Skocz do zawartości

Polecane posty

skywalker89    39

4,85zł brutto w biedzie za 0,5kg, wyprodukowano w Polsce!! Tak się robi biznes - na ludziach się dorabia.... nie wierze że koszty skupu, zapakowania czy tam czyszczenia jakiegoś i dystrubucji zajmuje co najmniej dwa razy tyle co nabywają towar, a żev by to było przywiezione z drugiego końca polski to też wątpie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Toru    1

znajomy z Hrubieszowa sprzedawał nie dawno po 2.7 nie wiem do kogo. A jak teraz igolomska stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    17

Kto sprzedał fasolke juz? I po wiele złociszy?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Kolega dzisiaj sprzedawał i mówił, że za jaśka dają już 2,40 na rękę... Rano płacili jeszcze 2,60 a po południu poszło w dół... Handlarz powiedział mu, że cena może spać nawet do 1,50.... Ja w to osobiście nie wierzę ale jak na razie to cena powoli idzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    47

Za tą cenę niech sami sobie sieją. czysta zmowa nie chcą dawać to i my nie dawajmy towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam klubowiczów.
Wielu handlarzy w tym roku odda długi i wyjdzie na prostą.Za to wielu chłopów nie będzie miało z czego
zapłacić kredytów,PS nas ni uratuje.
Pozdrawiam

Nie traćcie ducha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    17

G__o prawda. Zmówili sie bo ludzie trzymają fasole a jak tacy mądrzy nich sieją sobie sami jak kolega wspomniał. Niech pryskaja nawozą, zbierają z pola a ja kupie po 1,50 od nich!! Cwaniaki pier___e!!!! Żydy i zlodzieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    17

on kupował w tamtym roku, a propo ma ktoś tel.. do niego bo śrutami handluje.

570 244 107    ze świeżego TZ. Fasola i wysłodki brykietowane o śrucie nic nie ma

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    47

Nie to On skupuje fasole i handluje śrutami i wysłodkami. dzwoniłem do wczoraj brał po 3zł. od dzisiaj nie bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    3

O masz...

 

Sami sobie psują rynek bo sprzedawanie po 2.5 zł nie jest w dzisiejszych czasach opłacalne i wielu rolników przestawi się. Nie ma co się oszukiwać w tym roku wielu odpadnie i pozasiewa jęczmieniem. Ten rok i następny jeszcze fasoli będzie bo wielu nie może inaczej zagospodarować ziemi. Nie wiem co chcą osiągnąć bo z handlarzy zostaną najwięksi, których będzie stać na import dużych ilości. Reszta będzie kupować orzechy od emerytów... 

 

Przy cenie 2.5 zł i plonie nie przekraczającym 1.5t  z h (realny nie wymyślony) wychodzi jakieś 3750 zł z h.(a niech wyjdzie nawet 4000zł) Pszenica przy obecnej cenie daje jakieś 4200 zł.(7t z h po ok. 600 zł). Rzepak niech da 3t-3.5t z h i pójdzie po 1500 zł/t daje nam to 4500-5000zł. Nakłady pracy jakie idą na fasolkę każdy niech sobie wyceni sam. 

 

 

Przy cenie fasoli 1.5 zł i nawet 2t z h  nie ma o czym rozmawiać. Odbudowa rynku po takiej cenie zajmie wiele lat i wiele firm poupada w między czasie...Sami chyba nie wiedzą jak bardzo ryzykują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    17

a kij im w oko, chcieli to mają a towar nasz jest dobrej jakosci, kazdy chłop stara sie zebrac jak najlepszy.

Ps. nie policzyłes nakladow na zboze licząc od zasiewu do zbioru.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      witam posiadam oferte nasion z h.r smolice na sezon 2011
      blask,bosman,vitaras-160,65
      reduta,san,dumka-145,95
      bułat,buran,fido,glejt,niba,prosna,wiarus-135,45
      sorgo monori-210 na ha
      a teraz mam do was prośbe jak macie też oferty handlowe innych firm to prosze o podanie gdyż przyda się to nam wszystkim i porównamy sobie cene do jakości .
    • Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?
       
      - uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona
       
      i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez jankes185
      Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego  Z góry dzięki. 
×