Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
kysiekb    27
52 minuty temu, 85Tomekkk napisał:

Nadal jednak wolę kupić jakiegoś Case za 60 tys,i go poprzerabiać 

Mi znajomy młóci małym  fahrem który kupił za 15 tysięcy. Znalazł podbierak od bizona i pięknie idzie bez nowych masterów.. i nie czekam i nie proszę się o kolejkę, tym bardziej  przez te mokre  dwa lata. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

No w tym roku,bizony robiły robotę,i to powiem,że lepiej to szło ,niż masterem ,master złapał troche zielonego ,i juz stał,bizon jakoś to dusił 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
45 minut temu, robert9988 napisał:

Może ktoś wie jaka cena igołomskiej i czerwonej.

Sława Tomaszów 4 zł brutto za drobną. A taką realna ceną to chyba 5.30. 

Edytowano przez kysiekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kklips    0
Panowie sieje z was ktoś bombę badz perełkę?
Panowie sieje z was ktoś bombę badz perełkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

bombę i perełkę?
nie w tym roku. Bombę dawno temu a perełkę jeszcze w ub miałem ale to ma wąski rynek bo głównie na sałatki . Zupa z jaśków w/g mnie smaczniejsza i raczej do tych odmian nie wrócę. Nawet nie wiem czy mam zdatne na siew nasiona bodaj perełki choć jak by poszukał to może by i co znalazł i przypomniałeś mi że zdało by się bodaj na detal nieco przed świętami bodaj ub rocznej.
Tylko przebierać tego ręcznie bez sensu a małe ilości usługi szukać? trochę też bez sensu.
Godna uwagi może być bomba bo smakowo jest lepsza a przynajmniej inna i nie gorsza od aury a przy tym nieco bardziej tolerancyjna na gorsze warunki polowe.
Czy kiedyś wrócę i ew doradzam te odmiany? jeśli nawet to bez jakiegoś wielkiego entuzjazmu. Ot jedne z szerokiego wachlarza bardziej amatorskich których bez liku.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Żeby nawet teraz była po 10 to nie sprzedam , brak warunków aby się wydostać do głównej drogi bo gminna droga to szklanka i dwie górki do pokonania

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Mnie też zasypało ale jakby po  10 była to sankami bym wywiózł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Nie no jest jeszcze wyjście oprucz sanek , samemu przebrać i sprzedawać mniejsze ilości np. tonę. Jak by była po 10 oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ja mam z 20% odpadu to zamiast przebierać to szkoda czasu skupił bym się na wywózce.

Ale o 10 to możemy sobie pomarzyć.

Edytowano przez Andpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon360    13
Andpol napisał:

Ja mam z 20% odpadu to zamiast przebierać to szkoda czasu skupił bym się na wywózce.

Ale o 10 to możemy sobie pomarzyć.

My już od tygodnia przebieramy ręcznie. wybraliśmy tone i odeszło 82kg więc prosto policzyć 8.2%. A po tych przebieraczkach napewno by było z 16, 17% jeszcze zależy jak kto ma ustawione. Nie mówię że to złe oczywiście wręcz przeciwnie ułatwia, szybko i nie trzeba ślęczeć przy stole. Tyle że ja mam 4 ha i małe gospodarstwo więc narazie ręcznie, a jakbym miał z 10ha to też by poleciało na przebieraczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak jest tylko 8% odpadu, to ręcznie można przebrać, ale jak jest 30-40% albo 60% to trochę ciężko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Dnia 6.12.2021 o 08:44, Adam86 napisał:

Na swojej stronie.

Screenshot_2021-12-06-08-40-48-565_com.android.chrome.jpg

Nie wiem czy wiecie ale wpisując imię i nazwisko sąsiada  jego dopłaty też sprawdzicie, to żadna tajemnica. Ja u siebie sprawdziłem kilku obszarowców to od 200 tys. Do 350 tys. zł im wpadło. Stąd tak chętnie każdy hektar kupują, bo im więcej tym lepiej, tej rozpędzonej maszyny już zatrzymać się nie da. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj