Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

U mnie lata coś innego. Czarne i podłużne w typie komara tylko większe. Skrzydła podłużne lekko czarne. Na lbie jedne mają odwlok czarny drugie czerwone, zapewne samica i samiec tym się różnią. Szkód nie widać poza tymi wcześniejszymi kikutami. W sieci też nie mogę nic wyszukać. Dużo o smietce jest ale to nie ona. Może ktoś zauważył ten typ owada u siebie i wie co to może być?
Druga sprawa liscienie ponadgryzane podobnie jak zając kapuste i nic nie widać pod lisciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie to nie to. Co podales to w typie cmy tak jakby a u mnie to typ muchy. Podłużne i czarne. Poszukam w internetach i podesle jak znajdę. Ostatnio jak bylo ciepło to sporo tego siedziało na fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Ja wracam z tematem do tego rzepaku w fasoli.... pewnie zastosuje sam basagran, wspomniany wcześniej butoxone nie budzi mojego zaufania, wizja ratowania potem fasoli i ładowania w nią odżywek mnie nie przekonuje, musiałbym zobaczyć jak wygląda działanie tego środka. Słyszałem też o chwastoxie, kładzie on fasole ale potem jakoś dalej rośnie. Zbiór pewnie we wrześniu a to mnie nie pociesza.

 

U mnie w okolicy sporo osób ma właśnie problem z tym rzepakiem w fasoli, prawie na każdym polu wysyp. Poniektórzy będą ładować pełną dawkę Basagranu + wspomagacz.

Niezbędny będzie też pewnie pielnik + motyka.

 

Ładnie się zapowiadało w tym roku, gold, command, pendigan zrobiły swietną robotę, czysto jest tylko ten rzepak szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Panowie coś takiego (prawie) u mnie lata po fasoli. Jeden czerwony jest tak jak pisałem ze któreś samica drugie samiec.

 

Znalazłem. Jest to leń ogrodowy. (google) Jej larwy mogą robić duże szkody w uprawach. Pora zastosować środki ochronne.

post-65714-0-64625800-1432400623_thumb.jpg

post-65714-0-61656000-1432401057.jpg

post-65714-0-43086100-1432401078_thumb.jpg

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Panowie fasolka nawet ładnie powychodziła, tylko niektóre roślinki coś męczy zawijają się końcówki liści :) nie wiem może przez przymrozek? co to może być i czym opryskać?

 

post-84925-0-44489000-1432401559_thumb.jpg

post-84925-0-31166800-1432401635_thumb.jpg

post-84925-0-57250500-1432401668_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karvo    0
Napisano (edytowany)

Tak , pomyliłem się. Byłem dzisiaj na fasoli i u mnie też to jest ,taka muchówka jedna czarna a druga brązowa.

 

Edytowano przez karvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@karvo a zauważyłeś jakieś szkody przez te robaki u siebie na fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karvo    0
Napisano (edytowany)

Są podziurawione liście ale nie jestem pewny czy to przez nie.

Mam pytanie, czy afalon+ command+panida nie powstrzyma rdestów i szarłatu?

 

Edytowano przez karvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No to bedzie problem i nie tylko u Ciebie. Pryskałem 29.04. Po zasiewie i zastosowaniu srodków było sucho, coś tam brało ale słabo. Teraz zimno pomimo że wilgoć jest. Mam to samo u siebie. Na początku w pierwszej fazie chwastów brało wszystko i czysto było a teraz jak zasiane dwuliścienne i trawka, troche ich trzymają srodki ale co dzień to wieksze.. Wszędzie to jest. Czekam na słońce wtedy może coś podziała lepiej po deszczu bo oprysk troche poszedl głębiej,w co wątpie. Ale jeśli długo bede czekal to kolejne srodki nie wezmą dużego chwastu i też nie wiem co robić :/ Mam już Bentazon i Agil i pewnie nie bedzie wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karvo    0

Nie wiem czy sam bentazon pomoże na te chwasty. Ja wczoraj prysnołem 1,25 zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dodam wspomagacza do bentazonu. Dodają też chwastoxu ale fasola za mala jeszcze. Nie ma wyjścia trzeba pryskać. Do du... pogoda, zimno i  srodki nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

Czy basagram i bentazon jest tym samym środkiem? Gdzie można go znaleźć bo google nie wyszukują? jaka cena za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak to jest to samo, ten sam skład substancji. U mnie basagran litra 120zł a litra bentazonu w 5l wychodzi 85zł.
W googlach jest bo osobiście sprawdzalem. Slabo szukasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Może to być porażenie środkami. Nic nie zrobisz. Nic jej nie będzie. Moge się mylić też dlatego niech też inni ocenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Co sądzicie o tym żeby opryskać fasolę Corum 502,4 SL od samosiewów rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Wygląda na porażenie. Po opryskach było sporo deszczu i na kilku polach widziałem coś podobnego. Zresztą wyjmij jedną roślinkę, jak nic jej nie je to raczej innego wyjścia nie ma. Pogoda nie rozpieszcza (nie ma zimy nie, ma lata) Pryska się co roku mniej więcej tym samym ale warunki pogodowe są różne i oprysk daje nie wymierne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0
Napisano (edytowany)

Tyle ze jeszcze nie była pryskana :/ jutro skocze zobaczyć korzeń

Edytowano przez sajdi13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

damianxxl gdzie można kupić ten bentazon w zamościu czy hrubieszowie jest dostępny proszę o namiary sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Brat kupił mi w Komarowie wracając z Zamościa. 5l dokładnie 485pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

Potrzebna jest pogoda, ciepło. Fasola nie lubi dużo wilgoci i zimna. Raz miałem fasole po wschodach w większości jak jajecznice, zrobiło się ciepło i wszystko było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj