Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
ravoj    1287

byłem dzisiaj, fasola tam gdzie pryskałem ręcznym jest smutna, tzn. liście zwiędły, to wina upału i dawki, zobaczę czy wstanie. 


za to komosa  zdechła dosłownie, powój gnie. 


wydaje mi się, że 2L/ha basagranu + 300ml Chwastoksu to będzie za duża dawka :) 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

witam jestem nowym laikiem na temat fasoli i mam pytanie odnosnie odzywek bo nie wiem czy potraktowac moją fasolke i w jakich proporcjach .fasolka zacznie juz kwitnąc a mam jej 0.5h z góry dziekuje za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

już kwitnie? nieźle. Zawsze odżywka pomoże, przecież to karma dla rośliny. Masz tysiące do wyboru, ważne żeby był to potas, fosfor, i mikroelementy w tym bor i molibden. 


Ale z drugiej strony jak dałeś nawóz pod korzeń, to szkoda kasy. Bynajmniej j tak myślę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

sprzedawał ktoś ostatnio fasolke? Mi powiedzieli najwięcej 2.75 za jasia przez tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie sprzedawałem a zostało mi 50kg po siewie i muszę gdzieś zawieźć, ale to nie problem. 

 

Mam Ważne pytanie: czy ktoś z Was pryskał AGILEM? po ilu dniach widać efekt, dziś mija trzeci  dzień od oprysku i nie mam śladu po oprysku nawet na małych trawkach, to normalne czy dawka za mała (zgodnie z instrukcją 0,6L/ha) ?????


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

ja pryskalem 0.5l i po 7 dniach jak pryskalem znowu 0.5l to już bylo widać że trawa i samosiewy pszenicy zolkna. W rzepaku po miesiącu albo i więcej całkowicie pszenica padła po dawce 0.8l a była dość duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

czyli rozumiem, że za tydzień muszę dać kolejną dawkę, inaczej efektu nie będzie?  


w sumie lubię te zabiegi, tylko ta cena oprysku :(  Ale wolę mieć spokój z jednoliściennymi, bo ciężko później motyką z nimi walczyć, całe pole chlastać he he, męka 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

sprzedawał ktoś ostatnio fasolke? Mi powiedzieli najwięcej 2.75 za jasia przez tel.

 

Sprzedawałem ostatnio jaśka po 2,80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Oto zdjęcie miejsca pryskanego basagranem z chwastoxem, zdjęcie zrobione przed opryskiem. Widać tu ogromny powój i komose
A tu to samo miejsce po trzech dniach. Fasola smutna ale żyje, po komosie nie ma śladu a powój umiera.
Dzisiaj chodziłem po polu i zauważyłem że miejscami fasola wiednie i zamiera, usycha, pojedyncze krzaki, obok wszystko zielone a jeden krzak wiednie i usycha, poniżej zdjęcie, na pewno to nie wina oprysku, bo wiednie bez żadnych przebarwień, czy to jakiś szkodnik podziemny?

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wczoraj widzialem auto firmy Fasolex handlowal ktos z nimi bo dzwonilem i placa od 2,80 do 3pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Pierwsze słyszę  o tej firmie. 


co za różnica jak płaci gotówką. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Fasolex to firma z woj. świętorzyskiego z Nowego Korczyna. Nikt u nas w okolicy się nie skarżył żeby nie wypłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Co daje saletra wapniowa i kiedy sie ja daje ? Przed kwitnieniem czy podczas czy kiedy ?

 jutro jadę z saletrą wapniową, roślina szybciej się rozwija, przyśpiesza wzrost, zwłaszcza teraz jak sucho, trzeba fasolę odżywić. 

POTRZEBUJĘ SZYBKIEJ POMOCY!!!!

 

zauważyłem, że moje pojedyncze krzaki fasoli więdną. Okazało się, że nie jest to wina szkodnika, gnije łodyga, staje się brązowa, rozlazła, ciemnieje i krzak usycha. Co to może być. Łodyga staje się prawie brązowa około 1 cm nad ziemią do pierwszego rozgałęzienia. Co to może być, grzyb? Pojedyncze krzaki w rządku, może 2-3 na 100m/kw 

Pomóżcie!!

myślę, że to bakteryjna zgnilizna łodygi, ale czy jest na to lekarstwo?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

możesz dać coś od grzyba, amistar xtra naprzykład, ale zobacz czy w tej łodydze nie ma jakiś dziur po robakach.

Co do Agilu to nie dawaj drugiej dawki na zwykłe chwasty jednoliścienne, ja dawałem bo mam perz i inne wyrośnięte ustrojstwo. Jedna dawka 0,6l załatwi wszystkie młode chwasty.

 

Pryskałem dzisiaj jedną działkę basagranem z chwastoxem, jutro chcę polecieć z odzywkami żeby ją troszkę wspomóc, nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

pasuje też zgnilizna twardzikowa, ale nie ma białego nalotu na łodygach


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

a jak tam z podsypywaniem fasoli, podzieli się ktoś swoim zdaniem na ten temat? u mnie chwastów nie ma, fasola ładna, trochę zwyczajnie niechce mi się jej podsypywać a jednocześnie narażać się na zachwaszczenie po ruszeniu ziemi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Signum? Pomoże?
W jakiej dawce, to nie ma rejestracji na fasole ile tego dać, stosowales, ja myślę że amistral jest dobry ale nie wiem


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Jak nie pomoże Signum to już nic nie pomoże (talerzówka ). Dawka według etykiety. Nie jest to tania zabawa ,ale według mnie lepszego środka niema .Maximum dwa

razy w sezonie. Po trzech razach śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Muszę to dobrze sprawdzić z czym mam do czynienia. Padają pojedyncze krzaki, na szczęście bardzo rzadko, gdzieniegdzie. Wszyscy mi mówią, że za wcześnie na zgniliznę twardzikową, poza tym jest sucho. Ale co to może być innego? Tydzień temu byłem z psem na fasoli, dużo biegał, nie wiem może nadłamał fasolę, uszkodził i teraz gnije. W każdej z tych chorych łodyga ciemnieje, staje się brązowa i nasączona wodą, mokra i śliska, tak to wygląda, później jak roślina zamiera wszystko staje się suche. Nie ma tylko tego białego nalotu, który jest charakterystyczny dla zgnilizny. Jutro wstawię zdjęcie, bo dziś nie wziąłem telefonu. 


kilka postów wcześniej jest zdjęcie chorego krzaka, ale łodygi nie widać, postaram się zrobić lepsze. 


800 litrów wody na 1ha i drobnokropliste? przecież to trzeba jechać w miejscu żeby tak pryskać, Mam kawałek 2ha 6km od domu, obłęd tak pryskać. Musiałbym zrobić 4 kursy, muszę na 100% potwierdzić chorobę, nie mam wyjścia. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Przyłącze się do pytania kolegi skywalker89, co sądzicie o plewnikowaniu międzyrzędzi czy po takim ruszeniu ziemi nie powschodzą nowe chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. ponawiam pytanie i prosze o odp, czyu jest mozliwe zeby zasadzic dwa razy pod rzad jasia tyczkowego na jednym polu bo juz mam konstrukcje zrobione i byloby fajnie zeby to na dwa lata moglo chociaz zostac. co mozna zasiac na jesien zeby jakos glebe poprawic , czy beda duzer straty w zbiorach przy dwoch latach z rzedu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Wiem po sobie ze strat nie będzie, ale proponuję prewencyjne na drugi rok od grzyba pryskać a najlepiej przed sianiem zastosować nadpadozyta zawartego w środku Contans. Akurat jestem w temacie i wiem że w uprawie fasoli niektóre grzyby zimuja w glebie, dlatego zaleca się zmianę upraw. Ja mam coś teraz w fasoli i muszę to zidentyfikować.
Plewnikowanie poprawia stan fasoli, działa jak najlepsza odżywka. Ale chwasty po dwóch tygodniach zaczną się pojawiać jeżeli są bądź były na polu. Nie wiem jak u Ciebie u mnie jest zbyt sucho na ten zabieg.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś wczesniej pytał o odżywkę do fasoli, ja rok temu dawałem florowit i rosła jak szalona.Orientujecie się po ile teraz jest fasola np u Holdy lub w szpikołosach?

Czy na forum można gdzieś zamieszczać oferty, zostało mi trochę basagranu z zeszłego roku i nie wiem gdzie to wrzucić. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj