Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Ulman    5575
4 godziny temu, melon10641 napisał:

Na chłopski rozum jakby miała być pszenica po 1000 w przyszłym roku to skupy nie kupowaly by po 1700. 

A myślisz że skupy kupują i bedą ten towar trzymać? Oni to na bieżąco wywożą  Cena teraz i w żniwa to zupełnie inne sprawy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, Michall51 napisał:

Cena za siew 240 zł /ha. 

Po niedzieli siewy ruszą :D

No też planuje po niedzieli ale te temperatury ciągle zmieniają w czwartek miało być 4 w nocy to teraz jest 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Hmm 240 bez podsiewacza i możliwość siania zwykłym redlicowym siewnikiem to dużo. 

Cześć towaru może i sprzedają od razu ale część nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To siej lejkiem. Jeżeli myślisz, że za paliwo ktoś będzie robił to kup siewnik i siej charytatywnie!! Policz ile poszła do góry amortyzacja siewnik i ciągnika, a nie wspomnę o paliwie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
42 minuty temu, Łukaszek napisał:

Nie dam tyle lejkiem posieje a nie dam 

Ta siana lejkiem może nie byłaby taka głupia, posiac z 200kg/ha odpadem i to przegrajberowac, obsada może byłaby dobra, wyrywaczką wyrwie i po problemie.. 

Jak 240zl siew punktowym, to ciekawe ile za zestaw upr-siewny, pewnie ze 400zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    45
14 godzin temu, skywalker89 napisał:

Ta siana lejkiem może nie byłaby taka głupia, posiac z 200kg/ha odpadem i to przegrajberowac, obsada może byłaby dobra, wyrywaczką wyrwie i po problemie.. 

Jak 240zl siew punktowym, to ciekawe ile za zestaw upr-siewny, pewnie ze 400zl...

Uprawowo siewny 280-350zł/ha 

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

Nie dam tyle lejkiem posieje a nie dam 

240 to nie jest tak dużo aż paliwo ile poszło do góry i części to nie ma co sie dziwić

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
21 godzin temu, melon10641 napisał:

Dzisiaj 6.20 idzie sorry za cytat 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    45
1 godzinę temu, rolnik039 napisał:

Sieją niby za 180 nawet 

Właśnie " niby" Taka cena to wręcz gratis za taką usługę...  Nie wiem jak ktoś to sobie wyliczył, ale według mnie to za mało.  W moim rejonie za buraki od 220 do 300 zł /ha nawet. Więc te 240 zł /ha za fasolę przy dzisiejszych cenach wszystkiego to wcale nie jest wygórowana cena 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 godzinę temu, Michall51 napisał:

Właśnie " niby" Taka cena to wręcz gratis za taką usługę...  Nie wiem jak ktoś to sobie wyliczył, ale według mnie to za mało.  W moim rejonie za buraki od 220 do 300 zł /ha nawet. Więc te 240 zł /ha za fasolę przy dzisiejszych cenach wszystkiego to wcale nie jest wygórowana cena 

No to prawda konkurencja jak to się mówi ale mi by się nie chciało za te 180 jechać 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
29 minut temu, skywalker89 napisał:

Ja coś miałem chęć ruszyć ale chyba po 10.05 będę siał..

Też właśnie miałem chęć w sobotę siać ale nic z tego nie będzie raczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jak tam siewy wydaje mi się że mniej fasoli będzie zasianej,macie sposoby na śmietkę w fasoli ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
15 minut temu, MarekUA napisał:

Jak tam siewy wydaje mi się że mniej fasoli będzie zasianej,macie sposoby na śmietkę w fasoli ?

Żebym wiedział jeszcze co to hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

u mnie w okolicy masłomecz czerniczyn wczoraj ludzie z sianiem ruszyli ale ci co sraczkę mają i co roku pierwsi sieją fasolę 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

zaprawiacie czymś na śmietke ? czy pryksacie


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
40 minut temu, MarekUA napisał:

zaprawiacie czymś na śmietke ? czy pryksacie

Ja niczym nie zaprawiam tylko pryskam przed siewem 

45 minut temu, kubamako66 napisał:

u mnie w okolicy masłomecz czerniczyn wczoraj ludzie z sianiem ruszyli ale ci co sraczkę mają i co roku pierwsi sieją fasolę 😅

Normalka przyjdzie mróz i będzie płacz że wymrozi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj