Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KOSTEK12

wyciek z przekażnika

Polecane posty

KOSTEK12    5

Witam mam wyciek oleju z wałka przekaźnika a że zimą pracuję sporo z rębakiem to muszę to jak najszybciej uszczelnic i pytam czy do tej ,,operacji'' muszę spuścic olej ze skrzyni?

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

kiedys wymienialem i zadnego oleju nie spuszczalem, chyba kolega wprowadzil cie w blad.

rafal831    1

jeżeli wprowadziłem w błąd to przepraszam. nie wiem jaki jest poziom oleju w skrzyni w zetorze ani nawet jaki dokładnie to zetor ale w c-360 kolega kiedyś zapomniał włożyć uszczelniacza i dokręcić tej pokrywy i wyleciało sporo oleju. a gdy ja wymieniałem ten uszczelniacz w innej c-360 to wystarczyło że przodem wjechałem w dół. zetor nie różi sie jakoś specjalnie budową więc powinno być tak samo. jeszcze zależy kto ma jaki stan oleju w skrzyni

KOSTEK12    5

no nie ma to jak jednoznaczna odpowiedź :P:Djacus a w jakim zetorze wymieniałeś ten uszczelniacz bo ja mam 6045 dzięki.

Edytowano przez KOSTEK12

jacus    95

ja mam 6245. i przypomnialo mi sie ze rzeczywiscie olej wyciekal, tylko zablokowalem wyciek szmata i szybko zalozylem nowe simmeringi . do dzisiaj chodzi-chyba dalem dodatkowe bo bylo wolne miejsce

wlamaj1    34

Przy dzisiejszej temperaturze może i dużo nie wyleci - w końcu łożysko też trochę zatrzyma ;) . Wałek jest na samym spodzie skrzyni więc jeśli jest właściwy stan oleju (np. około 25 litrów w 5211) to żadne wjeżdżanie przodem w dół nie pomoże - najlepiej spuścić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować