Polecane posty

Rafi1    0

Witam koledzy mam kilka pytań do użytkowników ciagnika massey ferguson 6180.Interesuje mnie miedzy innymi jak one się sprawują? jakich olei używać do wymiany w skrzyni? czy wybrać model z rewersem mechanicznym czy z elektro-hydraulicznym? i jakie są koszty rzeczywiste skrzyni biegów? .Pytam ponieważ chcę kupic ciągnik o mocy powyżej 100km i nie mogę wybrać jeśli możecie to proszę pomóżcie.

Edytowano przez Rafi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mam ciagnik 8120 no troche wiekszy ale to te same lata ;D z rewersem mechanicznym wydaje mi sie ze w mechanicznym bedzie mniej problemu

oleju nie wymienialem jeszcze ale to nie moze byc byle jaki olej bo nie wytrzyma ;D

a o co ci chodzi z tymi kosztami skrzyni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

chodzi mi o to czy w razie awari skrzyni biegów koszt naprawy będzie wynosił rzeczywiście ponad 20000zł słyszałem że to dobre ciągniki tylko jak usłyszałem o kosztach napraw to mnie przeraża a jeśli możesz to powiedz o co chodzi z tymi biegami abcd?

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Aż tak drastycznych cen przy awarii skrzyni to na pewno nie ma chyba że wszystko padnie. Narzekają na 3060 że takie awaryjne wahałem się kupując już chyba 4 lata w marcu będzie jak mam i odpukać żadnej awarii prócz wymiany pompy nie było a pompa oryginał to jej czas już musiał nadejść. Jak się dba to się ma :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

co napewno nie taki koszt no chyba ze chcesz kupic cala nowa skrzynie ;p

 

a biegu abcd to jest tak

jedziesz sobie np na jedynce i masz przy kierownicy taki przelacznik pchasz o jeden go gory i wbija ci B (bez sprzegal) i jedzie szybciej potem pchasz jeszcze o jeden i masz C jedzie jeszcze szybciej potem pchasz do konca i masz D i jedzie najszybciej jak na jeden ;) i tak masz na kazym biegu i wszystko bez sprzegla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

no dzięki no i tak samo w dół bez sprzęgła? no a była taka sytuacja że oglądałem jeden ciągnik wygląd bardzo fajny cena 68tys i jak odpaliłem to paliły się wszystkie kontrolki od tych biegów abcd czy to jest jakaś usterka czy poprostu olej był nie rozgrzany co prawda był wtedy mróz tak ok 5 stopni? a tak zapytam bardzo skomplikowana jest skrzynia biegów w razie awari dało by radę samemu ogarnąć:)pytam o te ceny remontów bo znajomy ma john deera 3400 i padła mu skrzynia i zapłacił 16 tys za remont i to miał jakieś części dorabiane bo nie mógł dokupić?

Edytowano przez Rafi1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jd to chyba jadrozsze z wszystkiego ;p

 

w dul tez bez sprzegla sobie przezucasz a palily sie kontrolki bo kolo pewnie gozgasil i zostawil na polbiegu A a powinien na D bo gdy sie go odpala to modul startuje z D i musi zejsc na ten co on go zostawil a byl zimny olej to sygnalizuje nie dzialanie (tez tak mialem ale zostawiam teraz na D i jest git) wtedy trzeba zgasic odpali jeszcze raz i bedzi gites

 

 

a i jak masz pojecie o majsterkowaniu to ogarniesz skrzynie ;) znam rolnika ktory kupuje uszkodzone mf i sam robi ;p i wie jak tam co chodzi ;)

przewaznie kupuje z uszkodzona skrzynia hehe ;p wiec pewnie nie jest skomplikowana ;p

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

pojecie o majsterkowaniu hm myślę że się dopiero uczę w domu mam narazie ursusa c 360 t-25 oraz classa merkatora taki z grupszych maszyn to te tematy już znam:)a tak jeszcze zapytam gdzie kupiłeś swojego ferdka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh ja jestem z okolic chelma a kupilem go z drugiego konca polski czyli okolice piły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

hym no to troszeczkę daleko ja blisko lublina zamieszkuje :rolleyes: jeśli handlarz to jeśli możesz to daj namiary pojadę obejrzę sprzenty :D czyli ogólnie twoja opinia na temat ferdków na plus?

 

Od rolnika czy handlarza jeśli można wiedzieć :D czyli twoim zdaniem można inwestować w mf?

Edytowano przez Rafi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Śmiało możesz kupować MF. Tylko wiadomo nie może to być zajechany model bo twoje zdanie na temat MF nie będzie dobre. Ja swojego mam 5 rok i to był pierwszy taki ciągnik który widzieliśmy, i od razu go kupiliśmy, można rzec że w ciemno, ale jestem bardzo zadowolony. Jedyne co od początku jest nie tak to pompa, bo już odkąd go mamy to jak się zagrzeje to słabo podnosi. A i problemem jest też brak pneumatyki, bo jednak jest ona potrzebna, no chyba że nie będziesz jeździł nim w transporcie, ale jak mówisz, że lubisz majsterkować, to za parę lat sam sobie zrobisz, tak jak ja :P

Silnik Perkinsa jest bardzo oszczędny, co jest ważne przy takiej cenie ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

No dokładnie nie ma to jak sam sobie zrobisz bo jak fachowcy Ci zaczną co robić to koszty koszty i czasami coś jeszcze zepsują zamiast pomuc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh ja kupilem od chlopa mial 2 8120 i 8140 (to juz z rok temu bylo) ale moj jest z niemczech i ma pneumatyke i gorny zaczep ;) przesowny ^^ a i szersze gumy :) tylne kola z mozliwoscia roztawu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

a ile Cię kosztował taki ferdek jeśli można wiedzieć :)

Edytowano przez Rafi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

ja za swojego 8120 dalem 70000, wiadomo obsluga po zakupie, papiery, oraz zmienilem opony z tylu, w sumie wyszlo ponad 80000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

no w naszych okolicach chcą 68tys plus wat:) masakra skąd brać takie pieniądze a gdzie mowa o maszynach do ciągnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

heh tylko ze popatrz ciagnik o mocy 90 km jest prawie w tej samej cenie co 150 ^^ nom nie drogo mnie wyszlo ;p ale opony musze z przodu wymienic a tyl byl juz nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

i tu się z tobą zgodzę :) ale na moje gospodarstwo to 150 km to za dużo tak 120-130 to max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam jeszcze 3630 130 km i byl na styk z agregatem scirniskowym teraz zaczepilem 8120 to ma tem. taka jakbym jechal na pusto hehe i to samo w plugu ;) ale plug zmieniony ;p

ale 61xx maja elektryczny rewers nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

zalerzy ktory model bo 6180 są z rewersem mechanicznym i są też i elektrohydraulicznym :) trzeba poszukać i się znajdze taki jaki się chce. a pneumatyka do czego jest potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam w swoim pneumatyke :D jak do czego do przyczep ;p ale fajnie sie chamuje i jak sie puszcza ten syk hehe jak w tirze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

to nie to samo wiem bo brat jeździ i czasami jeżdże z nim :) i to jest zabawa :Dale takie coś w ciągniku hm no fajna sprawa tylko ja posiadam przyczepy 4t to i bez pneumatyki sobie poradzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a no to poradzisz sobie spokojnie ;) ja mam 12 t i 11 t ;) hehe ale i tak nie podlanczam pneomatyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj