posty

Gość   
Gość

moja rada skonicz z tym albo sasadzi jakie jabłonie i dostaniesz duzo wiencej bez roboty lub qq nie ekologiczną

 

moja rada skonicz z tym albo zasadzi jakie jabłonie i dostaniesz duzo wiencej bez roboty lub qq nie ekologiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zejdzi z tej ekologi albo zasiej same łaki i tez dobrze na tym zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

Witam

Jedna z największych jednostek certyfikujących straciła uprawnienia, przykra informacja, jednakże życie musi nadal się toczyć a rolnicy znaleźść nową firmę

..html'>http://www.ijhar-s.gov.pl/news/items/Cofnięcie_upoważnienia_jednostce_certyfikującej_Bioekspert_Sp._z_O.o..html

 

zapraszam wszystkich zainteresowanych do jednostki w ktorej obecnie pracuję

SGS Polska Sp. z O.o.

www.pl.sgs.com

e-mail: sgs.poland@sgs.com

ul. Bema 83, 01-233 Warszawa

tel. +48 (22) 329 22 22

 

Wymagamy, ale dajemy gwarancję dobrze przeprowadzonej certyfikacji, a wydany certyfikat jest rozpoznawalny na całym świecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Witam,

 

Ja zapaszam Państwa do współpracy z "moją" jednostą certyfikującą :)

 

Centrum Jakości AgroEko Sp. z O.o.

 

www.agroeko.com.pl

 

Biuro

03-216 Warszawa

ul. Modlińska 6 lok. 207

tel: 22 884 00 20

tel: 0 666 338 204

tel/fax: 22 884 00 21

e-mail:

sekretariat@agroeko.com.pl

 

Zapraszamy rolników z całej Polski a ja osobiście szczególnie zapraszam do współpracy rolników z południa Polski :)

 

W razie pytań proszę o PM na forum.

 

Dla przypomnienia:

 

Zgodnie z art. 6 ust. 6 ustawy z dnia 25 czerwca 2009 roku o rolnictwie ekologicznym producenci ekologiczni, którzy podlegali kontroli jednostki certyfikującej, której cofnięto upoważnienie, mogą pozostać poza kontrolą prowadzoną przez jednostkę certyfikującą przez okres nie dłuższy niż 60 dni od dnia, w którym decyzja o cofnięciu upoważnienia jednostce certyfikującej stała się ostateczna, tj. do dnia 8 października 2013 r. Producent ekologiczny zamierzający kontynuować działalność w rolnictwie ekologicznym powinien, przed upływem tego terminu, zgłosić swoją działalność dowolnej innej jednostce certyfikującej posiadającej upoważnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiednim zakresie

i zostać objęty przez tę jednostkę systemem kontroli.

W celu dokonania zgłoszenia do nowej jednostki, należy przekazać jej kompletne Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego na formularzu opracowanym przez Głównego Inspektora JHARS i udostępnionym na stronie internetowej: www.ijhars.gov.pl,

w zakładce rolnictwo ekologiczne→zgłoszenie działalności. W sekcji IV – nazwa i numer poprzedniej jednostki certyfikującej, należy podać: Bioekspert PL-EKO-04, a w sekcji

V – nazwę i numer nowej, wybranej jednostki certyfikującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Czy ktoś już wie o co chodzi z pakietem "uprawy paszowe" ???

Dla mnie jest to niezrozumiałe.

Przykładowo mam trawy na gruncie ornym 10 ha, z pierwszego pokosu zbieram dla swoich zwierząt sianokiszonkę, drugi pokos przeznaczam na siano na sprzedaż do tego mam 10 ha zboża - zbieram przykładowo 40 ton - 5 ton dla własnych zwierząt, resztę sprzedaję. I co wtedy??? Mam dzielić działki z której będą jadły moje zwierzęta a z której nie? Z TUZ niby wszystko jasne, ale ktoś może mieć TUZ i sprzedawać siano, bo przykładowo ma kury ekologiczne - po co kurze siano ;).

Czytam ten projekt i nijak nie mogę go zrozumieć "co autor miał na myśli" ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszysz    0

Witam. Czy po przekazaniu gruntow ekologicznych na innego wlasciciela pozostaja one ekologiczne jezeli ten tez chce prowadzic ekologie czy musi wszystko od nowa zaczynac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Witam. Czy po przekazaniu gruntow ekologicznych na innego wlasciciela pozostaja one ekologiczne jezeli ten tez chce prowadzic ekologie czy musi wszystko od nowa zaczynac?

pozostaje jeśli nadal podlega kontroli jednostki certyfikującej- inną sprawą jest konttynuacja zobowiązań rolnośrodowiskowych- nowy właściciel musi w ciągu bodajże 30 dni (nie jestem pewien)dostarczyć do ARIMR oświadczenie o przejęciu zobowiązań, chyba że poprzedni zakończył swoje 5letnie zobowiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jakie sa koszty tej kontroli przeprowadzanej przez jednostke certyfikujaca za 1 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ale 700 zl za 5 ha ? bo jak tak to jeszcze nie jest strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

No od 0 do 5 ha 700, od 5 do 10 chyba 850 i tak dalej. Potem możesz ubiegać się o zwrot netto tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dziekuje bardzo za odpowiedz

 

Ciekaw jestem co najkorzystniej jest uprawiac w gospodarstwie ekologicznym- ziola, warzywa np soczewice czy cos innego oczywiscie aby uzyskac max doplate i zminimalizowac koszty- bo w mojej okolicy nie ma takich gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Za warzywa w pierwszych 2 latach jest coś około 1500, potem 1300 za ha. Mam ziemniaki i one podchodzą pod warzywa. Zboże coś koło 800 chyba. Za TUZ jest nie dużo a ja mam ich niestety sporo. O innych uprawach nie napisze bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

A jakie są koszty kontroli przy 35 ha ,bo skończyłem już rolnośrodowiskowe i chcę wejśc w tym roku w ekologię-mam same zboza,co można by zmienić chodzi mi o wyższą stawkę dopłat bo mam ziemię kl 6 i normalnie to bardzo słabe plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Witam,czy w Lubelskim-Biała Podlaska znajduje się jakaś jednostka certyfikujaca,bo mam zamiar w tym roku przejść na ekologię i zbieram informacje jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam,czy w Lubelskim-Biała Podlaska znajduje się jakaś jednostka certyfikujaca,bo mam zamiar w tym roku przejść na ekologię i zbieram informacje jak to zrobić.

 

Też jestem z okolic Białej. U mnie certyfikuje Ekogwarancja i jak na razie jest w porządku wszystko.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

A co kontroluje ten inspektor gdy przyjedzie,ja mam jeszcze ląkę bez dzierżawy i trzymam opasy i niewiem co będzie z tym,bo na łąkę facet bierze normalne dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Przejedzie się po polach, obejrzy magazyny, obory, próbek nie biorą, chyba że ktoś podkabluje lub wylosują na takie badanie. Papiery sprawdzają, rejestry działań agrotechnicznych. Nie przyznawaj się do tej łąki. Opasy możesz mieć ekologiczne lub nie. Jak nie ekologiczne i chcesz obornik rozwozić po polach to niby koncentratów nie można dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Czyli w jednym gospodarstwie, na jednej działce ewidencyjnej można mieć cześć upraw ekologicznych, część konwencjonalnych i przeznaczać wszystko na paszę dla konwencjonalnego bydła?

Mam kilka ha słabych TUZ, jeśli zacznę gospodarować ekologicznie nie mogę ich przekształcić, ale czy można przed pierwszym zgłoszeniem do jednostki certyfikującej zaorać je i posiać nową trawę, i zgłosić już jako uprawę paszową a nie TUZ?

Na stronie ARiMR jest informacja, że trzeba posiadać plan działalności ekologicznej - ile kosztuje jego sporządzenie i kto ma go wykonać?

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Taki plan zapewne będzie przygotowywał doradca rolnośrodowiskowy. Ceny są różne. U moich klientów - ekologów 300-1000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krasa
      Witam
       
      Kolezy mam mały dylemat, potrzebuje kogoś kto posiada do sprzedania bobik ekologiczny, kupiłem od gościa który do co najmniej 10 lat nie stosuje nawozów wiec jest ekologiczny ale nie ufa agencji i nie bierze pieniążków na ten cel i niema certyfikatu. A mi potrzebny jest kwit z kad ja tenże bobik wziąłem
       
      A do mnie jak wpadnie kontrol (bo jestem w okresie przestawiania na rolnictwo ekologiczne) to d*pa zimna może jest na forum ktoś z Podlasia z kim mógł bym sie dogadać??
    • Przez rodzina
      Witam. Poszukuję ludzi którzy mieszkają w sąsiedztwie farm wiatrowych. Proszę o rzetelne informacje o wadach i zaletach tych farm. Nie interesują mnie spekulacje, tylko konkrety. W mojej okolicy ma być 11 wiatraków. Można pisać na PW.
    • Przez KrysiaK
      spędziłam w sieci wiele godzin w poszukiwaniu ziarna kukurydzy spożywczej, najlepiej ekologicznej.... i nic nie mam! Do czego potrzebna mi? Otóż wraz z mężem wzięliśmy "rozwód" z pszenicą ze względu na zawartość glutenu i potrzebujemy kukurydzy do domowych tortilli i chleba kukurydzianego. Do takiego zastosowania trzeba "masa hariny" (mąki kukurydzianej wzbogaconej wodorotlenkiem wapnia), która w sklepie internetowym kosztuje 32 zł za kilogram. Chcę zrobić ją sama, ale nie mam odpowiedniego ziarna. Może ktoś widział, słyszał , wie gdzie mogę sie zaopatrzyć w dobrą kukurydzę? Będe wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam, KrysiaK
    • Przez evolution93
      Witam. Mam problem w koszeniu ekologi czyt trawa ze zbożem. chodzi o to że kosa zamiast robić cyk cyk to napier**** tak że nie idzie ciać tylko jadę jak zółw. najgorzej że to dzieje się przy lewej stronie siedząc na kombajnie bo prawa to i ładnie wciągana jest przez ślimak a lewa no nie ma bata żeby szło . masa zatrzymuje na kosie a jak pójdzie to zapcha mi slimak i tak jest co chwilę. motowidły ustawiam jak najniżej i jak najbliżej żeby zabierało mi to z kosy do podajnika ślimakowego ale one nie dają rady. widzę że czasami na przechyłach w prawo idzie trochę lepiej .kule na napędzie smaruje co 1 godzinę. i nie ma na nich luzu lekki jest luz na tym co przenosi ruch z targańca na kose .jak jest w miarę czysto to idzie a dostanie trochę trawy to już trzeba zwolnić macie jakieś sposoby. koszę ok. 20 cm nad ziemią.
    • Przez AchimR
      Wiele modeli John Deere, a zwłaszcza seria 6x30 i 7x30 hałasuje po rozruchu na zimnym silniku. Hałas jest metaliczny i wiele osób słyszało już "tak musi być" lub "ten model tak ma". Specjaliści od wgrywania gotowych map twierdzą tak samo ale...
      "Ten model tak ma" to niestety prawda, ale tak nie musi być!

      Miałem o to zapytania już chyba rok temu, ale nigdy nie było dość czasu żeby przeanalizować mapy i załatwić temat. Dodam tylko ze w UK, Finlandii i innych krajach z zimniejszym klimatem, "naprawa" tego klekotu to standard! Mało tego zabieg ma pozytywny wpływ na układ smarowania - ale to na samym końcu mojego postu.
      Jeżeli ktoś zna angielski to polecam lekturę artykułu niemieckiej firmy "FEV Motorentechnik GmbH", która dość wnikliwie zbadała to zjawisko i jego źródło.
      W dość dużym skrócie - na metaliczny klekot zimnego silnika diesla po rozruchu wpływa: jego temperatura, temperatura powietrza w dolocie, ciśnienie na szynie CR i początek kąta wtrysku. Poniższa tabela pokazuje jaki wpływ te 4ry parametry maja na jakość spalin (węglowodór i tlenek węgla). Po wykresach z niebieskimi kropkami widać, że największą redukcję hałasu można uzyskać opóźniając początek kąta wtrysku, niestety cierpi na tym jakość spalin ... chyba, że podniesiemy odrobinę ciśnienie na szynie CR i wszystko wraca do normy. Zimny silnik pracuje ciszej, nie dymi ani na biało ani na czarno.
      Nie trudno się domyślić, że JD dość znacznie wyprzedził początek kata wtrysku by zredukować emisje i tłumaczy się klientom, że ten model tak ma.

       
      Dla porównania pokazuję mapy początku kata wtrysku CNH i VW.
      CNH dla zimnego silnika ma początek kata wtrysku na -10stopni, potem ta wartość rośnie do -4stopni, a nawet do 0

      W VW mamy podobnie -8stopni rosnące do 0stopni


      A teraz John Deere 6930 Premium - w dolnym prawym rogu na czerwono jest wartość 14 - jest to maksymalna wartość początku kąta wtrysku zapamiętana przez komputer diagnostyczny na standardowym programie (specjalnie go nie wyłączałem, żeby to pokazać) i po zmianie mapy sterownika silnika jest już -10stopni i metaliczny klekot jest już cichszy! Cala operacja nie ma żadnego wpływu na odpalanie ciągnika czy jakiekolwiek dymienie na zimnym.


      W mapach i w programie diagnostycznym widzimy wartości dodatnie - jest to liczba stopni wału przed górnym martwym punktem (GMP). Ja z przyzwyczajenia używam "-" (minus) dla wartości kąta przed GMP i "+" (plus) dla wartości kąta za GMP.

      Jest jeszcze jeden dość pożądany efekt uboczny tej modyfikacji.
      Zasadniczo, aby zwiększyć moc silnika trzeba zwiększyć dawkę, ale cokolwiek będzie wtryśnięte +7stopni za GMP zamienia się w czarny dym i wysoką temperaturę spalin, dlatego ci którzy wiedzą o co chodzi modyfikują też mapy początku kąta wtrysku, ale hamownia pokazuje, że jeżeli początek kąta wtrysku będzie zbyt wczesny to maleje moment obrotowy, jest to logiczne, bo moment obrotowy pcha tłok do góry, a zbyt wczesny zapłon przed GMP pcha go w dół, przez co wytraca energię, a w najgorszym wypadku, po prostu wygina korbowód i robi dziurę w bloku.
      Wracając po pozytywnego efektu modyfikacji opóźnienia kąta wtrysku na wolnych obrotach - oprócz lepszych wrażeń akustycznych mamy lepsze smarowanie panewek na zimnym silniku.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj