atomik

siewnik 3m amazone vs. nordsten

Polecane posty

atomik    148

witam !

 

zwracam się do was z prośbą za i przeciw a mianowicie mam dylemat co wybrać czy amazone czy nordsten używany. siewnik o szerokości roboczej 3 m do 3512 ew. 4514. Ma słuxyć do siewu zbóż, rzepaku i czasem traw w czystym siewie lub w mieszance oraz poplonów wyka, pelucha, slonecznik itd. Cena w granicach 10 tys. jak trzbeba więcej to może i nie będzie problem. W grę wchodzi nordsten (tańszy) i amazone (droższy z reguły). Pod uwagę biorę nie tylko obsługę ale także ew. możecie wypowiedzieć się na temat kosztów części zamiennych tych najposploitszych. np redlice.

 

proszę o wypowiedzi użytkowników


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a jaki koszt siewnika ?bo d8specjal to chyba ponad 10 no i ile w zasyp wchodzi zboża


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czemu ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

ja mam amazone d8. Kupiona użwyana. mam 7 rok. bez problemów. bez awarii. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie stać cię na amazone ko kup każdy inny tylko nie nordsten np.famarol to amazone w polskim wydaniu lub hassia

 

Co jest nie tak z Nordstenem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Tak zgadzam się z posiadaczami AMAZONE. Lepiej dołożyć kasy niż kupić jakieś "chińskie badziewie" ;)

 

kolego jeżeli nie wiesz co to za firma i jaki produkuje sprzęt to lepiej daruj sobie tego typu komentarze bo szkoda zachodu. zdrugiej strony znam ludzi co mają obie marki siewników jednak jak ktoś pisze że to dolna półka to ja odpowiem że póki co żadna polska firma produkująca siewniki sienie umywa do nordstena nawet famarol


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A tak się składa kolego że posiadam siewnik AMAZONE i HASSIA

 

PS czytaj mój komentarz ze zrozumieniem bo chyba źle przeczytałeś i nie wiesz o co mi chodziło ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja mam nordstena 4m i uważam że to bardzo dokładny siewnik , konstrukcja lekka ale wytrzymała idealnie współpracuje z agregatem , ten zestaw ciągam zetorem 12145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam nordstena i nie narzekam, jednak amaozne ma lepszy system regulowania wysiewem takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Miałem Nordstena przez 5 lat maszyna godna polecenia, dobrze wykonany, niema problemow z ustawieniem dawki wysiewu. Do siewu rzepaku potrzeba dodatkowych nakładek do drobnych nasion. Teraz mam amonone AD3 super nie pododoba mi sie w nim aparat wysiewajcy cały plastikowy bardzo delikatny. Nieważne który kupisz na pewno będziesz zadowolony, musisz tylko poszukać zadbany egzemplarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja też użytkuję Nordsteny i nie mam nic do zarzucenia, siewniki trwałe, proste w obsłudze, dokładne, mówię tu o modelach starszych - błękitnych i granatowych z mechaniczną skrzynią.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ja też użytkuje siewnik nordsten i jestem z niego bardzo zadowolony. Żadne polskie siewniki się do niego nie umywają. Dzieki lekkiej konstrujci można zagregatować go z maszynami o mniejszej mocy. Poza tym bardzo dokładny w wysiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Nordstena lift o matic 2.5m.Bardzo dokładna maszyna.Można nim siać paktycznie wszystko.Co niby miałoby się wnim popsuć,to prosta maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a amazaone d7 e 30 jak oceniacie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Dołącze sie do tematu. Ile wytrzymują tryby plastikowe w nordstenie. Mam możliwść kupna CLG 3m. z siewnikiem do trawy, czy ten siewnik sprawdza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

tak własnie się myśle bo obciążenia dużego nie ma, myśle jeszcze nad amazone D8 ale droższy. czy ten zagarniacz na prostych palcach sprawdza się, ile wchodzi zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

oba siewniki są dobre, ja ostatecznie zakupiłem amazone d7 super s sąsiad ma norda i na dzień dzisiejszy mimo wszystko choć jest droższy, amazone ( części również są droższe). Jednak najwazniejszy jest stan techniczny bo po co wypracowany amazone skoro jest np. ładny nord


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odświeżę temat . Mam na oku siewnik Nordsten 3 m ,ma on 21 lejków wysiewających i zastanawiam się czy to nie za mało ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj