jozek68

Claas dominator 96 czy Bizon Z058 rekord czy New holland 8060

Polecane posty

jozek68    0

zastanawiam sie nad kupnem kombajnu zbozowego na areal 40 ha. I planuje przeznaczyć 60 tys. zł. pomozcie ktorego mam kupic z podanych modeli . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenus42    0

cllasa dominator 96 według mnie :rolleyes:

Edytowano przez Avendrion
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

New Holland 8060 poniewaz malo pali, dobrze czysci, ma separator wiec ma dobry przerob, prosta budowa, niektore czeci pasuaja od Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja polecałbym ci 96 z silnikiem mercedesa ale z tego co piszesz kwocie jaką chcesz przeznaczyć to nie znajdziesz dominatora w dobrym stanie i w miarę młodego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

z nh nie mailem doczynienia bo nikt nie ma w okolicy ale wedlug mnie to dominator bedzie najlepszy nie ma nawet co porownywac do rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Poszukaj NH 8070 z silnikiem MB OM352A czyli taki sam jak w Classie.Separator,duzy zbiornik ziarna,czesci latwo dostepne,łatwa obsluga,bardzo przejrzysta kabina typu akwararium. Duza wydajnosc okolo 10-11ton na godzine,niskie spalanie 12-13l/ha z sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

mam na oku koimbajn zbozowy claasa dominatora 86 o nr na tabliczce 08703193 i chciałbym sie dowiedziec ktory to moze byc rok produkcji tego kombajnu bo handlerz mówi mi ze to jest 93 rok ze dwie ostatnie cyfry na tabliczce to rok produkcji czy to prawda z tego co wiem to te kombajny były produkowane do 87 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

heheh Ci handlarze to mają poczucie humoru ,seria 56-106 była produkowana w latach 1978-1985 !!! Jak szukałem kombajnu również widziałem wiele "poprodukcyjnych" egzemplarzy Claasa. Pomocny link http://www.konedata.net/claas_do56.htm


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek68    0

witam kupilem Bizona rekorda rok produkcji 1990 w stanie bardzo dobrym kupilem go od dziadka ktory 3 lata nim nie kosil bo nie moze juz jezdzic kombajnem. Na hederze jest jeszcze originalna farba na sznece. kombajn nie pogiety nie spawany wszystko w originale(podajniki tez i w dobrym stanie. Jutro go przyprowadze to dam jakies zdjecia. myslalem nad zagranicznymi ale do 60 000 to byly same złomy sita porwane dziury w podsiewaczach a tutaj zero rdzy sita cale wszystko ok. Cena na rekorda moze droga bo 53 tys. zl tylko fakt ze blisko ode mnie bo 15 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dobrze zrobiłeś. Za takie pieniądze z zachodnich nie kupiłbyś nic w dobrym stanie a bizona można wyrwać ładnego. Dodatkowo za bizonem przemawia koszt części które są 4 razy tańsze niż zachodnie i wszędzie dostępne a stare maszyny psują się wszystkie czy to zachodnie czy to polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

zdecydowanie polecam NH 8050-8060 a co do silników orginalnie były żółte , a czerwone to znaczy ze po jakimś remoncie w poważniejszym zakładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj