Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
beata12596    298

Czekali czekali i sie nie doczekali na lepsza cenę... Tylko kolega szot wróżył ze bedzie po 5zł i pewnie czeka na te 5zł... za 2kg chyba :ph34r:  :D  

 

Chyba, że Ty czekałeś. Nie będę wdawać się z Tobą w niepotrzebne dyskusje, ale weź pod uwagę fakt, że czasami okoliczności nie pozwalają na wcześniejszą sprzedaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Już dawno sprzedana ja nie oglądam sie na innych tylko robie tak jak uważam ale nie bede dyskutował z Tobą bo ktos sie bardzo mądrzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Właśnie widać czyjeś mądrzenie się w temacie, trochę pokory i wiary w ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Dodajecie coś może do Basagranu jak pryskacie, czy lepiej stosować dawkę dzieloną czy pełną dawkę jednorazowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Jest wiele porad odnośnie mieszania Basagramu, jedni dodają Chwastox 200ml./ha  inni tylko Basagram z adiuwantem. Także sam zdecyduj, Nie wiem., może z Chwastoxem działa na większą ilość chwastów. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Zawsze przeważnie stosowałem dawkę dzieloną, ale w tym roku z uwagi na pogodę to chyba pójdzie jednorazowo co najmniej 2,5 l/h bo fasola wwychodzi bardzo powoli, a chwasty sobie nawet nieźle radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Siane 23-ego , wczoraj rano rządki się dopiero zaczynały zaznaczać. A dziś wieczorem wszystko na wierzchu, i chyba za bogato bo wyszło co 15-16 cm. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

O to u mnie pewnie jeszcze nic nie będzie widać zaraz pojadę zobaczę


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Siane 23-ego , wczoraj rano rządki się dopiero zaczynały zaznaczać. A dziś wieczorem wszystko na wierzchu, i chyba za bogato bo wyszło co 15-16 cm. ..

drobna fasola i tak wszyszło,  u mnie podobnie.... nawet i po 3 sie trafiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Ładne kiełki ale jeszcze nie wzeszła


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Moja w ok 65% na wierzchu, reszta podnosi ziemie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Panowie na jednym polu mam wschody w 95% ale w lisciach sa jakies dziurki moze wiecie co to za holerstwo i czy to cos groznego
Panowie na jednym polu mam wschody w 95% ale w lisciach sa jakies dziurki moze wiecie co to za holerstwo i czy to cos groznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

posiałem 15arów fasoli, miałem pryskac afalonem+ comand ale u nas ciągle padało i nie dało rady opryskać po siewie.

Czym to odchwascic powschodowo?

Czy supero może być na jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Supero dobry i tani oprysk na jednoliścienne, ale z moich obserwacji strasznie długo trzyma się w ziemi i później jest problem z rośliną następczą chociaż na etykiecie nic o tym nie wspomnieli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Panowie, fasola siana 23 kwietnia, 80% na wierzchu, pryskana po siewie commandem 0,15 +afalon 0,8. Od razu z ziemi wychodzi blada, biała- wiadomo , ze to efekt commandu ale czy to minie? Czy cos z tym robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Biała czy żolta? Żółta z zimna. Biała command. Minie. Możesz dac asashi jak chcesz. Działa antystresowo na roślinę po porazeniu środkami i zimnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Jak masz lekkie ziemie to trochę za dużo commandu. Rok jest wilgotny i taki będzie efekt. Command potrafi zniszczyć plantacje do gołej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja bym powiedział że to raczej efekt afalonu, szczególnie widać to po tym, jak pryska się nim i potem są spore opady, w zeszłym roku wielu się na to nacięło. Na przyszłość stosować adiuwanty doglebowe i pryskać na wilgotną glebę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Fasola nie jest podobna do grochu, fasola jest o wiele bardziej wrażliwa na herbicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Nie to ze czysci mi pole z fasoli tylko jest jasna, wychodzi z ziemi juz taka, miejmy nadzieje ze sie zregeneruje ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj