Zaloguj się, aby obserwować  
rafal0504

NEW HOLLAND BR7060 CropCutter KUHN VB 2160 CLAAS VARIANT 360 RC

Polecane posty

rafal0504    0

Witam ,mam zamiar kupić jedną z tych pras ,tylko do końca nie wiem na którą się zdecydować-New Holland -najniższa cena KUHN-CLAAS cena praktycznie identyczna(interesuje mnie jakość tych maszyn ,wydajność.Pozdrawiam i liczę na interesujące posty.

Edytowano przez rafal0504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

My zamówiliśmy NH ale to tylko ze względu na niską cenę. Moim zdaniem cena jest najlepszym wyznacznikiem jakości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

81 tys. netto ale sam rotor bez noży, siatka, sznurek, szerokie ogumienie i rolka dogniatająca nad pobieraczem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Posiadam Br7060, prasowałem dopiero jeden sezon, jesienią 2010r uzgodniłem cenę na 87netto, mam w niej wszystko oprócz sznurka i rewersu. Gdybym teraz miał ją kupować to pewnie bym ja kupił ze wzgledu na cenę, ale dołożył bym obowiązkowo rewers. Miałem w niej problem z owijaniem siatką, była luźna i nie pokrywała całej szerokości beli... powodem był błąd montażu jednego elementu w aparacie od siatki, teraz jest ok. To moja pierwsza zmiennokomorówka więc stopień zgniotu uważam za wystarczajacy (bele zbite na kamień). Prasue ciągnikiem 90 koni i daje radę (śłoma 8-9km/h), ale nie oszukujmy się, wypadało by mieć ponad 100KM a najlepiej 6 cylindrów 120KM.Ja się sugerowałem ceną, ale miała być to "prasa zachodnia" innymi się nie interesowałem. Wiem że w prasie KUHN rotor jest połączony ze ślimakami kierujacymi masę do komory. Ślimaki są średnicy rotora, robi to naprawde wrażenie, i moim zdaniem zmniejsza ryzyko zapchania prasy. Kuhn ma także opuszczaną podłogę i bodajże 4 pasy. Ktoś wyżej napisał że cena jest odzwierciedleniem jakości, coś w tym jest, ja doszedłem do wniosku że przy tej ilosci bel którą bede robił nie ma sensu dokładać 30tyś np do Claasa. Ale jak ktoś zamierza robić z 10tyś bel na sezon to czemu nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj