Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

no
szczególnie jak tę odżywkę źle dobierze i przedawkuje :P
co da odżywka tej poparzonej jak nie ma czym jej wchłonąć, ostatecznie jaki biostymulator jak asahi albo nic nie robić bo paliwo drogie a skuteczność nalistnych odżywek znikoma zwłaszcza n chore rośliny

od zachodu deszcze idą i to najlepsza jak na ten czas odżywka
i darmowa

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Odżywka na co? Żadna odżywka. Deszcz,deszcz,deszcz i sama się odżywi. Tak jak Pan Tomek piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEEWS11    0

Witam Panowie czy pryska ktoś samym Benzem 480 i w jakich dawkach ? zamiast Basagranu 

Przed chwilą, NEEWS11 napisał:

Witam Panowie czy pryska ktoś samym Benzem 480 i w jakich dawkach ? zamiast Basagranu 

Bo zawartość w obu środkach bentazon tyle że nie ma nic o fasoli na benzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
NEEWS11 napisał:

Witam Panowie czy pryska ktoś samym Benzem 480 i w jakich dawkach ? zamiast Basagranu 

W takich samych co basagranu bo to to samo.


corum to też bentazon tylko z dodatkiem imazamoksu i jak dasz 1.3benza i 0.3 corum to tak jakbyś dał 1,6 benza z niewielką ilością imazamoksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Stosował ktoś na szarłat butuxone? Ma ktoś jakieś doświadczenie żeby dać  basagran izamox na poprawkę i z 300 ml butuxone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
2 godziny temu, Grzechooo napisał:

W takich samych co basagranu bo to to samo.

 

corum to też bentazon tylko z dodatkiem imazamoksu i jak dasz 1.3benza i 0.3 corum to tak jakbyś dał 1,6 benza z niewielką ilością imazamoksu.

Niby to samo ale benz z butoxone rzepak słabo palił a z basagranem czyścił rzepak do czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
Napisano (edytowany)

W sklepie polecieli mi na szarłat w jaśku opryskac chwastoxem extra co wy na to niby to samo co butoxone ale cena 1/5 tego co butoxone patrze subst ta sama to o co chodzi ?

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

To nie jest ta sama substancja. Kiedys pryskalem basagran+150ml chwastoxu sasiadce. Tylko skończyłem i poszla taka zlewa... Ze szkoda gadac. Mimo to wykrecilo fasole do gory kołami. Ponad tydzien jej oddawalo. Co by bylo gdyby nie popadalo? Nie wiem. Niby juz nie raz o tym slyszalem ale ja sie na to nie odwaze po tym co u niej zobaczylem

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Odbiło się to na plonie albo jakości? W jakiej fazie była fasola? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Raczej sie nie odbilo bo dala plon ok jak na tamten rok. Nie pamietam dokladnie, albo juz miala 2 pary lisci albo dostawala druga pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

4 dni temu 1.25 benzu i 0.25 butoxone fasoli delikatnie liście pierwsze podwinęło ale wczoraj już w porządku,chwasty widać że padną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

Kiedyś był taki oprysk Barox 460  zawierał 400  bentazonu + 60 MCPA (chwastox ekstra) oczywiście dawno wycofany . Osobiście dodaję dodaje 100 ml  MCPA na hektar ale Basagranu idzie wtedy do 1 liry . Fasolę czasem przewróci czasem nie . Myślę że zależy to od olejanu bo w ty roku nie dałem i nawet się nie przechyliła ale może to być też związane z tym że jest susza i fasola mogła nie pobrać oprysku . Oczywiście mówię o fasoli Jaś bo drobnej nie mam . Dość często krytykowane jest co te 100 ml zdziała ale wiem ze umnie bez MCPA nie brało rzepaku a z tym mały dodatkiem pali go choć nie zawsze wszystkie siewki wypali i potem czai się taki badyl który lepiej zabijał bęben  niż dorodna komosa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

kurde a mi sprzedawca kazał 0,7 coruma i chwastoxu extra 400ml cos grubo nie podoba mi się to


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

 Jaka to fasola i kiedy siana? Jak np komosa z 1 para lisci to samo 0.7 coruma. Albo nawet 0.6 wystarczy i po tygodniu powtorka

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Jak u was z opadami deszczu, ile spadło, ja odnotowałem 6,5 l okolice Mircza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

U mnie po 0,5 corumu rzepaki zaczyna palić, nie widzę sensu w dodawaniu do corumu chwastoksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Ja mam miejscami szarłat i nie mam wyjścia po pierwsze dawce coruma szarłatowi nic lekko dygniety ..


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Napisano (edytowany)

Ja w srode 0.6 dalem coruma. Dziś bylem wlasnie komosa i rzepak od srodka zaczyna żółknąć. Jak pryskalem komosa miala 1 pare lisci wlasciwych. 

Ile dales i ile minelo od oprysku? Znajomy w tamtym roku pryskal corumem i u niego wzielo szarlaty

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
MarekUA napisał:

kurde a mi sprzedawca kazał 0,7 coruma i chwastoxu extra 400ml cos grubo nie podoba mi się to

Fasola przyjmie nawet 0,5 l i nic jej będzie tylko opuzni się zbiór, w tamtym roku ogólnie dostała 3 razy po 0,5 i plon był taki sam jak na tej co nie dostała chwastoxu tylko ja walczyłem z choinką a czy inne chwasty oberwały to nie potwierdzę bo po samym corum teź było ok na innych działkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
5 minut temu, kamil800 napisał:

Ja w srode 0.6 dalem coruma. Dziś bylem wlasnie komosa i rzepak od srodka zaczyna żółknąć. Jak pryskalem komosa miala 1 pare lisci wlasciwych. 

Ile dales i ile minelo od oprysku? Znajomy w tamtym roku pryskal corumem i u niego wzielo szarlaty

Dałem 0,7 coruma 0,4 basagramu i 0,3 kemifamu we wtorek szarłat ma plamkę małą a pozostałe chwasty spaliło niemalże w całości.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
11 minut temu, mano napisał:

Jak u was z opadami deszczu, ile spadło, ja odnotowałem 6,5 l okolice Mircza

masłomęcz 9 l aktualnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Tak jak pisałem 1 l corum poszło i dziś już jest znak że chwast przegrał walkę i trawka ta samo leży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj