Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
galan99    7574

Przeczytałem wykład doktora nauk uprawy fasoli jak miałbym tyle nawozu nasypać na 1 ha to bym musiał być durniem... wystarczy mieć PH na poziomie 6 na fasole i spokojnie wystarczy 3 M polifoski i kilka odżywek  mowa o tycznej fasoli. Nawóz siany tylko pod rośliny w rzędy nie po całym polu... 

 

Taki ma być kurs EU na dopłaty 

 Kurs wymiany euro na PLN według Europejskiego Banku Centralnego z dnia 30 września 2015 r.: 4,2448 PLN/EUR* 

 

Tak napiszę ale nie wiem czy na 100 % niby ma być do strączkowych 239 eu lub 240 eu ale to tak nie oficjalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Proszę Was, nie wieszajcie na mnie psów, te ilości nawozu które dałem są nie na 1 ha a na 1,7 ha. Wiem że to sporo i drogo, ale chciałem sprawdzić czy to da efekt w postaci plonu a tak właśnie miało być według instrukcji. Ja sam tego sobie nie wymyśliłem, opracował to Pan  inż Lipiński z odr-u i przesłał mi to mailem. Dlatego dziele sie tym doświadczeniem z innymi, moim przesłaniem było miedzy innymi to że nie było różnicy w plonie pomiędzy moją fasolą a  plonem teścia na kawałku obok; on wysiał 200 kg/ha polifoski 8 i 100kg saletrzaku. Napisałem dokładnie ze trzymałem się rozpiski z odr a Ty galan kpisz ze mnie nazywając  mnie doktorem nauk uprawy fasoli. Pozdrawiam i daruje sobie dalsze tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

te założenia pana doktora to chyba mówiły o tym że ona ma pobrać z gleby tych 300kg potasu z tego 1.7ha, a nie żeby tyle dosypać, chybaże masz naprawdę ubogą i wyjałowioną glebę... ja na dobrych i wysokich zasobnościach ostatnio daję na jesieni po 100kg/ha soli i superfosfatu, a na wiosnę 100kg saletrzaku, w zeszłym roku plon z 3ha = 7t na czysto, w tym roku szkoda gadać, aaaa o czerwonej to tak jak kolega pisał, ja może złapie na czysto 250kg/ha, więc Ty się chłopie ciesz, i rób jak się robi tzn. tnij koszty, a doświadczenia zostaw ludziom co za to pieniądze biorą.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Koledzy Rolnicy od kilku dni część gości kupujących fasole próbuje obniżyć i tak już niską cenę.

Apeluje i proszę Was by ich bojkotować jest spora grupa kupców co płaci kilkadziesiąt groszy więcej od nich nie 

będe tu nikogo wymieniał z nazwiska wystarczy podzwonić. Pokażmy im, że rolnicy nie dadzą robić z siebie sierot.

Pozdrawiam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

 u mnie czerwona z 2.06ha na czysto 4410kg. 

z takim wynikiem w tym roku to tylko do gazety... 

 

moje fasolki gdyby nie przypaliły się opryskiem (zaraz po siewie poszedł oprysk i wtedy była fala deszczu - i d*pa, środek poszedł w ziemie i fasola długo chorowała...;/) może byłoby lepiej. 

 

gratuluje tym co dobre plony osiągnęli, mi może jeszcze kiedyś się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jakoś się udało na moim terenie z plonami, a najbardziej widać było różnice między robioną  motykolem , a pryskaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Wczoraj za jaśia płacili również 3,4-3,5 na konto sprzedajecie nieodpowiednim ludziom, chyba że też jesteś kupcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wczoraj za jaśia płacili również 3,4-3,5 na konto sprzedajecie nieodpowiednim ludziom, chyba że też jesteś kupcem?

Nie jestem. W pon dzwonilem do 3ech i cena 3na rękę. Kto tyle płaci na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

TO nas zrobili dziadów ceni niema pomimo suszy ale jakie dopłaty skakać z radości i na wybory głosować na PO I PSL BY  to szlak taką gospodarką...

 

 Znamy stawki dopłat za 2015 rok!

  • 01 października 2015
  •  
  • 0
  •  
  •  
  •  
Europejski Bank Centralny ogłosił 30 września br. oficjalny kurs euro, który będzie stosowany przy ustalaniu stawek dopłat bezpośrednich za rok 2015. W Polsce wynosi on 4,2448 złotych za euro.

Reklama

Mapabitowawagrokrowy.jpg

Na tej podstawie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało projekty rozporządzeń, w których zawarło wysokość w złotówkach poszczególnych rodzajów dopłat bezpośrednich.

  • Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) – jej wysokość szacowano na 107 euro/ha czyli ok. 453,70 zł/ha,
  • Płatność za zazielenienie – jej wysokość szacowano na 71,8 euro/ha czyli ok. 304,31 zł/ha,
  • Płatność dla młodych rolników – jej wysokość szacowano na 59,8 euro/ha czyli ok. 258,97 zł/ha,
  • Płatność dodatkowa – jej wysokość szacowano na 40,4 euro/ha czyli ok. 171,73 zł/ha,

W przypadku płatności związanych z produkcją – w tym szczególnie interesującej wielu rolników płatności do powierzchni uprawy roślin wysokobiałkowych, jej stawka jest uzależniona nie tylko od kursu wymiany euro, ale także od powierzchni tych upraw zgłoszonych do dopłaty. Ministerialny projekt rozporządzenia w tej sprawie zakłada następujące stawki:

  • płatność do roślin wysokobiałkowych – 422 zł/ha,
  • płatność do ziemniaków skrobiowych – 1408,40 zł/ha,
  • płatność do buraków cukrowych – 2151,01 zł/ha,
  • płatność do pomidorów – 4 340,57 zł/ha,
  • płatność do chmielu – 2 336,53 zł/ha,
  • płatność do owoców miekkich - 919,05 zł/ha,
  • płatność do lnu – 414,09 zł/ha,
  • płatność do konopii włóknistych – 572,49 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Łoo.... no ku.. nie wiadomo co zrobić z taką kasą czy iść na piwo czy dac na caritas!! Ale rolnika wspomogli!!! Szlag by ich trafił. A idź pan w. .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tak a co będzie na drugi rok jak się urodzi to będzie po 1,5 zł na to się zanosi. A miało by tak pięknie a wyszło jak zwykle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

co to jest płatność dodatkowa za co przysługuje i komu?

Każdemu od 3, 01 do 30ha. Mniej jak 3ha dodatek jest wtedy pomniejszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Dla porównania zeszłego roku jakie były dopłaty a jak ten oszust Sawicki zafundował dopłaty i mamy doganiać Europę na czym na byku czy na wini wierzchem protest by ten PSL I PO NIE DOSZŁO DO WŁADZY...

 

 Autor: MRiRW 01-10-2014 16:51

Stawki płatności bezpośrednich za 2014 r. już znane
Share on facebookShare on googleShare on wykopShare on naszaklasaShare on twitterMore Sharing Services8
 
032557_620.jpg

Płatności bezpośrednie za 2014 r. zostaną wyliczone po kursie euro równym 4,1776 zł. Znamy już wstępne stawki dopłat

 

W związku z opublikowaniem kursu wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2014 r. (4,1776 zł za 1 EUR) w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane już zostały projekty rozporządzeń w sprawie stawek płatności stosowanych od 1 grudnia 2014 r. Zaplanowano je wstępnie na następującym poziomie:

  • Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) - 910,87 zł/ha;
  • płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 000,39 zł/ha;
  • płatność uzupełniająca do skrobi (płatność niezwiązana z produkcją) - 351,69 zł/tonę;
  • płatność uzupełniająca do tytoniu (płatność niezwiązana z produkcją) - 4,53 zł/kg tytoniu jasnego z grupy odmian Virginia oraz 3,18 zł/kg tytoniu jasnego odmian typu Burley, tytoniu ciemnego suszonego powietrzem oraz tytoniu ciemnego suszonego powietrzem z możliwością dosuszenia i wędzenia;
  • oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 165,55 zł/tonę;
  • oddzielna płatność z tytułu owoców miękkich - 1 569,76 zł/ha;
  • płatność cukrowa - 53,61 zł/tonę;
  • płatność do krów - 595,30 zł/szt.; 
  • płatność do owiec - 125,32 zł/szt.; 
  • specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 556,37 zł/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Mam gospodarstwo 13 ha zasiana była pszenica i rzepak to ile w tym roku dostanę dopłat do jednego ha Dodam że nie jestem młodym rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

 

Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) – jej wysokość szacowano na 107 euro/ha czyli ok. 453,70 zł/ha,

Płatność za zazielenienie – jej wysokość szacowano na 71,8 euro/ha czyli ok. 304,31 zł/ha,

Płatność dodatkowa – jej wysokość szacowano na 40,4 euro/ha czyli ok. 171,73 zł/ha, tą płatność dostaniesz do 10 ha tylko bo jest od 3 hektara do 30 i tyle.

       Za pierwsze 3  ha dostaniesz 758,01 x 3 = 2274,04

       za  10 ha to już będzie        453,70 + 305,31 + i ta płatność dodatkowa od 3 ha czyli + 171,73 =929,74 x 10 =9297,4 + 2274.04 = 11571,44 to wszystko...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj