misio17171

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy)

Polecane posty

Kamil1998    92

Ja na twoim miejscu bym brał zetora. lepszy komfort pracy, ładniejszy desing, nie wiem ile balerus ma dokładnie KM,ale proxa ma 87KM. Możesz wyposażyć go w obciążniki, rewesor mechaniczny i inne bajery.

Na ile HA ma pracowac?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja będąc posiadaczem Belarusa i opini sąsiada który ma zetora priximę nie faworyzowałbym żadnego z nich. Trudno tu rozstrzygnąć czy Belarus jest lepszy czy gorszy od proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

na dzien dzisiejszy nieznam cennikow obu maszyn ale zetora doposazyc w w max obciażniki tył/przód szersze oponki

radyjko głosniczki cyfrowa tablica....to mysle z 15 tys wiecej trzeba zapłacic za zetorka

jakoscia wykonania tez zetor leprzy i bardzij zwrotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chyba troche więcej niż 15 tys.... z 2 strony za to co trzeba dołożyć to można pare maszyn kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy również od kasy zależy ile kto jej ma :lol: Obie marki moim zdaniem sa bardzo dobre lecz każda ma swoje plusy i minusy. Osobiście nie jeździłem takim zetorem ale z wypowiedzi innych userów są wygodne i dobre ciągniki a co do spalania nie palą też tak dużo. Co do Belarusa to mogę powiedziec coś więcej, sądzę że zetor jest wygodniejszy od belarusa bo ma rewers itp ale da się żyć. Lubi czasem się spocić hyudraulika ale da się szybko to uszczelnić i wszystko jest ok . Jak mówiłem wyżej jak ktoś nie ma takiej gotówki na zetora to kupi nowego belarusa i zostanie mu na osprzęt :rolleyes:

Edytowano przez Dominiczek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ale komfort tez jest wazny.

za 15 tys bedziesz mial klime, szybka skrzynie 40km/h, obciazniki, fotel grammera pneumatyczy. Radio i glosniki mi dali za darmo, a cyfrowa deska rozdzielcza jest według mnie zbędna.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

jak kumpel pytał o cenę zetora i białorusa to diler powiedział ze za jednego zetora na ful wyposażeniu to kupi sobie 2 białorusy lub jednego i komplet maszyn do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Piotrek a co za 15koła papieru kupi? Jakąś używaną obrotkę i ewentualnie grubera czy talerzówkę B) albo co ważniejsze zapas ON na jakiś czas. Trudny wybór, przejedz się do sprzedawców pojeździj nimi zobacz w którym lepiej i kupuj, no chyba że założyłeś post żeby skłócić właścicieli obu ciągników i nie zamierzasz nic kupować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Że co? od kiedy zetor mniej pali? Hydrant zapraszam wszystkich chętnych do mnie na próbe belarusa 952, mtz 82 i proximy 90 power, jeżeli proxime w takich samych warunkach jak belarus w identycznym pługu przy mniejszej prędkości roboczej spala sześć litrów więcej od belarusa i ktoś ma czelność powiedzieć, że proxima pali mniej, to ja sie do grobu kładę od zaraz..Zakładałeś temat dzisiaj jaki ciągnik masz kupić i od paru godzin stajesz sie ekspertem od belarusa?;) Joke..

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio17171    0

no właśnie jak bym kupił belarusa to mi jeszcze by zostało na pługi lub na jakiś większy agregat. Ale w zetorze lepsza wygoda no i rewers. Iraczej wezmę zetora poniewarz za bardzo na niego się napaliłem;)

a jakie wyposażenie wziąść?

i ile będzie kosztował?

a ile poszczególne wyposarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

5 postów wyzej pisalem o dobrym wposazeniu, do tego jeszcze skrzynia z polbiegami i wiecej wyjsc hydr.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

no właśnie jak bym kupił belarusa to mi jeszcze by zostało na pługi lub na jakiś większy agregat. Ale w zetorze lepsza wygoda no i rewers. Iraczej wezmę zetora poniewarz za bardzo na niego się napaliłem;)

a jakie wyposażenie wziąść?

i ile będzie kosztował?

a ile poszczególne wyposarzenia?

 

 

ponieważ...wziąć...wyposażenie

 

Jest masa tematów o Belarusach, zwłaszcza 820- ich eksploatacji, paliwożerności, czy rzekomej nieprzeciętnej wadliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Jak chcesz kupić belarusa to sie pośpiesz może jakiegoś jeszcze znajdziesz z 2011r bo nowych już nie będą ściągać bo nie spełniają emisji spalin i tych z 2012 r już nie będzie można zarejestrowć tak jak i wszystkiego innego co jest z silnikiem wolnossącym MMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

ktoś napisał: że zetor mniej pali od belarusa!! nie wiem gdzie to wyczytałeś????zetor-owszem cięższy, ładniejszy,mocniejszy(w tym porównaniu) i nic więcej! Zetor zawsze jak na swą moc palił, pali i zapowiada się na to że będzie palił dużo ON!!!

a ja radził bym Ci porównywać nie Belarusa 82 tylko 952,3. w etym drugim masz skrzynie 14x4(zsynchronizowana :lol: ) ale jest, monoblock, i uwaga elektrohydrauliczne włączanie wałka i przedniego napędu!!!!! :o a tak pozatym to masz w nim bodajże 85 bądź 92km. a w 82 tylko 79! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ile Ci Krzysztofie w pługu spali proxima? masz taki ciągnik więc sie obiektywnie wypowiedz


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć bo nie miałem jeszcze odpowiedniego pługa

nie mierzyłem dokładnie i nie chce bzdur wypisywać ;)

o dokładnym spalaniu to niech wypowiedzą się Ci którzy posiadają dłużej ten ciągnik ode mnie

ale mogę powiedzieć Ci ile w zgrabiarce pali :P

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

poniewż gdzieś czytałem iż peien facet nabył forterrę 115 i paliła mu w orce 18l/ha a przy ładowaczu 10l/h wymienił ją po kilku latach (chyba trzech) poniewż dużo paliła i coś w niej ciągle siadało!

następnie zainwestował w valtrę n111 i co się okazało przy orce paliła 16l/ha a przy ładowaczu niecałe 7 bądź 8 l/h! a valtra ma chyba 130km a zetor 115!

ja osobiście też posiadałem zetora 7211 i MTZ 82 i obaj w orce z pługiem 4*30 wypijali tyle samo ok 12l/ha w tych samych warunkach??

a tak pozatym to ta nowa forterra 135 -jak dlamnie na 130km 4 cyl. silnik to przesada a gdzieś widziałem valtre 170 km 4 cyl. :blink: może i będą bardzo dobrze chodziły i nawet będą miały niskie spalania (jak na te silniki) ale to już jest zbyt wyżyłowany silnik! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

To ile w zgrabiarce idzie? xP niejednokrotnie odpowiadałem pod swoimi zdjęciami na pytania dotyczące spalania mtz i belarusa i stwierdzam, że pod obciązeniem mtz spala do dwóch litrów więcej w orce na ha od belarusa, a co do proximy...


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też dokładnie ci nie powiem ale średnio z przejazdami z 6 -7

na wiosnę zmierzę w poszczególnych pracach to ci dokładnie napisze ;)

przy tych cenach paliw będą robić coraz mocniejsze silniki 4 cylindrowe może będą oszczędniejsze ale czy trwalsze?

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj