Zaloguj się, aby obserwować  
exploode

dodatkowe filtrowanie paliwa

Polecane posty

exploode    8

czy ktoś montował dodatkowy filtr paliwa na odcinku za odstojnikiem, a pompką zasilającą ? pytam dlatego, że po raz kolejny siadła pompka zasilająca (zapewne z powodu brudu w paliwie) i zastanawiałem się czy da się ten problem rozwiązać poprzez dodatkowy filtr. Może jakiś filtr od perkinsów ?

lukaskurp    7

siema

pomijam pytanie czy wymieniłeś bebechy, bądź cały odstojnik. Widziałem w zetorku filterek "a-la" od malucha na wężyki tyle że filterek do diesla i właściciel chwalił że nie musi pompki czyścić tylko filterek zmieni jak już widać że brudny. na popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz zapewne sporo propozycji od samochodów z silnikiem diesla.

Wiadomość z agroFakt.pl

kolego ja mam zamontowany na wężyku przed pompką paliwową mały plastikowy filterek, jest on przydatny i to bardzo. (ciekawy przykład::) szczególnie latem gdyż w tym filterku gromadza sie wciornastki zęborogie)

ArturKowalewo

exploode    8

ok, dzięki za podpowiedzi. Jeszcze tylko jedno pytanie tak z ciekawości, czy w perkinsach są dokładniejsze filtry paliwa z racji czulszych pomp wtryskowych ? Pytam ponieważ zastanawiałem się czy przy okazji nie zamienić oryginalnych filtrów paliwa na te od perkinsów (te z odstojnikiem poniżej filtra). Oczywiście od silnika o podobnej mocy.

Edytowano przez exploode

Nikita_Bennet    291

czy ktoś montował dodatkowy filtr paliwa na odcinku za odstojnikiem, a pompką zasilającą ? pytam dlatego, że po raz kolejny siadła pompka zasilająca (zapewne z powodu brudu w paliwie) i zastanawiałem się czy da się ten problem rozwiązać poprzez dodatkowy filtr. Może jakiś filtr od perkinsów ?

hmm.

założone nowe sitko w tym szklanym czymś ;)

wyczyszczony cały bak i nowe przewody gumowe, nowa pompka (tylko nie jakiś wynalazek),

paliwo z jednej stacji przywożone w czystych bańkach (a nie np po roundapie),

zero problemów z zasilaniem silnika w paliwo, nic się nie zacina, nic nie psuje.

Sprawdź paliwo, sprawdź cały układ, kup dobrą pompkę. Tam nic nie trzeba cudować i montować ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Nikita_Bennet    291

no jak ktoś jeździ na bio to ten jeden napewno się przyda ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

tomek73    441

Ja w 1224 założyłem separator z bizona na kolektor ssący i zapowietrzał się. Musiałem odłączyć. A teraz w ciągnikach mam takie małe,zakładane na wężyk, przed pompką i dobrze.

Ale najlepsze rozwiązanie to przy pompie paliwa, co ciągniki tankuję, mam filtr olejowy z bizona i nie wiem co to znaczy wymiana filtrów.

Edytowano przez tomek73

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Vroobel
      Który filtr powietrza lepiej sprawdza się w ursusach c385 i pochodnych; mokry z cyklonem wstępnym czy filtr starszego typu z multicyklonem i wkładem suchym? 
    • Przez Scarface
      Witam jak zdemontować koło pasowe wału z tłumikiem drgań w Ursusie 1224
    • Przez Zetix
      Cześć. 
      Po złożeniu filtra odsrodkowego jest luz praktycznie 0.5cm góra dół. Jak przewracam całego bąka to aż ten cały środek jeździ uderzając o podstawę jak i górę obudowy. Dodatkowo na obudowie są ślady jakiegoś tarcia. Pierwszy raz się z takim przypadkiem spotykam. Do wyrzucenia czy co z tym fantem zrobić ? 

• Przez kamil18fmr
      Czy ktoś wie co mogło się stac z moim ursusem 1014 że poszedł mi olej do wody?!!
    • Przez 411377
      Witam, dziś w nocy ktoś mi dosypał cukru do baku paliwa, niestety zobaczyłem to dopiero po odpaleniu traktora, i zabronowaniu około 1,5 ha. Moje pytanie dotyczy tego czy powinienem teraz przepłukać bak, zostawić jak jest i powolutku wybierać z odstojnika/filtrów itp, zgłosić to na policje mimo braku dowodów, czy to daremny trud?
      Niestety złośliwych ludzi jest sporo, proszę o rady.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj