Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Cradle    31

Dziś przedzwoniłem po kilku kupcach w pow. hrubieszowskim i żaden się nie wychylił. Dalej proponują max 3.20 z VAT na konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Kolego nie pytaj o cenę w sobotę bo nigdy nie ma wtedy ceny w piatek po poludniu juz nie ma dobrej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie wiem co za urzadzenie ale bez sensu. Jakiś slimak sie kręci i nic wiecej poza tym wszystko wali do wora razem ze smieciami.

 

to juz lepsze

 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Dziś przedzwoniłem po kilku kupcach w pow. hrubieszowskim i żaden się nie wychylił. Dalej proponują max 3.20 z VAT na konto...

 

Ci o których piszesz i do nich dzwoniłeś urośli w piórka, mają też ze sobą kontakt,a wymagania duże, później płaczą że ludzie nie chcą sprzedawać. 

Przepraszam że nie podaje kontaktów do tych co płacą lepiej ale zapewniam że tacy są i nie są to jednostki

W dużej mierze zależy od jakości (kalibraż) i ilości.

Sprzedający jak i kupujący musi troszeczkę się natrudzić by osiągnąć zadowalającą cenę i tak ma być.

Sprzedawaj kiedy chcesz a nie musisz.

Jest szansa że będzie lepiej ja czekam!!! Ale duchem świętym nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Szot  a czy ja pisałem,że chce sprzedać... Nie śpieszy mi się, towar jeść nie chce, to poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

damian XXL taki kombajn w naszej okolicy pracował double master

 

i jak sie sprawowal, pobil nasze wynalazki na glowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dobrze mlocil? Ciekawe czego p. U. go sprzdaje? Bo amerykański sprzęt szybko się pie....! Słyszałem ile serwis wziął za podłączenie kompa do niego. Szok. A koszt mlocki za godz u tego pana prawie tyle co kopanie ha buraków ropą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

koszt uslugi to inna sprawa ale jeśli chodzi o młócenie jak na ten rok to jeszcze nie bylo najgorzej podobno. Ja mam mercatora 50 do fasoli kompa tam nie podłaczy ale mlóci też całkiem dobrze.

ten gosciu http://olx.pl/oferta/kombajn-do-fasoli-claas-consul-nie-merkato-r-senator-dominator-CID757-IDbJeQT.html#65579817f2     tez dobrze  młóci bo ma koła na młocarni zmienione obroty distosowane  no i podjnik kubełkiwy

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Raz pan U. mlocil u mnie to pół fasoli wylecialo przez tył ale jak się mówiło ze coś nie tak to było ze tak ma być!!. Musiałem szybko zaorac bo żal i wstyd az biało. A komp do case 2000pln samo podpiecie i ustawienie czegoś tam po wymianie oleju bo nie dało się odpalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga781    0

Panowie wiecie jak cena fasoli w nowym tygodniu? Powiat Tomaszów Lubelski lub Hrubieszów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

koszt uslugi to inna sprawa ale jeśli chodzi o młócenie jak na ten rok to jeszcze nie bylo najgorzej podobno. Ja mam mercatora 50 do fasoli kompa tam nie podłaczy ale mlóci też całkiem dobrze.

ten gosciu http://olx.pl/oferta/kombajn-do-fasoli-claas-consul-nie-merkato-r-senator-dominator-CID757-IDbJeQT.html#65579817f2     tez dobrze  młóci bo ma koła na młocarni zmienione obroty distosowane  no i podjnik kubełkiwy

 

chyba wiem czyja to maszyna.... :) nie daleko nowej świetlicy mieszka :) brat kupił od niego europe też do fasoli zrobiona. 

 

 

Panowie wiecie jak cena fasoli w nowym tygodniu? Powiat Tomaszów Lubelski lub Hrubieszów.

3,20 z vat.  W ulhówku przed niedzielą jakis płacił 3,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No i młoci :) ok 30ha wymłocił w tym sezonie :) chcemy dołożyć drugi bęben zamiast odrzutnika zeby jeszcze lepiej młociła ;). Przed sezonem zrobiony remont silnika i cały zespół wytrząsaczy poprawiony (tj. panewki, uchwyty itp) Dzwonilismy do niego bo coś tam nie moglismy sobie poradzić i powiedział ze załuje ze sprzedał :D

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

No to się wszystko zużywa w kurzu coś trzeba caly czas poprawiać, panewki łożyska i dalej sie młóci widziałem chyba tą europe w tym roku w suszowie możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Możliwe kolego :) zgadnij u kogo była. Była dwa razy, raz ale była mokra fasola ale klient uparl sie ze sucha i du... zostawione na drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

O to widzę, że Europa jeszcze jest dość popularna. :D A myślałem, że już sam z takim wynalazkiem zostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Może nie jest to extra trend w rolnictwie ale w sezonie widziałem dużo tego typu maszyn mających 40-50lat i wszystkie na chodzie. Bizon sie chowa przy nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U mnie gościu kosił europą, a w tym roku akurat bizonem młóciłem.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

znajomy ma bizona, zmienia sita ze zbożowych na fasolowe.... itp, kupa roboty. wyjechał narobił kaszy z fasoli i przyjęchał do nas za europą. Bizon nie nadaję sie do fasoli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

To raczej nie wina bizona ,lecz wilgotności. Mi znajomy mlucił 2 lata temu i połówki zdarzały się sporadycznie .w tym roku był case i podczas wysypu sporo pobił i poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj