menos

pługi sukov

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piootr    4

Różnica między sukovem a kvernelandem jest tak jak podałem chyba że kverneland będzie ze stałąszerokością skiby to wtedy pare tys

 

Moge powiedzieć że już prawie wiem co kupie cena 31000 zł netto po pokazach z przedpłużkami tylko że nie na ażurach :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obrotowy kverneland ze zmienna szer. orki kosztuje 45000 brutto.

oczywiscie jest jeszcze troche tansza wersja za ok. 40000zl.brutto

 

skonsultuj sie z dealerem agrotechniki.oni kvernelandy maja najtaniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma ktoś was sukova? jak ten pług się sprawuje? czy dostępne są zabezpieczenia non-stop? słyszałem, że te pługi w zależności od modelu robią na korpusach kvernelanda lub lemkena.... czy może te korpusy są po prostu bardzo podobne do tychże markowych korpusów, lub żywcem zerżnięte i pasują do nich części od swoich droższych odpowiedników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

juz nie pierwszy raz pisze swoja opinie na temat pługów!!! a wiec,jesli chodzi o cene to ibis xxls z przedpłuzkami kosztował mnie 35tys. w maju a kverneland o takiej samej szerokosci orki i takich samych odkładniach kosztował 51tys. a wiec roznica jest znaczna!!! v&n był tylko o 5 tys. drozszy ale wybrałem IBISA.waga zachodnich plugów jest podobna no chyba ze ktos porownuje dwa rozna pługi!!!!wiem co pisze bo sam je wszystkie ogladałem przed zakupem.zauwazcie ze IBISY przeszły na wiosne lekka modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja mam ibisa i odkładni mają tendencje do oklejaniasię i to jest denerwujące i faktycznie czubki maja wplyw na zagłebianie się pługa a te Unijne są drogie szerokie i mało trwałe też w tym roku do starych lemieszy przyspawałem resory i pole na którym mam kamienie pojadę orać na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie to k końcu jak jest z tym sukovem i jego współpracą z kvernelandem i lemkenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

sukov jest robiony na podzespołach lemkena i kvernelanda, odkładnice, lemiesze i cała reszta ekspatacyjna jest tych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bpiotr wielkie dzięki. a może miałeś coś więcej do czynienia z tymi pługami? może masz jakieś uwagi na ich temat?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

Posiadamy taki pług na podzespołach kvernelanda, wszystko jest ok poza wierza jest z ciasta i po zoraniu 60 hektarów ciagnikiem mocy 110 KM wyrobiły sie wieszaki no i sforznie od mocowania siłownika obrotu. Pozatym defektem jest tez kółko podporowe nie blokuje sie i przy opuszczaniu lubi przeszkoczyc do przodu, wówczas pług wchodzi po rame. Wiecej zastrzezen nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
ja coś jeszcze do małej pogawędki o UG 4x48 każdy kto pisze o tym że lemiesz jest taki sam w IBIS XXL jak w TUR nie widział tych lemieszy i bzdety pisze, ostrzyć lemiesze to jeszcze lepszy chicior przecierz w XXL są tak ułożone że same ścierają się i ostrzą normalnie git jak się nie widziało a pisze, ciężko idzie ten XXL no to dopiero chit pług zabiera 192cm szerokości i jak się ma w ciągniku ok 110KM do dyspozycji a nie na naklejce to aż mruczy już gdzieś o tym pisałem moi przyjaciele są strasznie wymagający mają sprzęty z najwyższych półek jak "309CI, JD 7720, JD 6920PREMIUM" i użytkowali niejeden pług zachodni a obecnie zakupili XXL i mówią że nie myśleli że UG może robić takie pługi, to może i moja subiektywna opinia ale lubię jak wiem coś i nie dam sobie powiedzieć bo jeżdżę i robię takim sprzętem jak ktoś ma Polską 1614 lub pochodne to XXL będzie śmigał jak marzenie i napewno będzie zadowolony z jakości orki strasznie równo orze jest stabilny i kryje naprawde dobrze resztki, materiały w tym pługu, napewno nie ustępuje zachodnim pługom nawet o malutki krok, masa 4 skibówki 1300 kg to dużo??? to co my chcemy nie takie maszyny ciężkie a ciągnik podnosi to co np. AMAZONE catros 3m taka zwykła tależówka i 1700kg a Polska UG 3,9m 1000kg z tego bym miał wyciągnąć wniosek że poco dźwigać 700kg dobre bo i tak najgorsi to są tacy Cwaniaczki co pług kupi sobie np. VN, LEMKEN, Kverneland a lemiesze będzie dziury przewiercał i z Uni Grudziądz kupi ale zaszczyt pług zachodni.

 

jak pisze że 5x40 to 200cm i ani 1cm więcej a jak więcej to nie orka tylko pier.... za przeproszeniem bo to sobie rozregulowałeś szerokość i tak jedziesz zmierz sobie dokładnie od początku lemiesza do drugiego i wyjdzie równo 40cm i jak ten dodatek szerokości osiągnąć, ano pogorszeniem jakości orki,

Zgadzam sie w 100%. Sam uzytkuje URSUSA1614 i unie 4*48,i ten zestaw smiga jak cholera.dodam ze ten pług jast na resorach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1992aro5714    1

taki pług ma muj sąsiad z za jeziora i smiga z nim 80 bez przodu i jakoś idzie mówił ze zaorali nim 10 hektarów w dzień my mamy zamiar kupić taki pług do ursusa 5714 , dobre sprzęty , ich plusem jest ze sie lekko kręcom i nie zucają ciągnikiem no i ze są lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Chciałbym dodać pare uwag dotych wypowiedzi wziętych z własnego doświadczenia.Mam zagonowego kwernelanda a kupiłem go do mtz.Wcześniej orałem jakąś 4 polską od rzemieśnika i to była tragedia,czasem trza było odkręcać korpus(4*30),aha i kupiłem do starego lemiesze uni wtedy najdroższe i zorałem 6 ha tylko.jak przywiozłem kwernelanda lemieszy prawie niebyło i....zorałem jeszcze 50ha na szerokość 4*40 a lekko było aż miło.No ale coś zacoś .Do mtz byly cieżkie i po 2 latach wyrwało mi podnośnik z traktora.pługi mają jakieś 25lat ,wytrzymwły mtz,potem 130km a tera czepiam do 190km idalej orzą.Lemiesze z grene swobodnie100ha orza i zagłębjają sie do samego końca.A jak sucho lemken 4 obrotowy lekki. nawet wziemie nie włazi a ja zagonówką smigam normalnie.Itaki morał na koniec że nieuczepisz niewiadomo jakiej wagi do lekkiego ćągnika.Sulkow może i wspułpracuje z kwernelandem ale też i unia chyba też.Ale w naszych realiach patrzy sie na cene ,a wmoim przypadku czy za kwernelanda dać 140tyś czy za unie 70 to niestety sentymenty nabok i nadzieja że rodzima marka choć troche dorówna zachodniej.Pozdrawiam kolegów po fachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mój wujek ma Sukov'a i pracuje z Zetorem Forrterą taką ponad 100 koni. Pług ma rozkręcony na 45 cmi Zetor dobrze z nim chodzi. Wadą jest jak już ktoś pisał wieża, gnie się i ogólnie jest wadliwa. Regulacja szerokości pierwszej skiby jest na jakimś równoległoboku i powyrabiały się gniazda i luzy się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

I temat pługów Sukov ucichł :rolleyes:

Jestem ciekaw opini ludzi posaiadających taki pług. Sam mam Junior Roto ktorego kupiłem w 2007r. Chętnie bym podyskutował z wlascicielem takiego pługa. Wymienił sie opiniami. Halo własciciele Sukowa odezwijcie sie :blink:


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetors    0

Tak! Sukov !!! Myśle, że do Forterry to najlepsze rozwiązanie. Posiadamy Sukova Junior Roto 4 skiby i ... jest naprawde godny polecenia. Nasza Forterra 125 w połączeniu z Juniorem to bajka !!! Może taki przykład Sukova Junior Roto:

 

+ Jest leciutki

+ Lekko wchodzi w ziemie

+ Jest bardzo tani

+ Jest wytrzymały

+ Traktor ma lekko z tym pługiem nawet na glinie

 

 

- ... Narazie nie znalazłem ... !!!

 

 

Szczerze polecam pługi Sukov'a !!!

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

A jak z zapotrzebowaniem na moc w tych pługach? Ile potrzeba na jedną skibę?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROTEZ    0

Witam urzydkuje taki pług od 2000r ciągnoł go zetor 9540 cała konstrukcja pługa jest lekka waży ok 1t .CO do ramy i całej obrotnicy nie moge nic złego powiedzieć ale jeśli chodzi o słupice to poraszka jest to element czeski ,,marchew,, miałem takie przypadki że trafiająć na kamien ale nie cetralnie czubkiem dłuta tylko koncówką lemiesza słupica potrafiła sie zgjąć w bok po takim zgjeciu słupica tylko sie nadawała do wyprostowania .Oglądałem ostatnio taki pług w Agromie w Poznaniu po 10 latach to go troche zmodernizowali zwłaszcza cały zaczep do tuza ,słupice zrobili troche grubsze i szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Jestem posiadaczem takiego pługa od 4 lat jak chcecie jakieś informacje chętnie się podziele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

Gaga Ja chcę kupic taki pług sukov 4 skibowy odkładnice kwernelanda do ursusa 1614 ale jak sie orze? łamie się coś przy uderzeniu w kamień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

hmmm czy się coś łamie, mi się lemiesz skrzywił ale ja kupiłęm używkę roczna i ktoś zamiast śruby scinającej wsadzic twardość 5 to wsadził 8.8 i się skzywił.

a tak to czasem raz na rok mi śrubę urwie a tak to nic się nie dzieje.

Zaorałem jakieś 100 hektarów nim i jedyne co zrobiłem to odwróciłem dłuta i miałem kapcia w oponie, a tak to zakładać i orać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj