Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
ravoj    1287

No to tylko basagran z domieszką czegoś co tam masz. Bo im większy chwast tym trudniej będzie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

No jak pisalem wczesniej 0.6-0.7l/ha corumu dam. Za tydzien powtorka i zobaczymy jak bedzie. Ewentualnie na powtorke dodam butoxone jak po tym pierwszym cos przepusci ale takie siewki to powinien brac bez problemu

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

Troszke srednia. Wieje, klei sie ziemia no i temperatura slaba. 9 stopni u mnie

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Wszystko zalezy jaki bedzie piątek. Jak bedzie cieplo i slonce to wjedziesz bez problemu. U mnie dzis juz nie pada i mimo, ze zimno i bez slonca to od biedy bym juz jechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119
2 godziny temu, ravoj napisał:

Toz znaczy że nie umyłeś i nie zakonserwowałeś opryskiwacza na zimę. 🤣 Fasola poradzi sobie z tą wilgocią z glifo, jakoś mocno nie jest wrażliwa. Zwłaszcza to widać jak co niektórzy zasuszali kiedyś glifo a ona rosła i rosła . Uważam,  że fasoli nie zaszkodzi. 

Nawet wskazane jest 0,1 glifosatu dać dolistnie, wtedy ma liście lepiej wybarwione😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84

Fasola ledwo przebija się przez ziemię a wy już tak ostro z opryskami żebyście zaraz nie przesiewali

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1129    355

Ja się zastanawiam czy dać 1l czy 1.25 benza + jakiś wspomagacz aby tylko fasoli nie zaszkodzić a tu ludzie o powschodowym pryskaniu fasoli z dodatkiem glifo piszą. Dajcie znać o efektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
4 godziny temu, kamil800 napisał:

Wszystko zalezy jaki bedzie piątek. Jak bedzie cieplo i slonce to wjedziesz bez problemu. U mnie dzis juz nie pada i mimo, ze zimno i bez slonca to od biedy bym juz jechal

Tylko Ty Kamil miałeś mniejsze opady, z tego co pisałeś. Ja w polu to mało co filcaków nie zostawiłem. Miejscami dopiero wschodzi a miejscami dwa liście. Oczywiście komose malutką też znalazłem kur... mać.

IMG20230518192522.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

No i taki czarnoziem to tez wode trzyma... U mnie to tam lekkie pola to szybko przepuszcza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 minuty temu, kamil800 napisał:

No i taki czarnoziem to tez wode trzyma... U mnie to tam lekkie pola to szybko przepuszcza :/

Gdzie, borowina?  Borowina szybko wysycha.

Generalnie wolę płowizne. Lepsze wschody, łatwiejsza uprawa. W tym roku mam pół fasoli na borowinie pół na płowiźnie to zobaczymy gdzie wyjdzie lepiej. Rok temu na borowinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

A wyglada na taki czarnoziem. Ja mam pare ha na takich czarnoziemach rzepaku i pszenicy to tutaj kolo domu juz mi sie kurzylo a tam nadal woda stala i rowy robilem na sciezkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Cena spada z ceno pszenicy 5zł -5.50zł i nikt niechce każdy robi próby aby było najtaniej dobry sezon się zapowiada cena za fasoli

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

U nas zauważyłem wzrost pól z fasola w gminie dołhobyczów , ludzie zachęceni ceną a cześc pewnie chciała posiać buraki tylko skończyła sie kontraktacja wcześniej no i oczywiście strach przed niską ceną kukurydzy a przecież fasola trzyma cenę no to mamy co mamy :D Zasiać  a zebrać to nie to samo . Chwasty rosną jak szalone ta doglebówka chyba nic nie zadziałała.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

To 2 rok co z doglebówką jest problem  może przyczyny trzeba szukać w opryskach a nie pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Napisano (edytowany)

Też coś mi się wydaję, że Zbyszek ma rację. Chociaż z drugiej strony tym razem upatrują ludzie w tym, że zimno i może racja. Kurde żeby pryskać fasolę w fazie wschodów od chwastów. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

Nie pierwszy raz jest zimno czy przymrozek a z reszta moze czesciej on jest niz go nie ma. 2 lata temu a moze 3 sasiadowi jaska tak przymrozilo, ze malo nie zdechl a doglebowy dzial. Groch tez sie pryska na zimno (bo zazwyczaj jeszcze w marcu) i zawsze dzialalo a te 2 ostatnie lata tez mi w grochu to nie dzialalo do tego stopnia, ze w tym nawet nie robilem tej doglebowki... Z reszta jakie to zimno jak raptem - 1 przez godzine czy dwie bylo. Ja to w rzepaku juz od 3 lat obserwuje chu*owe dzialanie doglebowki... Szczegolnie commandu bo metazanex jakos daje rade.

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Comannd u mnie puszcza jednoliścienne aż miło. 3lisc i ja lecę z leopardem. 

Już lepiej chyba przed wschodami glifosat. Albo doglebówkę dawać 2x mocniejszą. Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

Byly lata, ze w rzepaku robilem 100ml commandu i byl spokoj. W  grochu dawalem 120. Teraz w rzepaku dawalem 160 albo 170 i ten rok to byl trzeci rok pod rzad kiedy poprawialem przytulie w rzepaku. W fasoli z tego co widzialem to tez juz sie pojawia... Albo to sie zaczelo tak uodparniac albo te srodki sa do dopy. Chociaz u mnie na polach to pendimetlina jest pierwszy raz. Raz tylko na zboze dawalem ale to na innych dzialkach ktorych juz nie mam. 

Mozna by powiedziec, ze u mnie ch*jowo zrobione gruda mroz bylo i puszcza i jestem jakas pojedyncza jednostka, ale z tego co piszecie to wiekszosc albo kazdy ma juz chwast tylko jeszcze nie kazdy zauwazyl

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja fasolę mam na samych nowych polach gdzie poprzednio były zboża kilka lat i tam ani comanndu ani pendimentaliny nie było napewno długo. Przytulia. Tak jest. Ją bentazon bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

No i u mnie to samo to ze biala to nic. Jej i tak juz raczej nie wezmie... Nie pisałem o niej nawet bo ją akurat bierze corum czy basagram ladnie ale normalnie sobie rosnie. W tym roku na fasole dalem specjalnie oryginalny comand i gowno. Przepuszcza

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Cena spada z ceno pszenicy 5zł -5.50zł i nikt niechce każdy robi próby aby było najtaniej dobry sezon się zapowiada cena za fasoli

Tu unas tyszowce  i nabróż też pole w pole fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj