Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Zenonim    223

A skąd to wiesz! Albo będzie w drugą stronę nie sprzedają to na 2.5zl. Już nie raz to się przerabialo. Zawsze sprzedawalem na końcu maj, czerwiec i tylko raz na 5 lat zarobiłem, a tak cena jak w styczniu albo gorsza. Narazie 2 handlarzy zasypanych i nowa cena od poniedziałku czyli Jaś będzie raczej tańszy. Czerwona już 20gr taniej

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, Zenonim napisał:

A skąd to wiesz! Albo będzie w drugą stronę nie sprzedają to na 2.5zl. Już nie raz to się przerabialo. Zawsze sprzedawalem na końcu maj, czerwiec i tylko raz na 5 lat zarobiłem, a tak cena jak w styczniu albo gorsza. Narazie 2 handlarzy zasypanych i nowa cena od poniedziałku czyli Jaś będzie raczej tańszy. Czerwona już 20gr taniej

 

Nigdy nie ma pewności jak będzie, natomiast jest pewne że warzywa i nowalijki na giełdach rolno-spożywczych w ubiegłym tygodni kilkaset procent w gorę.Handlarze nie są zasypani tylko nie mają nowych umów więc profilaktycznie płacą zachowawczo i obserwują jak się zachowa rynek czyli jak będą ludziska wieźli to po co podnosić cenę logiczne!!! ewentualnie za tydzień w dół by bardziej zmotywować rolników,Uważam że przy dzisiejszych kosztach tej uprawy, nie ma miejsca na obniżki rok 2018-sty co do zbioru raczej się nie powtórzy. Będę uparcie cytował kolegę Dysydenta że tylko nieliczni potrafią wyczekać i wynegocjować cenę bo większość poddaje się presji handlarzy😎 Pozostaje mi jedyni życzyć Wszystkim Rolnikom  by znaleźli się w tej grupie nielicznych;)

Produkcja roślinna » Inne uprawy

Bronisze: Nagły wzrost cen warzyw importowanych z rejonu Morza Śródziemnego

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Każdy by mógł czekać i czekać ale , kasy trzeba i po 1 metrze czyli po 100 kg sprzedadzą taka jest prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

RYNEK ELIZÓWKA" LUBELSKI RYNEK HURTOWY S.A.

To jest najtańszy rynek w całym kraju fasola do 5 zł kg to jak da handlarz więcej też zarabia .

Jak by tak było to by był dobry kierunek ...

https://businessinsider.com.pl/lifestyle/jedzenie/najlepsza-dieta-mniej-wolowiny-wiecej-fasoli-raport-eat/swndqdf

Ale byłby płacz co maja bydło...

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
Dnia 16.01.2019 o 15:44, galan99 napisał:

RYNEK ELIZÓWKA" LUBELSKI RYNEK HURTOWY S.A.

To jest najtańszy rynek w całym kraju fasola do 5 zł kg to jak da handlarz więcej też zarabia .

Jak by tak było to by był dobry kierunek ...

https://businessinsider.com.pl/lifestyle/jedzenie/najlepsza-dieta-mniej-wolowiny-wiecej-fasoli-raport-eat/swndqdf

Ale byłby płacz co maja bydło...

 

https://tipy.interia.pl/artykul_30964,fasola-ktora-jest-najzdrowsza-i-jak-ja-przyrzadzac.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak nie ma. Ja sprzedałem część tak ale handlarz poleciał w kulki i więcej nie sprzedaje. Sąsiad pare dni temu sprzedał do handlarza z labun po 3.15 i pieniądze na drugi dzień.  Wiem że można wynegocjować 3.2 w janex. Ale towar musi zobaczyc

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6
Dnia 13.01.2019 o 14:34, skywalker89 napisał:

Ja rozumiem jak działa rynek dlatego śmiać mi się chce jak np ostatnio znajomy mówił że był u handlarza i mówi że ma w brud fasoli w magazynie.. naturalne - kupił tanio ile tylko mógł, zapewne także dlatego aby jakąś tam ciągłość również mieć jak ktoś się tym poważnie zajmuje.. a 1euro to dosyć śmieszna cena przy poważnym handlu

Zawsze możesz sprzedać drożej lub po 3zl kolego wolny rynek mamy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Nie no tak, ale mialem na myśli sprzedaż bardziej maszynowo przygotowywaną co się wiąże z zakupem sprzętu, ludźmi więc przy takiej cenie pewnie prawie na jedno by wyszło jakby sprzedać pośrednikowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Prawda jest taka że handlarze wożą non stop fasole. Jeżeli ciągle zbierają na wypełnienie kontraktów po 3 zł to nie ruszą się szybko ze zmianą ceny bo po co. A jeżeli już to do dołu. Myślę że jakby nie ta tegoroczna wydajność to cena fasoli by była zbliżona do tej z tamtego roku bo maja gdzie upychać towar. Widzę że ciągle wyjeżdżają tiry od pobliskiego handlarza. No i w końcu pozostaną 2 opcje. Pierwsza że fasoli zrobi się już mało na rynku a handlarze będą mieli ciągle zbyt na nią i wtedy cena podskoczy albo druga ta niekorzystna.. że zmaleje popyt na fasole, rynek się nasyci już i cena poleci w dół.  Ja Sprzedałem już wszystko. Zostało tylko na zasiew i ewentualnie przesiew. Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Jak zmaleje cena to będę się cieszył że dobrze sprzedałem a jak pójdzie do góry to będę chwile wku.....ny ale co, jakoś trzeba będzie to przetrawić. Jak co roku. Chociaż głowę mam już spokojną i nie myślę ciągle co to zrobić z tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Jedyny sortownik jaki mamy w tej chwili to petkus i robutki ręczne,  czyli dokladne przebranie . Na chwilę obecną nic wiecej nie trzeba . Nie od dzis wiadomo,  że lokalni handlarze kupowali i kupuja towar dla firm z innych regionow kraju . Temat jest taki , ze ciezko sie przebić,  bo ci ludzie handluja ze soba juz po kilkanascie lat i chcą być lojalni . Kazda cena jest dobra żeby wypier... pośrednika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 minuty temu, W1KING napisał:

Jedyny sortownik jaki mamy w tej chwili to petkus i robutki ręczne,  czyli dokladne przebranie . Na chwilę obecną nic wiecej nie trzeba . Nie od dzis wiadomo,  że lokalni handlarze kupowali i kupuja towar dla firm z innych regionow kraju . Temat jest taki , ze ciezko sie przebić,  bo ci ludzie handluja ze soba juz po kilkanascie lat i chcą być lojalni . Kazda cena jest dobra żeby wypier... pośrednika .

jakie otwory sit masz do fasoli?ja mam model K 523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Słuchaj z tym się zgodzę, ale nie zaszkodzisz im zbytnio tirem na miesiąc jak oni w sumie handlują tysiącami ton. Jak chcecie podejść w ten sposób to tak jak wspomniałem trzeba dążyć do jakiegoś rozwoju co się wiąże z ilością towaru bo inaczej zapewne - tak jak wspomniałes, przez swoje kontakty i koneksje w taki czy inny sposób biznes wam ukrócą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Powinna zostać założona grupa producentów fasoli, towaru u nas w rejonie jest pełno, prawie każde gospodarstwo sieje fasolę. Zainwestować w sprzęt, miejsce. I sprzedawać bez pośrednictwa tych handlarzyn. Tylko raczej nigdy do tego nie dojdzie. A szkoda

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Nawet jakby takie coś powstało to długo by się nie utrzymało bo znaleźli by się tacy co by im nic nie pasowało. W końcu rozpoczęłyby się kłótnie o kasę, o zarządzanie, za chwilę jakieś posądy by były i wszystko prędzej czy później by się rozleciało.  Poza tym każdy z nas chce zarobić jak najwięcej czyli sprzedać po jak najlepszej cenie. A handlarze nie przetrzymują fasoli nie wiadomo ile czasu. Kupują i sprzedają zaraz. Mają swoją marże i tyle. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Bywały lata mokre i część fasoli na polu została a ostatnio wszystko zebrane i ceny niema:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
18 godzin temu, nobeq napisał:

Powinna zostać założona grupa producentów fasoli, towaru u nas w rejonie jest pełno, prawie każde gospodarstwo sieje fasolę. Zainwestować w sprzęt, miejsce. I sprzedawać bez pośrednictwa tych handlarzyn. Tylko raczej nigdy do tego nie dojdzie. A szkoda

Te grupy producenckie to jedna wielka pierdoła , prezesi , księgowi i tak dalej , jeden mądrzejszy od drugiego , jak kasa płynie przez 5 lat to jaszcze jakoś tam działa , później już z własnych i wszystko się rozwala , jeszcze długi zostają do spłaty ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

Na czymże ta działalność tej grupy w fasoli miała by polegać? Zbierania do kupy większych partii towaru i eksponowania na zewnątrz ? Czyli ktoś tylko tym by się musiał zajmować i bardzo szybko albo by kraść zaczął np. na rozliczeniach a w najlepszym przypadku zamienił by się szybko w kolejnego handlarza.
Kierunek najpewniej będzie inny i wręcz odwrotny. Firmy handlujące rozpoczną konsolidację wokół siebie grupy producentów bo to one najbardziej zainteresowane jakością, czystością odmianową czy wiernością dostaw. 
Może się mylę ale tak mi to z grubsza wygląda na przykładzie innych upraw.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

To tylko tak się mówi na początku , zostałbyś prezesem grupy , trzeba jechać całymi dniami rozmowy negocjacje , każdy rok inny ile byś chciał za taką pracę z 2 tyś na rękę i pozostali nie będą za darmo robić m już wiele grup upadło i upadnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propo sortowników do fasoli co sądzicie o czym takim http://separatory.pro/models/separator-wiania-czyszczalnia-czyszczarka-10t-ism.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka_86   
Gość margolka_86

Własnie jeden handlarz z okolic mircza  obwiescil ze nie kupuje jasia od wczoraj bo taki zawalony, mam na sprzedaz 3,5t moze polecicie jakiegos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj