Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    47

Jasia sieję co 20cm, 2 lata temu ktoś sobie zażyczył żeby mu zasiać co 18cm i efekt był taki że większa presja chorób i plon gorszy. teraz komu sieję to każdy co 20cm chce.

a-zA-Z0-9    4

a jak  drobny aure co 20cm nie za rzadko ja w tam tym roku jasia co 21cm i był ok i w tym roku też co 21cm

Wiadomość z agroFakt.pl

a-zA-Z0-9    4

mam zamiar w piątek zasiać 2h aury po zasianiu 1l afalonu i 200ml comando na glebe czarnoziemie kl2 wystarczy czy za dużo

Toru    1

mam zamiar w piątek zasiać 2h aury po zasianiu 1l afalonu i 200ml comando na glebe czarnoziemie kl2 wystarczy czy za dużo

Koledze się chyba miesiące pomyliły. Drobną to ja sieje po weekendzie majowym. Albo ci ta fasola zgnije w ziemi albo wyjdzie pod koniec kwietnia o ile pogoda dopisze.

Poczytaj trochę przy jakich temp fasola kiełkuje i jaką temp. powinna mieć ziemia.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

a-zA-Z0-9    4

w tamtym roku jasia siałem 18 kwietnia i było ok plon przeszło 2,5 t z hektara siew co 21cm a aure sieje piewszy raz w tym roku

lonoh    30

Ja dzis posiałem na strąki Elektrę tylko okryć sie nie dało taki wiatr:D

fasola    2

Koledzy dlaczego siejecie tak wcześnie, narażając uprawę na majowe przymrozki? Chodzi o wilgoć w ziemi? Co do oprysku to na 1 klasę czarnoziemu daje 0.8 afalonu i 200 ml commandu.

a-zA-Z0-9    4

wcześniej wychodzi zbiur fasola trafia w lepszą pogode kwitnienia i przez to lepszy plon  a z przemroskami jest sposub by przetrwała 3 dni majowe no i wiadomo ze w maju lubi być susza w tamtym roku fasola u mnie  w przemroski cała na wierzku 3 maj,4 maj i zero strat wystąpiły przemroski i poradziłem sobie z przemroskiem na fasoli bylo siwu .

Zenonim    47

Ale bzdury piszecie ,że przez siew kwietniowy lepiej plonuje!!!! ja też to testowałem i raz na 4 lata lepszy plon od majowej był, a tak to majowa lepiej plonuje. I co z tego że posiejecie teraz jak nadają ochłodzenie, a fasola lubi ciepłą dogrzaną ziemię, będzie się tylko kisić w ziemi. Może i fasola przetrw 0 czy -1 stopni, ale jak będzie -3 to już asahi nie pomoże, i taka jest biologia tej rośliny,a ludzie próbują ja przeskoczyć.

Toru    1

Dokładnie w tamtym roku 18.04 to już kukurydza była na wierzchu, a w tym dopiero ruszają z sianiem. W zeszłym roku plon 2t siana koniec kwietnia, fakt że lato i zbiór do bani, rok wcześniej siana po świetach majowych i 3t bez 50kg, po przebraniu.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

solek01    31

czy ktoś sieje fasolę KONTRA lub FELICJA są to fasole niskie ale niby wielkie jak JAŚ TYCZNY?

Czy to prawda? i czy później więcej za taką można dostać kasy w skupie?

fasola    2

W zeszłym roku płaciłem 100 zł za sianie czerwonej poznaniakiem, bialy siejemy swoją samoróbką rozstaw 60 cm.

Zenonim    47

Tak możesz pryskać do 3 dni po zasiewie. W naszym regionie już 3 rok po 150zł/ha siewnikiem pneumatycznym

bartekac7    3

U nas gość jak nie miał konkurencji brał i 250 a nawet 300. No,ale od tamtego roku dwóch kupiło pneumatyczne no i teraz jest po 130-150zl.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      witam posiadam oferte nasion z h.r smolice na sezon 2011
      blask,bosman,vitaras-160,65
      reduta,san,dumka-145,95
      bułat,buran,fido,glejt,niba,prosna,wiarus-135,45
      sorgo monori-210 na ha
      a teraz mam do was prośbe jak macie też oferty handlowe innych firm to prosze o podanie gdyż przyda się to nam wszystkim i porównamy sobie cene do jakości .
    • Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?

- uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona

i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez jankes185
      Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego  Z góry dzięki.