matiz512

Półałtomat spawalniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

No wirówki dobre były ale lata temy. Dziś są nie ekonomiczne i nieporęczne. ESAB niezła firma o KEMPPI nie wspomne. Jedna z najlepszych. Jak spawasz sporadycznie to nie wal kasy w drogi sprzęt. Jak reperujesz czasem stare zardzewiałe graty to nie wiem czy automat z MMA (elektroda) nie był by bardziej uniwersalny. Są dostępne w podobnej cenie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wirówka dużo prądu ciągnie i waży ponad 400kg ale można nią szyny ciąć, a po odkręceniu motylka to załamuje się czasoprzestrzeń :rolleyes:

Kolego MMA już się naspawałem i odkąd poczułem smak Miga to już nie chcę znać elektrod wcale.

Jak zobaczyłem jakość spawu wykonanego migomatem to się za głowę złapałem, widać układanie ściegów a w elektrodówce wszystko przykryte żużlem i jeszcze trzeba opukiwać żeby nanieść kolejną warstwę w razie potrzeby.

Kemppi jakie mają w zakładzie to wyglądają tak ->http://allegro.pl/kemppi-pro-evolution-3200-zestaw-i2107743299.html ale model to 5800

A OZAS-y takie http://allegro.pl/polautomat-migomat-ozas-esab-origo-mig-c340-pro4wd-i2112778078.html

ale tu ESAB wygląda tak samo, chyba esab wciągnął tą firmę :huh:

Sprzęt cenowo poza zasięgiem i nie do wykorzystania w domowych warunkach.

Szykuje mi się większe spawanie (wiata, przyczepy, wyciąg) dlatego się nad czymś rozglądam.

Zauważyłem jeszcze, że mig ma dużo wyższą jasność łuku przy tym samym amperażu, po pierwszym dniu kursu wcale nie spałem w nocy i nic nie widziałem :blink: ale to też wina że na stanowisku były jeszcze 2 spawarki i nie sposób było się całkowicie uchronić. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje do 300A to proszę śmiało.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ze spawaniem nie mam wiele wspólnego, ale z tego co wiem to wirowa powinna mieć dużą sprawność. Wirówka to silnik klatkowy(sprawność ok 90%) i prądnica prądu stałego (pewnie podobnie jak silnik klatkowy ok 90%). W sumie powinno to być ok 80%, czyli dobry wynik.

Wydaje mi się, że ludzie od tego odchodzą bo to duże i ciężkie maszyny, o dużej mocy, nie ma chyba wirówek na 200A. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na bank spaw ładniejszy z automata. Najprostsze spawanie zaraz po tigu. Ogólnie automaty to proste maszyny. Nawet niewiadomego specjalnie pochodzenia służą długo. Ja na kursie spawałem na industrial. A niedaleko spawaja tymi samymi kominki i piece węglowe do c.o. Chodzą jak diabli bezawaryjnie. Szukaj tak żeby od biedy dało się do niego części kupić cghociaż zanim się coś zużyje to lata miną.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam. Od dłuższego czasu planowałem zakup migomatu. Początkowo byłem zdecydowany kupić tradycyjnego bestera na transformatorze z prądem 280 A. Niestety w wersji z podajnikiem 4-rolkowym trzeba było dać za takie cudo około 4400 zł. W końcu po lekturach wielu forów spawalniczych i nie tylko kupiłem Automat inwertorowy Magnum 285 IGBT jak ten: http://allegro.pl/sp...2103460453.html. Na allero był wystawiony za 3500 ale jak pojechałem na miejsce do sklepu bez problemu kupiłem za 3000. Początkowo miałem z nim nieco problemów i stresu, bo po po rozpakowaniu w domu okazało się, że... nie działa. Pojechałem z reklamacją. W sklepie okazało się że kolejny też nie działa:) Długo by pisać, ale wyszło tyle że przy temp. otoczenia poniżej -10 st większośc egzemplarzy przestaje działać. Wtedy były temp rzędu -15 -18 st. Zdecydowałem się wysłac do serwisu. Naprawa polegała na wymianie jednego kondensatora (miał niewłaściwe parametry). Z serwisu migomat wrócił błyskawicznie, na 3 dzień.

Jestem z niego zadowolony bardzo.Podajnik 4 rolkowy i już przewód o dłóugości 4 m. Nie jestem jakimś zawodowym spawaczem, ale mogę nim robić wszystko. Bez problemu spawa połączenie blach 0.5 mm ciągłym spawem (ma jakieś specjalne pokrętło do regulacji przy takich cienkich blachach. Próbowałem spawać 2 elementy o grubości 10 mm. Wyszedł piękny spaw i przetop idealny. Te 10 mmm elementy można bez problemu nawet przepalić na wylot. Pospawałem pęknięty kolektor wydechowy od ciągnika (grubość ścianki 15 mm), zaspawałem 2 dziury w takim zbiorniczku na olej napędowy przy świecy płomieniowej, naspawałem powierzchniowo redlice od siewnika do buraków. Tyle przez kilka dni i wszystko wychodzi pięknie. Przy dobrym ustawieniu żadnych odprysków. Osobno regulowany prąd, napięcie i posów drutu plus ta funkcja "indukcyjności". Do tego wbudowana spawarka na elektrody. Naprawdę polecam wszystkim. Do amatorskich zastosowań w gospodarstwie sprzęt idealny. Oby tylko nie był awaryjny, ale opinie w necie jak najbardziej pozytywne.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mariusz x nie chodzi o sprawność urządzenia ale o jego apetyt na prąd i fakt że czy spawasz czy nie wirówka się kręci. A wiadomo przy spawaniu elektrodą więcej klupania jest niż samego spawania. Kiedyś w zakładach spawacz miał koło siebie gościa do oklupywania szlaki. Dziś zapomnij. To nieekonomiczna maszyna niestety.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Alio dzięki za komentarz, przedstawiony przez ciebie sprzęt wydaje się być bezkonkurencyjny w przedziale cena/moc która jest wystarczająca. Jak tylko uda mi się sprzedać wirówkę, tylko najpierw trzeba się poogłaszać, to na pewno ten sprzęt idzie na pierwszy plan.

A i jeszcze ma możliwość MMA czyli mogę się pozbyć jeszcze dwóch transformatorówek :)

Znalazłem jeszcze coś podobnego http://allegro.pl/spawarka-migomat-mma-2w1-sherman-mig-260m-szkoleni-i2103942850.html ale jakby w innej obudowie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Jak wcześniej pisałem mig inwerter 250 w gospodarstwie "z dużą ilością gratów" to podstawa .No i ta jakość i łatwość spawania oraz niewielki ciężar. Wada:wrażliwy na warunki atmosferyczne-mój shermann 250Y wcale się nie włączył przy -20st.C. Wystarczy na budowie i do garażu.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

witam może moje pytanie nie będzie do końca o spawarce ale wie ktoś może gdzie można napełnić butlę jestem z okolicz mińska mazowieckiego Otwocka podobna odległość chodzi mi o co2 lub mieszankę argonu z co2

Tylko chcę napełnić a nie wymienić butlę na inną bo byłem w mińsku na litewskej w mark miet i tam tylko wimieniają butle a nie napełniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A dla czego nie chcesz wymienić butli? Pogadaj z chłopami, zostaw im butle na dzień może napełnią.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

chce ją napełnić a się dowiedziałem że akurat argonu nie mają a tej butli nie wymienią bo wymieniają tylko butle dzierzawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pogadaj z kimś kto dzierżawi butlę i wymień przez niego. Albo kup butlę 6 kg.

Nie ma już czegoś takiego jak prywatna butla. Tylko można wydzierżawić. Wyjątek butla 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

Mam butlę i chcę ją napełnić mieszanką argonu z co2 a nie wymieniać chyba ktoś się tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nikt ci nie wleje argon do CO2, chyba że przekręt co mu życie nie miłe. W razie jakich kolwiek problemów gość leży. Ja kiedyś nalewałem pod Jaworem, ale to się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

Zgodzę się ze nie wleje argonu do butli po co2 , Ale ja chcę napełnić mieszanką argonu z co2 bo taką mam butlę dokładnie to 82%argonu i 18%co2 taka mieszanka wiem że jest w sprzedarzy Ale szukam miejsca gdzie napełniają butle a nie wymieniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Takie butle są tylko na wymianę,nikt tego nie napełni bo to nie propan-butan gdzie tankują się samochody.

A dlaczego nie chcesz wymienić tylko napełnić? :huh:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

chce ją napełnić bo nie po tokupiłem letka nową butlę zeby wymieniać ją na używaną cięższą o 14kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A co ty ją w portwelu nosisz? Jak zaczniesz spawać i raz na tydzień czy dwa przyjdzie ci parę dni kombinować jak ją napełnic to szybko ci lekka butla przejdzie. Jesteś chyba jedyny w polsce co ma taki problem. Przesadzasz chłopie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie wiem co masz za butle bo 14kg to cała butla z gazem waży bo można spokojnie podnieś jedną ręką,przynajmniej tak mi się wydaje.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na moim mam butle 30 kg gazu a butla waży z 50 kg, może lepiej. Spawarka Bestera Midimad 160 A. Nie narzekam strasznie z przeciąganiem. Bo i ile się go przeciąga po trawniku. Pod butlą mam kółka fi 220, teraz nowe na łożyskach. Stare były plastykowe i po 12 latach jedno pękło.

Wychodzi mi jedna, niekiedy 1,5 butli rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To kombinuj. Raczej nikt ci nie pomorzew bo ten problem masz w polsce tylko ty jeden. Ile ty masz lat że problemem jest przeciągnąć na kółkach 60kg.......... 70?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2424    0

mam 24lata ale to i tak mało znaczne bo całkem odeszło od tematu,

Chciałem się dowiedzieć gdzie w okolicaczy mińska mazowieckiego czy otwoczka można napełnić bytlę

Ja mam jeden taki problem tylko ze nie ja jeden kupiłem butlę o wadze nieczłych 9kg

Edytowano przez mietek2424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podzwoń i popytaj czy mają takie butle na wymiane. A jak nie to jak napisałem wcześniej zostaw na dzien, dwa i może nabiją.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Co do Industrie o których pisałeś, to zgodzę się z tobą że to maszyny nie do zarżnięcia, w zakładzie gdzie mamy kurs ta maszyna (250A) pracuje na 10h/dobę codziennie, i nie miała jeszcze żadnej awarii, a podajnik ma typu nie 4x4 gdzie napędowe są wszystkie 4 rolki tylko 1x2 czyli dwurolkowy i jedna napędowa, ale idzie i nic się nie ślizga.

Teraz są do kupienia z podajnikiem 4x4 i 300A, są i większe, za rozsądne pieniądze i chyba się skuszę gdyż to sprawdzony sprzęt.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj