Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Sylwi    74

Pisać to można na tydzień do przodu, najdalej byłem w Chełmie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fasole w tym roku nie będo wszystkie na raz z kwietnia a z maja bedzie z 2.5 tygodnia różnicy znajomy za master 2 chce w tym sezonie 550zł za hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949

To dobra wiadomość, że cena usługi młócenia fasoli nie wiele się zmieni w stosunku do ubiegłego roku, i cieszę się że właściciele masterów ze względu na nieurodzaj wyciągną pomocną dłoń do rolników którzy  też ponieśli duże straty i potężne nakłady finansowe i z ich pracy przy fasoli nie wiele zostanie , a wypowiedzenie się niektórych właścicieli odnośnie cen  przerwie spekulacje i plotki odnośnie cen usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
10 minut temu, 85Tomekkk napisał:

co znaczy pomocna dłoń?

To że podeszli   z rozsądkiem o ile to się sprawdzi, i jak będą młócić u ciebie fasolę  to nie zedrą z ciebie ostatniej koszuli😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

To że podeszli   z rozsądkiem o ile to się sprawdzi, i jak będą młócić u ciebie fasolę  to nie zedrą z ciebie ostatniej koszuli😀

A ten co sprzedaje Mastery,albo ten co rope sprzedaje,też myśli,nie ma co zdzierac z klienta?Zobaczysz,czy namłócisz pół tony ,czy 3,5 tony ,zapłacisz tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
55 minut temu, 85Tomekkk napisał:

A ten co sprzedaje Mastery,albo ten co rope sprzedaje,też myśli,nie ma co zdzierac z klienta?Zobaczysz,czy namłócisz pół tony ,czy 3,5 tony ,zapłacisz tyle samo

To jest absolutnie normalne. Pszenicę, rzepak, kukurydzę czy buraki też płaci się od ha więc czemu z fasolą miałoby być inaczej?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 minuty temu, Ulman napisał:

To jest absolutnie normalne. Pszenicę, rzepak, kukurydzę czy buraki też płaci się od ha więc czemu z fasolą miałoby być inaczej?

No ja tez się pytam?z jakiej racji ktoś kto kupił mastera ,to ma sie litować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

To że nie ma plonu nie jest zmartwieniem operatora. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
32 minuty temu, 85Tomekkk napisał:

No ja tez się pytam?z jakiej racji ktoś kto kupił mastera ,to ma sie litować :)

A no taka racja że jak przestaniemy siać fasolę to masterami będą mieszać powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Tak dodam że co niektórzy pod pretekstem paliwa już sami nie wiedzą ile mają brać, znajomy siał mi kukurydzę już kilka lat i stawki miał akceptowalne, ale w tym roku podniósł się nagle o 100 za ha gdzie inni o 50zł. Także na jesieni już się zapytam wcześniej ile będzie brał za kombajn bo coś czuję że z ubiegłorocznego 500 zrobi się u niego 800😄.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Pytanie trochę z innej beczki. Jak siejecie po fasoli pszenicę to czy siał ktoś bez orki. Powiedzmy fasola zebrana. Pole z dwa razy stalerzowane, uprawione i wysiana pszenica. (talerzówka jaką bym miał dostępną to ta v, starszego typu). Jest to możliwe? Czy nie ma co się bawić i lepiej oraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
Zbyszek3939 napisał:

A no taka racja że jak przestaniemy siać fasolę to masterami będą mieszać powietrze.

Jak przestaną wszyscy to to zaczną inni. Nie ma tak że nagle fasola znika. Burak znikł? A przecież wszyscy mieli przestać siać buraka.🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
7 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

A no taka racja że jak przestaniemy siać fasolę to masterami będą mieszać powietrze.

A jak master będzie o 50 pln /ha tańszy to nikt z uprawy nie zrezygnuje🤣


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
2 godziny temu, bartekac7 napisał:

Pytanie trochę z innej beczki. Jak siejecie po fasoli pszenicę to czy siał ktoś bez orki. Powiedzmy fasola zebrana. Pole z dwa razy stalerzowane, uprawione i wysiana pszenica. (talerzówka jaką bym miał dostępną to ta v, starszego typu). Jest to możliwe? Czy nie ma co się bawić i lepiej oraz?

Od kilku lat sieje pszenicę po 2x agregat scierniskowy i wszystko ok bez różnicy czy orka.Tylko wszystkie pola raz na 3 lata głęboszowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Siewnik talerzowy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137
2 godziny temu, bartekac7 napisał:

Pytanie trochę z innej beczki. Jak siejecie po fasoli pszenicę to czy siał ktoś bez orki. Powiedzmy fasola zebrana. Pole z dwa razy stalerzowane, uprawione i wysiana pszenica. (talerzówka jaką bym miał dostępną to ta v, starszego typu). Jest to możliwe? Czy nie ma co się bawić i lepiej oraz?

Ja sieje wszystko w bezorce. W tamtym roku po fasoli (byla ladna, duze krzaki wiec i slomy troche wiecej) szlo bez problemu. Talerzowka raz potem drugi raz z siewnikiem i nie bylo problemu tylko, ze ja mam siewnik talerzowy ale mysle, ze i na stopce by poszlo. W tym roku mam agregat bezorkowy to pewnie juz calkiem bedzie lux. Znajomy obok sial stopkowym bez orki ale jego lezala na deszczu to po masterze nie bylo znaku, ze cos tam roslo, tak sie krzaki rozsypaly

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

też siałem bez orki poznaniakiem na stopce ale tylne wydłużone o 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Jak ktos ma amazonke na stopce to mysle, ze bez problemu pojdzie. Amazonki maja fajnie wyprofilowane te redlice i nie powinno sunac. Tym bardziej jak mowisz, ze nawet poznaniakiem lekko przerobionym szlo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj