Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tropik250    0

mam prolem z moim ciapkiem. nie wiem co sie stało ale on cały czas probuje odpalać. nie potrafie tego przerwać, (chyba ze odłacze akumulator). co moze byc tego przyczyną?

Kolega wiesmag dobrze mówi. Wymień elektromagnes i pomoże. Mój kolega miał tak samo i wymiana elektromagnesu pomogła.

kraVco    0

Kupował ktoś ostatnio rozrusznik z przekładnią w internecie,jeśli tak to podajcie linka,bo na wiosnę czeka mnie wymiana.

http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-c-360-c-330-niemiecki-gwarancja-i2253720780.html

ja kupowałem u tego sprzedawcy rok temu i jestem zadowolony, żadnych problemów i do tego rozrusznika zastosowałem akumulator 12V/9Ah.

Edytowano przez kraVco

marles    23

Witam po pierwsze chciałem się przywitać bo jestem nowym użytkownikiem tego forum tak wiec witam wszystkich :D

Dobra teraz mój problem posiadam Ursusa C-360 i jakieś 2 dni temu kiedy wybierałem się po siano traktor nie chciał odpalić wcale rozrusznikiem nie kreci jak przycisnę przycisk od rozruchu to myślę pewnie elektromagnes się spalił to wymieniłem (dałem 85zł) ale dalej to samo na krotko pali bez problemu nie wiem dlaczego nie działa ten elektromagnes u mnie bo sprawdzałem u sąsiada i u niego działa bez problemu wiecie czym może być to spowodowane??

Dodam że prąd dochodzi do elektromagnesu sprawdzałem miernikiem i odkręciłem ten elektromagnes i sprawdzałem tak sam bez rozrusznika i ta dźwigienka która wystaje z niego jak przycisnę przycisk nie wciąga się sama tylko jak pchnę to wtedy trzyma a jak puszcze przycisk to i elektromagnes puszcza dźwignę i nie wiem czy tak ma być czy sam ma podciągać tą dźwignę??

Trochę się spisałem ale ważne aby rozwiązać ten problem bo na krótko nie uśmiecha mi się palić traktora :mellow: Napięcie na małym kablu od elektromagnesu to 9,20V.

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Na początek weź go całego wyczyść w środku.Z tego co napisałeś to wynika że nawet nie wyrzuca.Miałem to samo jak wyczyściłem to pomogło.Możliwe że u ciebie jest co innego.

Edytowano przez locke

locke    291

No rozrusznik,jak jest syf w środku.I dopiero zobacz czy będzie dobrze.A jak nie to albo sam zrobisz albo dasz do regeneracji.

mariuszd93    489

Głównie komutator[ ta część co szczotki po niej chodzą] papierem ściernym a resztę to z kurzu. no i tulejki sprawdz

marles    23

już działa panowie :D przyczyna był trochę źle dopasowany elektromagnes trochę odstawał i go blokowało :D

Sim95    115

Witam mam pewien problem rozrusznik wcale nie zakręci jak się naciśnie przycisk zapalania to kontrolki zgasną.

Tak to nic się nie odezwie.

Co to może być?

Z góry wielkie dzięki za odp.

Edytowano przez Sim95

Sim95    115

Problem rozwiązany wymieniłem klemy na nowe i C-360 pali na dotyk.

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi.

witam muszę odkręcić śruby od rozrusznika i wyjąć rozrusznik tylko teraz na mrozie boję się żeby nie wyrwać bloku one są wkręcane to właśnie bloku silnika i moje pytanie czy istnieje możliwość wyrwania śrub/uszkodzenia bloku ?

locke    291

hahaahahhhaa :D Chodzi ci przy odkręcaniu możesz urwać śruby?Nie masz tyle siły żeby urwać...chyba że nigdy nie odkręcane są zardzewiałe...ale to musiałbyś przez jakąś przedłużkę zrobić.One tak mocno tam nie siedzą :)

• Like 1

wiesz wole się upewnić doświadczenia jeszcze zbytnio nie mam a urwać/wyrwać to nie sztuka gorzej to później naprawić, myślę go rozebrać i przeczyścić, wymienić tulejki , szczotki, wymyć w benzynie wirnik stojan i oczywiście wysmarować na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę ?

wiem o tym że trzeba sprawdzić wirnik czy niema przebicia ale może się bez tego obejdzie.

przetoczenie komutatora(wirnika) pomoże coś?

czy są części to rozrusznika R11 c-360?

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

mtracz    71

Przetoczenie komutatora na pewno pomoże. Poprawi się powierzchnia styku ze szczotkami zwłaszcza że zakładasz nowe. Po przetoczeniu dokładnie oczyść przerwy miedzy wycinkami komutatora z miedzi i brudu żeby nie było połączenia pomiędzy nimi.

Z tym smarowaniem to nie przesadzaj. I jesli już to nie byle jakim smarem.

• Like 1

dzięki jutro może zacznę, zobaczę jak to wszystko wygląda dam radę go rozebrać i złożyć ?

Jak coś będę się zgłaszał po porady .

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

locke    291

Jak będziesz powoli robił i układał części to zrobisz bez problemu:)

Ja kiedyś na polu rozebrałem....:D Bo mi nie chciał palić.....:P

• Like 1

asharot    175

Bardzo fajnie rozbiera się te rozruszniki,trochę kłopotu jest przy zabezpieczeniu będiksa ale cieńkim wkrętakiem sobie poradzisz.

Przed rozpołowieniem podnieść szczotki do góry.

Przy złożeniu musisz dobrze wyregulować podkładkami luz wzdłużny wirnika,bo jak z kręcisz to czasami może się nie obrócić.

• Like 1

GoRAL1    63

Wirnik sprawdza na połączenie uzwojeń z komutatorem za pomoc żarówki lub najlepiej świecy żarowej

• Like 1

@GoRAL1 to jest najgorsze właśnie sprawdzanie czy nie ma przebicia na komutatorze niedoświadczony jestem i nie mogę pojąć o co chodzi z tą żarówką .

@asharot jak tam w ogóle będą szczotki .

@locke jak robię takie rzeczy to przeważnie robię z chęcią

GoRAL1    63

Potrzebny akumulator żarówka 220 v 100wat lub świeca żarowa 12 może b yć taka z 330

Podpinamy świece szeregowo z poszczególnymi klatkami komutatora ,tylko trzeba to zrobić nie ciągle tylko na 2 -3 sekundy zależnie od wielkości świecy

jeżeli połączenie uzwojenia z komutatorem jest prawidłowe to świeca sie będzie grzała i nic więcej nie będzie się działo

Jeżeli któreś z połączę będzie uszkodzone to na połączeniu komutator uzwojenie będzie się żarzyć

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się