hydrant

farmtrac vs belarus

Polecane posty

farmtrac000    0

mój wójek ma farmtraca 555 4x4 od 2 lat i ani jednej awarji nie było, więc polecał bym farmtraca ale i belarus też dobry ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W c360 masz skrzynie 10/2 w Farmtracu jest 8/2 więc zamiast iśc do przoodu cofasz się :lol:

MTZ kupisz za też za 70 000zł brutto -> http://moto.allegro.pl/mtz-belarus-820-najtaniej-i2085169559.html

O ile nie masz chodowli i niebedziesz go zaczepiał do ładowacza czołowego prasy rolującej itp. to wolałbym zemstę Lukaszenki :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu sprzedawaliśmy Fartrac i całkie nieźle sie sprawują nadal na terenie, a co do belarusa to prawda jest taka że w podobnych pieniądzach można kupic nowego Case JX 80


Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

napewno.... tylko że case jx 80 kosztuje coś koło 130 tys albo nawet ceny do 150 dochodzą a belarus w granicach 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Ja rówinież propnuje abyś zakupił Belarusa. Ciągnik jak na te pieniądze dobry, ciężki, mocny i tani w eksploatacji a spali ci niewiele więcej od c360,a do tego masz przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

... pozwólcie ,że i Ja dorzucę swoje 5groszy ...

 

Jestem w bardzo podobnej sytuacji co autor tematu , rok temu pojawiła się nadzieja na nowy ciągnik i wtedy też chciałem kupić mtz 820 , jednakże po podwyżkach w bodajże marcu cen belarusów troszkę ostygł mój zapał ;) Chciałem wymienić c-385 na coś nowego , ale przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ,że nie ma sensu wymieniać ciągnika który pracuje najmniej dni w ciągu roku mimo ,że jest największy :unsure: Poźniej wziąłem też pod uwagę ,że w przyszłości będę gospodarzył sam na 10ha a nie jak teraz z ojcem na 25ha , z tąd też zacząłem się rozglądac za nowym ciągnikiem małej mocy w oko wpadł mi farmtrac o którym mówisz i ursus 3724 (ft 555dt odżuciłem z tej listy ponieważ ursus nie wiele droższy a osiągi i parametry ma sporo lepsze) .

Ja kombinuję na swój sposób i myślę ,że jesli mam kupić nowy ciągnik za 70-90tys którym zrobię to samo co ciągnikiem za 30-40tys zł to ten ciągnik ma pracować a nie stać ;) dlatego też postanowiłem "wymienić" ursusa c-330 na ten nowy 45-55konny ciągnik , gdyż średni ciągnik w gospodarstwie pracuje najwięcej , co za tym idzie spędzam w nim najwięcej czasu (bo mam tez 3512) i ma największe wykorzystanie , zwróci się w większym procencie niż "duży" .

Moim zdaniem powinieneś wbrew wielu opiniom i modom kupić mniejszy ciągnik (zainteresuj się też ursusem) , bo jesli posiadasz produkcję zwierzęcą to ciągnik wiele mth nastuka w takich pracach jak koszenie , suszenie i zbiór , oczywiście można to też robić "dużym" ciągnikiem , ale żeby stało się to ekonomiczne zapewne musiałbyś wymienić sporo sprzętu na większy dostosowany do mocy 80km :mellow: Trzeba pamiętac ,że orka i uprawa (czyli to co najtrudniejsze) to tylko mały procent wszystkich prac w gospodarstwie (ktoś mądry kiedyś na AF pisał o tym bardziej fachowo) a do lekkich prac mały ciągnik raz ,że jest ekonomiczniejszy a dwa sprytniejszy/zwrotniejszy :)

 

Co do opinii o farmtracu , badam od pewnego czasu ten temat pytając użytkowników , czytając w internecie i wygląda na to ,że rzeczywiście te pierwsze modele produkowane przed 2009rokiem zdazają się awaryjne (problemy z silnikiem) a te nowsze miewają ustrki ale znacznie banalniejsze typu wyciek ze zwolnicy , wymieniona pompka paliwowa itp.

Warto dodać ,że ft jest cięższy od 360 , i z opinii użytkowników można wywnioskować ,że lepiej radzi sobie w polu , ilość biegów też mnie nie pokoi , ale podobno nie ma takiej sytuacji jak w c-330 ,że brakuje odpowiedniego biegu . Użytkownicy przeważnie bardzo chwalą grzewanie kabiny i łatwość rozruchu podczas mrozów (to też ma znaczenie jesli miałbyś np,codziennie wozić paszę krowom) dodatkowo można zamówić grzałkę w bloku co powinno już definitywnie uspokoić użytkownika ,ż ciągnik zapali podczas mrozów :) Również wyposażenie dodatkowe jest moim zdaniem przyzwoite ,że można dopasowac ciągnik do swoich potrzeb :rolleyes:

 

 

Planujesz sprzedac c-360 czy ją zostawić ? bierzsz ciągnik na jakiś program , że musić kupic nowy ? jesli nie to pomyślałbym o używanym na twoim miejscu ;) Zamierzasz powiększyc gospodarstwo ? jakie masz ziemie (ciężkie lekkie) ?

Im więcej powiesz tym latwiej będzie Ci coś doradzić :)

 

 

P.S. Proszę o wypowiedzi użytkowników farmtracka 555/555dt - wiedzy nigdy za wiele ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95
Napisano (edytowany)

bez napędy jest 10 tys tańszy , a czy to prawda że farmtrac to indyjska podróba i ma części plastikowe w silniku

Tak ma.

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akurat tak się składa że mogę ci kolego udzielić kilku rad. Mam przyjaciela ,który posiada belarusa nie pamiętam dokładnie ile ma koni wiem że pomiędzy 80 a 95 i jest to naprawdę dobry ciągnik godny uwagi i polecenia. ma on już ponad 2 lata i nie miał żadnej usterki. A wykonuje nim ciężkie prace.

A mój wujek ma farmtraca 80 4WD 74km i w czasie gwarancji chodził on doskonale jak ideał a niedługo po gwarancji zaczął się psuć i jak kupił go w 2008 prosto z salonu a jest rok 2012 to tak mniej więcej stał on co najmniej 6 miesięcy w samych naprawach. A żadne ciężkie prace nie były nim wykonywane został kupiony do wożenia balotów i ciągania przyczep z nimi. Tylko parę razy był przy opryskiwaczu i nic więcej. W porównaniu do mojej zabytkowej 60siątki on więcej się psuł niż ona. naprawdę wiem, że połowa z was mi zapewne nie będzie wierzyła, ale tak się stało i proszę mi nie pisać że jakieś bardzo złej jakości do niego laliśmy paliwo i olej a zapewniam was że ten ciągnik kupiliśmy z nadzieją, że pochodzi długie lata i o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę. jeśli ktoś by chciał to mogę wymienić wszystkie usterki, które w nim zaistniały aż do teraz. A na forum jestem codziennie więc pisać pytać, bo chyba mogę wam pomóc. I z tej całej rozprawki polecam ci belarusa zaufaj mi a dobrze na tym wyjdziesz. :D

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Napisano (edytowany)

No to skoro ty do niego lejesz benzyne

o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę.

 

To się nie dziw że się psuje....

 

 

A jakie dokładniej ma awarie ? Ile mtg ?

 

Dziwnym trafem większość posiadaczy tego modelu i bliźniaczego 675dt jest zadowolona z nich

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Napisano (edytowany)

Witam

Akurat tak się składa że mogę ci kolego udzielić kilku rad. Mam przyjaciela ,który posiada belarusa nie pamiętam dokładnie ile ma koni wiem że pomiędzy 80 a 95 i jest to naprawdę dobry ciągnik godny uwagi i polecenia. ma on już ponad 2 lata i nie miał żadnej usterki. A wykonuje nim ciężkie prace.

A mój wujek ma farmtraca 80 4WD 74km i w czasie gwarancji chodził on doskonale jak ideał a niedługo po gwarancji zaczął się psuć i jak kupił go w 2008 prosto z salonu a jest rok 2012 to tak mniej więcej stał on co najmniej 6 miesięcy w samych naprawach. A żadne ciężkie prace nie były nim wykonywane został kupiony do wożenia balotów i ciągania przyczep z nimi. Tylko parę razy był przy opryskiwaczu i nic więcej. W porównaniu do mojej zabytkowej 60siątki on więcej się psuł niż ona. naprawdę wiem, że połowa z was mi zapewne nie będzie wierzyła, ale tak się stało i proszę mi nie pisać że jakieś bardzo złej jakości do niego laliśmy paliwo i olej a zapewniam was że ten ciągnik kupiliśmy z nadzieją, że pochodzi długie lata i o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę. jeśli ktoś by chciał to mogę wymienić wszystkie usterki, które w nim zaistniały aż do teraz. A na forum jestem codziennie więc pisać pytać, bo chyba mogę wam pomóc. I z tej całej rozprawki polecam ci belarusa zaufaj mi a dobrze na tym wyjdziesz. :D

 

Pozdrawiam :)

 

Myślę , ze to nie jest kwestia zaufania , bo jeśli małby komuś zaufać i kupić ciągnik X a nie Y i później ciągnik X okazał się awaryjny , to co ma mu łeb za przeproszeniem urwac ?

 

Autor tematu musi sam przeanalizować swoją sytuację i przemyśleć który ciągnik lepiej się u niego sprawdzi :)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry wujek dba o swoje maszyny leje do ciągnika benzynę i olej z orlena niom to widzicie rolnicy jak trzeba dbać o maszyny lepiej idzie w polu na benzynie a propo prosiłbym żeby się o danej marce wypowiadali posiadacze danej marki /modelu bo jak widzę to na AF to dużo wypowiedzi ale połowa to bo widziała gdzieś tam u wujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za tą pomyłkę o benzynie ,ale chyba wiadomo, że chodziło mi o ropę. Dzięki za zwrócenie uwagi

 

Przepraszam o tą pomyłkę jeszcze raz.

 

A jeśli chodzi o awarie jakie miał to jak najbardziej mogę wymienić, ale wiem tylko ile teraz ma moto godzin przejechane, przepraszam ale nie powiem ci jakie awarie po ilu moto godzinach

 

Więc wymieniam :unsure:

 

1 zaraz po gwarancji popsuła się pompa paliwowa, ogólnie dwa razy

2 popsuł się również tylni tuz podniósł i już nie opuścił, jakaś śrubka się w środku urwała i zablokowała go

3 w zimę w czasie gwarancji odpalał idealnie przy dużych mrozach a teraz minus trzy i od prostownika, kupiliśmy

nowy akumulator z trochę większym amperażem ale nic to nie dało ten problem jest do teraz, prawdopodobnie

to wina rozrusznika.

4 rewers ciężko chodzi dwa razy się urwał i przez to był spawany, prawdopodobnie coś się stało w skrzyni biegów

i w lato będziemy go chyba rozbierać. Ten problem jest aż do teraz.

5 i ze sprzęgłem coś się stało, bo jak chcieliśmy a raczej nie mieliśmy wyboru po prostu musieliśmy

podczepić go ten jedyny raz do 3 skibówki i pojechaliśmy orać trzema ciągnikami ursusem 1224 4 skiby

ursusem 1212 4 skiby i tym farmtraciem z 3 skibowym to jak wcisnęło się w nim blokadę to gaz.

po prostu nie miał siły i musieliśmy nim zjechać bo nie dał rady. to chyba przez sprzęgło.

 

Zwracając się do punktu pierwszego lejemy porządną ROPĘ i nie pisać że to wina paliwa.

 

Wiem, że to trochę dziwne i ręce opadają, ale to chyba taki model i nic więcej. :D :mellow:

 

Pozdrawiam.

 

A ty nie czepiaj się o tą pomyłkę z benzynom tak trudno się domyśleć wojciechu675dt, że chodziło o ropę a tak się złożyło

,że do wujka mam góra 100 metrów i codziennie chodzę do obory pomagać i codziennie widzę farmtraca w pracy a nawet czasem jeżdżę nim kosić wałować zgrabiać itd więc mam z nim do czynienia i wiem jak on chodzi i na czym jeździ.

 

Na przyszłość daruj sobie z tymi uwagami

 

cześć ;[

 

A z tobą pawlus224 się zgadzam

 

Witam

Panie hydrant a czemu pan myśli tylko o farmracu i belarusie może też na inne marki warto popatrzeć.

 

:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie będę się w dawał w dyskursie bo to nie jest na to miejsce jeżeli chcesz się po sprzeczać pisz na PW lub gg a nadaj sądzę ze powinni się wypowiadać posiadacze marki i modelu bo ty nie możesz wiedzieć jak wujek uzytkuje swój ciagnik pod twoją nie obecność i nie przekonasz mnie ze wiesz wszystko o ciągniku którego sam nie posiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chłopie wytłumaczmy sobie to na spokojnie ja pracuje u mojego wujka i codziennie z nim pracuje a poza tym jak gdzieś

jedziemy farmtrackiem to zawsze mi mówi i jak np jedziemy po kukurydzę to zawsze pomagam a farmtraca widzę codziennie przez okno.

Dom mam połączony z oborą w końcu

 

A jak masz jakieś pytania to pytaj bo może nie pisze akurat tego co chcesz wiedzieć

 

a poza tym co wujek może robić nim przy mojej nieobecności jak my co dziennie się widzimy rano i wieczorem

i jak jest coś do roboty to w dzień a farmtac jest tylko uruchamiany rano i wieczorem więc nie robi nim nic jak mnie nie ma

bo jestem codziennie kapejszyn :D pytaj śmiało

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra BW może jest tak jak piszesz nie wiem a uczysz się gdzieś czy załączyłeś edukacje ja po prostu chcę jak najwięcej informaci zdobyć o tej marce bo sobie taki ciągniczek sprawiłem i nie chce żeby ktoś jakieś plotki pisał bo gdzieś ktoś coś słyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Widzisz Wojciechu675dt w końcu uwierzyłeś a ja naprawdę mówię prawdę

 

Zapewne ci którzy mają niedługo farmtarcki i mają jeszcze na nie gwarancje to się nie mogą zgodzić jak ktoś takie rzeczy pisze i to rozumiem, ale niech poczekają jakieś pół roku góra rok po gwarancji a zobaczycie że nie kłamię. :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zrozumienie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sie tam nie rozpędzaj ze ci uwierzyłem ze masz farmtraka na wyciągniecie reki to swoją drogą a ze zaraz te ft zaczną się sypać po gwaranci to nie bo barciak mieszka po sąsiedzku i wcale nie narzeka wręcz przeciwnie bierze drugiego bodajże 110KM i ma go juz 6 lat jedną awarie miał błotnik mu filtr przetarł hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Bierz Belarusa jesli planujesz powiększyć areał, a jeśli planujesz dalej gospodarzyć tak samo to bierz FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może ja trafiłem na taki model {egzemplarz} , ale to co napisałem jest prawdą czy ty w to uwierzysz czy nie to już inna bajka a znasz jeszcze innych którzy mają farmtraka co najmniej trzy lata i tak sobie je chwalą chodzi mi o farmtraki 80 4wd może te egzemplarze są trefne tak z ciekawości pytam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

barciak ma 80 4wd ma 6 lat i z sąsiedniej wiosce mam mniejszego ft to ma tez 5 lat i jak na razie nie słychać żeby narzekał na niego i jeszcze ma jeden gościu ale nie wiem jak się sprawuje bo na koloni mieszka przy mnie w nowej wsi ełckiej odbierali 3 ciągniki ft z Ciemnoszyj w tym dwóch ma już farmtraca i biorą następne niom to myślę ze aż tak chyba się nie sypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Farmtraca bierz sąsiad wujka ma i b. go chwali ładował bele u mnie i prasował i widze jak chodzi super maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Widzisz Wojciechu675dt w końcu uwierzyłeś a ja naprawdę mówię prawdę

 

Zapewne ci którzy mają niedługo farmtarcki i mają jeszcze na nie gwarancje to się nie mogą zgodzić jak ktoś takie żeczy pisze i to rozumiem, ale niech poczekają jakieś pół roku góra rok po gwarancji a zobaczycie że nie kłamię. :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zrozumienie

 

 

Nie rozpędzaj się tak i nie pisz bajek że zaraz po gwarancji się sypią bo to totalna głupota którą sobie wymyśliłeś...

 

Proszę bardzo użytkownik @tomek826 posiada FT 80 4WD i 70 4WD i oto jego wypowiedź

Ja mam FT 80 4WD z turem z Biedaszek Małych z 2004 roku - 3658 mtg zero awarii!!!

jak i FT 70 4WD z 2006 roku 2000 mtg zero awarii!!!

pozdrawiam

 

http://www.agrofoto.pl/forum/user/7138-tomek826/

 

To jest w końcu ciągnik twojego wujka czy twój ? Bo w jednym temacie piszesz tak, a w drugim inaczej....

 

I mam wątpliwości co do psucia się tej pompy wtryskowej, jakaś przyczyna musiała tego być... Sama z siebie się nie popsuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D Witam

 

Ja napisałem wyżej w temacie, że może trafiliśmy na taki model {egzemplarz} taki pierwszy ciągnik z linii produkcyjnej heh

to co pisze jest szczerą prawdą cofnij się o stronę :) czy tam dwie do tyłu a tam znajdziesz kogo to jest ciągnik jak nie znajdziesz to zapytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Masz zmienne zdanie

Skoro sam nie wiesz kogo to jest ciągnik i nas z tym w konia robisz, bo tutaj piszesz że to ciągnik twojego wujka, a w innym temacie piszesz że to twój ciągnik to jak mamy ci wierzyć ??

W tym temacie pisałeś że to twój ciągnik

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/46652-czy-da-rade/page__fromsearch__1

Szkoda że edytowałeś już ten post...

 

Zacznij w końcu prawdę pisać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@krzysztof może i trafiliście na feralny egzemplarz bo u mnie w okolicy jest parę i właściciele je chwalą ;)

a wracając do tematu to ja byłbym za FT jest bardziej zwrotny, przyjazny ciągniczek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj