matiz512

Półałtomat spawalniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może to nie do końca na temat, ale polecam zobaczyć, czym się spawa w krajach Trzeciego Świata :) .

http://www.ozrodders...e0eb7f5397c48e7

Jednak transformatorówka jest niezniszczalna.

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

300A to trochę dużo,200-250A to w zupełności wystarczy.

Musisz też patrzeć na dolny zakres prądowy,bo czasami trzeba blacharkę samochodową pospawać.

Zwróć też uwagę na to jakie masz zabezpieczenie prądowe na pionie,do 300A bezpieczniki 20A mogą być za małe.

Zdecydowanie polecam coś na iwerterze,bo to mniejsze gabaryty i większa sprawność prądowa.

Podajnik 4 rolkowy różni się tym od 2 rolkowego że równiej podaje drut,przy drucie stalowym nie ma takiego znaczenia ale przy spawaniu aluminium drut w podajniku 2 rolkowy się ślizga.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Aluminium raczej spawał nie będę (choć kto to wie? :). Zabezpieczenia ma 32 A więc problemu być nie powinno. Te na Igbt wydają się lepsze (i tańsze) ale boję się czy nie ulegają awariom (zawsze to elektronika) Czemu piszesz, że 300 A to za dużo?A jaki prąd jest potrzebny do cienkich blach? Samochodów spawał na pewno nie będę, ale np maskę od ciągnika to już dziś by pasowało pospawać:)

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przeważnie liczy się 30A na 1mm blachy,ale powyżej 8mm to i tak trzeba fazować.

Cienkie blachy spawa się przeważnie 30A.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Do aluminium trzeba sprzęt w którym można zamienić bieguny i zmienia się rolki z rowkiem V na rowek U .

4ry rolki dają to że jak ci się przewód zawinie to drut się nie "ślizga". Jak będziesz chciał założyć przewód 5-cio metrowy to będziesz miał problem, na 2 czy 3 metry wystarczy 2 rolki.

250A trzeba do spawania metodą natryskową (w okapie czy poz. sufitowej jak zwał). Więcej Ci nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Szkoda 1000zł chyba że chcesz spawać jakieś blaszki bo na wysokim prądzie to on nie pochodzi.I te regulacja 4 stopnie a właściwie 3

 

z najtańszych sprzętów to Dedra desmi180 igbt wydaje mi się do rzeczy parametry też nie powalają ale ma euro, zmienne bieguny lekka i 230V. Ciekawe jak spawa ? Cena koło 1500 więc nie można za wiele wymagać a nawet 1300 w jednym sklepie.

Edytowano przez borr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

mi mig mag nie jest potrzebny aż tak bo tylko od czasu do czasu jakąś blachę pospawać czy coś innego z drobnych rzeczy bo tak to spawam Besterem STA 225 a jakoś dużo kasy na mig mag nie chce wydawać bo często używał tego nie będę , w szkole mamy coś takiego http://allegro.pl/spawarka-mig-mag-migomat-polautomat-180a-230v-i2078506452.html i ładnie nawet to spawa i się nie psuje a wiadomo jak się o szkole narzędzia dba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Spawasz elektrodą bo nie masz maga jak będziesz miał to ci się nie zechce elektrodą spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

no nie mam mig ale spawam też z przyzwyczajenia i o to też nie szukam jakiegoś drogiego i dużego mig mag bo mi to też potrzebne nie jest , jedynie sporadycznie i też nie muszę go jutro kupować mogę go nawet za 10 lat kupić bo jak pisałem będę tego używał sporadycznie w ogóle u mnie się teraz sporadycznie spawa bo żadnych nowych konstrukcji nie robimy ani nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Besterem 1801 lemiesza nie radze spawać a jeśli chodzi o jakość spawów nim to zależy jaki spawacz - ja spawam nim tak:

 

http://www.cnc.info.pl/download.htm?id=14442

 

A do rolnictwa to nie polecam nic mniejszego jak taki używany i to jest rozsądna alternatywa do chińczyka za 2800 zł pokazanego parę postów wyżej:

 

http://allegro.pl/mig-migatronic-400a-z-chlodzeniem-okazja-i2062807258.html

 

są inne firmy w tej cenie za konkretne maszyny do spawania bez przerwy np Migatronic Rowac Oerlicon Fronius. Ja kupiłem kiedyś taki duży i to jest to. A jest to dokładnie taki:

 

http://allegro.pl/mig-migatronic-dynamig-505a-z-chlodzeniem-okazja-i2088191190.html

 

C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu ma 500A. Próbowaliśmy kiedyś ile pobierze amper i co się stanie przy materiale 25mm. Przy 250 w porywach 270 materiał był topiony a nie spawanym. Więc po co więcej niż 300 kupować? Ja mam Besterke Midimag 1600 i to jest mało, ale jak coś to spawam elektrodami też besterem 225 i to starcza. I raczej nie przekraczam 200A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Co tam jeszcze ciekawego próbowaliście ? :D

To jak uważasz że producent tego migomatu po co dał 500 A jak każdemu spokojnie 225 starczy ?

 

Nie ma tak - ja często przekraczam 300A bo jest potrzebne, szczególnie jak nie ma jak zaukosowac blach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

500 to do przemysłu żeby mozna było na 300 jechać non toper. Spawaj dozorowo na szczelność bez fazowania albo drążenia tylko tak jak mówisz dupny amper i na stopienie to wszystko by ci na rentgenie pociąc kazali. Tak można ale w domu w garażu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

niestety w maszynach rolniczych jest tak że trzeba poprawić spaw w miejscu gdzie ukosować się nie da to takimi marnymi 200A to se można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tu racja. Ale wtedy kombinuje się albo łata albo pachwina albo troche elektrodą wydrążyć jak grube. W każdym przy można troche pocyganić bijąc w amperaż ale to nie jest dobre.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Po co kupuje się 400A czy 500A a no po to żeby nim spawać 16h dziennie, ustawiasz 300A,350A i duży posuw i jedziesz szpule 15 kg drutu przez zmianę. Takie sprzęty nie są dobre do prac warsztatowych bo są drogie mało mobilne rękojeść jest duża ciężka i przewód jest twardy. Jak by przyszło nim pospawać coś np przy dachu czy nawet przy jakiejś maszynie wysoko to kto go podniesie?

Dobrym sprzętem 250A pospawasz wszystko w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uchwyt przy 300 amperowym automacie juz jest wielki i waży. Do blaszek przy aucie odpada ręka. Pomiojajac fakt że zakładanie drutu cieńszego niż 1mm do spawania konstrukcji mija sie z celem i trza by go do blacharki wymienic na cieńszy. 500 to kupa w domu nie przydatnem według mnie. Chyba że ktoś nie ma pomyslinku w głowia i gwałci wszystko amperażem. 250 już ciągnie spawa na maksi na centymetr, wtopienie dobre do blach i konstrukcji na domowe potrzeby ideał a dla niektórych nawet za duży. W każdym razie to sprawa gustu i imiejetniości. Jeśli ktoś uważa że 500 lepsze to niech kupuje. W spawaniu to nie pomaga. Umiejetniości są ważne a przy magu to raczej nie ma z tym problemu, Jedna z najłatwiejszych metod spawania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Uchwyt jest taki jak się założy bo już dawno to dopracowano i założono gniazdo uniwersalne. Przy 300 to jest malutki, jak byś zobaczył jaki powienien byc 500 to dopiero. Na szczęście dostałem uchwyt 360A od chandlarza, bo chandlarz ten orginalny spieniężył w niezłej kasie. Do tego przewód masowy 250 A który mi się po paru dniach stopił. Akurat w tej firmie co sobie upatrzyłem to 300 i 500 są w tej samej obudowie, fakt są wielkie.

Ale jak ktoś takiego nie potrzebuje to nie kupuje właśnie dlatego że jest niepotrzebny a nie dlatego że ma uchwyt za duży.

 

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

A ten 360A jest chłodzony cieczą nie widziałem małego uchwytu z cieczą? Wiadomo można mieć dwa uchwyty.

Jak ktoś dużo spawa albo spawa dużym prądem to ma to jak najbardziej sens, ale tutaj padło pytanie o maga który ma służyć na gospodarstwie. Jak wiadomo na gospodarstwie spawa się różne rzeczy od cienkich blaszek do grubych prętów bolców korpusów czy co komu w ręce wpadnie w pozycjach i miejscach jakie się "inżynierom nie śniły" dlatego polecałbym urządzenie uniwersalne. 250A-300A(chłodzony gazem) 4ry rolki przewód 5m drut 0,8 i 1,0 z możliwością zmiany biegunów żeby można było aluminium spawać Taki który spokojnie można samemu przemieszczać na terenie całego gospodarstwa, a przede wszystkim trzeba umieć spawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
Napisano (edytowany)

Witam, czy to będzie dobry sprzęt do gospodarstwa: http://allegro.pl/mi...2086997093.html Może ktoś z Podlasia zna, wie, użytkuje, ma opinię?

Nie produkuję łyżek jak kolega @Mariuszczs- pozdrawiam, tylko normalne użytkowanie, to i tamto pospawać.

edycja: tylko dolny zakres to 80A - za dużo do cienkich blach?

więc może ten: http://allegro.pl/migomat-220-a-polski-od-producenta-promocja-i2085192096.html

dolny tutaj 60 A? Chciałbym się Was dopytać, ponieważ nie znam się na tych urządzeniach i spawałem tylko transformatorówką, inwerterem i acetylenem.

Edytowano przez wiesaw

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

A no właśnie - nie za mocny a tu najmniejszy zakres 80 A to też nie jest uniwersalny sprzęt. Przyjdzie łatać dziurę w kabinie i za mocny. Chociarz może to spawanie punktowe ratować sprawę takich łatek. Piszą że wyprodukowany w polce, ale zapewne oprócz blachy na obudowę to wszystko chińskie bo już podajnik widoczny to sugeruje:

 

http://allegro.pl/podajnik-drutu-4-rol-polautomat-migomat-mig-24v-i2088801775.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam spawarkę wirową czyli przetwornicę spawalniczą 300A produkcji Emit Żychlin (niedaleko mnie).

Spawara wygląda jak na tej aukcji, tylko na oryginalnym lakierze jeszce -->

http://allegro.pl/spawarka-wirowa-ew-23u-stan-b-dobry-malo-uzywana-i2112330032.html

 

i mam ją NA SPRZEDAŻ za 2000zł, używana... hmm praktycznie wcale nie używana, używana okazyjnie.

 

Chciałbym dołożyć do pieniędzy ze sprzedaży jej i kupić Migomat, np. coś takiego -->

http://allegro.pl/spawarka-polautomat-origomig-c250-esab-raty-i2118000932.html

Jak myślicie wystarczy coś takiego, czy ESABy są dobre?? Czy może inna firma? Na kursie spawamy Kemppi też są dobre i prawie cały zakład ma tylko takie. Mają jeszcze OZAS.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj