Polecane posty

mateusz1995    3

No to akurat wiem ale czy to jet uszczelniacz od końcówki wałka czy czegoś tam innego? I jak się do niego dostać wystarczy odkręcić te 4 śruby przy tym czy coś jeszcze? Trzeba spuścić olej? I jak to zrobić żeby czegoś przy okazji nie zepsuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no olej chyba trzeba sposcic bo jest chyba wyzej niz wom ;):P odkrec te sroby i powinno ci zejs wyjmij uszczelniacz i zobacz czy taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No ja wiem że jak się leje teraz to jak odkręcę to tym bardziej tylko że może jak by się wjechało tyłem na górkę to by się nie wylał. :D A jak się spuszcza to gdzie są korki od oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Lepiej kupić większy i mieć zapas bo nigdy nic nie wiadomo. Ja kupowałem 3060 3 lata temu to był z zapasem mocy dziś brakuje ze 40 50 KM i nie specjalnie się zapowiada na to żeby sprzęt zmienić bo nie wchodzi w grę sprzedaż tego co mam za dobry sprzęt a większy kupić to jakieś 80 tysi trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wlasie kup sobie 8110 np. to bedziesz mial zapas co za tym idzie nie przeciazony a za tym idzie mniejsze spalanie :D no ale jak ten bedzie z zapasem to tez bedzie miodzio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

w tej chwili posiadam 18h ziemi klasa siemi od IV do VI :) ale na wiosne ruszam z dzierżawą 20 h to myślę że model tak 125km wystarczy :) i tak sąsiedzi mówią że za duży :D

 

a mowią że modele 3060 w mf to są awaryjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh ja ja kupilem 150 to byl szok :D kazdy lazil i gadal ale WIELKI ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1
Napisano (edytowany)

dla sasiada sie nie kupuje ;)

 

zawsze lepiej troche mocniejszy wiekszy wziasc, oczywiscie jezeli ma to byc ciagnik glowny. ceny sa na podobnym poziomie.

 

Nie zawsze trzeba miec duzo h zeby byl potrzebny duzy ciagnik. Do wyciagania kapusty jesienia przy mokrym roku zaden ciagnik nie jest za mocny ;)

Edytowano przez mfmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

no to fakt :D to samo przy koszeniu kukurydzy na kiszonkę ciągniki toną czasami w błocie :) no to już teraz sam nie wiem co mam robić czy 6180 czy 8110 a może 8120 :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ja znam gościa który 40 ha obrabia dwiema C330. My mamy 6170 na 16ha i teraz dzierżawy dojdą i usługi. Moim zdaniem moc zależy od maszyn które się zamierza nim ciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh ja mam nie cale 40 ha i mam 130 KM i 150 KM :) ale ten moj 8120 on nie tonie hehe opony z przodu 480 70 28 :) jest juz czym ciagnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a tak sie zapytam ktos mi gadal ze do skrzyni leje HIPOL on wytrzyma? ja mam turdusa i bardzo dobrze chodzi no tylko ze jest drogi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Słyszałem gościa który wlał do MFa Hipol przejechał kawałek to skrzynia była tak gorąca jak piec. A Turdus to chyba do silnika lejesz a nie do skrzyni? Jaki polecacie do 6170 do skrzyni bo jakoś w niedalekiej przyszłości będę wymieniał? Do silnika jest coś lepszego niż Turdus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

w skrzyni tez mam chyba turdusa ;) on jest chyba jawyzszej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

no to fakt :D to samo przy koszeniu kukurydzy na kiszonkę ciągniki toną czasami w błocie :) no to już teraz sam nie wiem co mam robić czy 6180 czy 8110 a może 8120 :unsure:

 

 

ceny sa te same, lepiej wiekszego, seria 81xx to juz naprawde kawal traktora i spalanie tez na przyzwoitym poziomie ;) Ja tam smialo moge polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

no wiadomo :) co do hipolu to można wlać ale do c 360 a nie do mf :D a co myślicie o agrilu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

ciężki temat ceny kosmiczne :) ale zdecydowałem się na 8110 kilka już ogłądałem ale nie chcą odciążników dokładać i zaczepów więc mówię nie :D

 

a jaka cena za litr tego oleju stou sae 10w- 40 za litr i ile mniej więcej go traeba do skżyni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nom seria 81 bardzo fajna jest jedynie co mnie w nim wkurza to sprzeglo ;) jak ja ogladalem to wiekszosc dodawala obciazniki a zaczepow to nie mialy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

a co jest z tym sprzęgłem? a ile placiłeś jak dokupiłeś zaczepy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj