Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Drobna2021    15
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

Drobna 2021 bierzesz drobną jak tak to po ile  , bo coś mówią że przypłynęła  prawda  ci to .

5.30 brutto Panie Zbyszku. 
O imporcie nie słyszałem, aczkolwiek wszystko  możliwe. 

Edytowano przez Drobna2021
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

jeden dzień i już 100zl w plecy, ojojoj


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
2 godziny temu, Kabanos napisał:

AM agro Kryszyn 6,60 kto da więcej

Po niedzieli może nasze miejscowe skupy się obudzą i dadzą więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41
Wczoraj u mnie ma wsi jak powiedziałem że mogę po 6 zapłacić gotówką to dwóch dzwoniło i mówi abym coś dołożył bo ktoś płaci 6.20 😄 czyli skupy śpią, ale rolnicy również nie chcą sprzedać skoro nie interesują się jaka jest cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940
52 minuty temu, Kabanos napisał:

Jeszcze są takie co się nie obudzili i po 6 dają

Obudzeni są wszyscy dokładnie wiedzą ile kto daje  tylko jak dzwonisz i pytasz o cenę   to niektórym  nie może to przez gardło przejść żeby tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    83
1 godzinę temu, Kabanos napisał:

Jeszcze są takie co się nie obudzili i po 6 dają

Osobiście byłem świadkiem 3 tygodnie temu w jednym skupię jak chłop sprzedał 100kg czerwonej przebranej po 5 zł także nie jeden handlarz szuka okazji u "nieświadomego klienta ceny na rynku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Czerwona czy drobna zawsze była droższa od Jaśka a teraz to jest tańsza porąbane te ceny nie ma stabilności cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940

Za granicą jaśka nie mają skąd sprowadzić  to biorą z Polski to i cena trochę jest  a drobną i czerwoną  sprowadzają z Ameryki Południowej  , Egiptu ;Kirgistanu i czort wie skąd jeszcze to naszą drobną i czerwoną mają w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Przy tym kursie złotówki import pewnie słabo się kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

sam kurs czy niższy czy wyższy nie jest takim problemem co jego nieprzewidywalność nawet w okresie od zamówienia importowego do dostawy i to jest bariera ryzyka która skutecznie ogranicza zapędy importowe. Obecnie nie tylko uprawa ale i handel fasolą stał się ruletkowym ryzykiem chociaż przypadek jak w cytacie

2 godziny temu, Andpol napisał:

Czerwona czy drobna zawsze była droższa od Jaśka a teraz to jest tańsza porąbane te ceny nie ma stabilności cen.

otóż nie zawsze bo pamiętam czas gdy Bombę i Aurę sprzedawałem po 21tys gdy jasiek był po 34tys starych zł (jeszcze przed denominacją- a może już w jej trakcie) jak i później pamiętam lata gdy relacja była na zdecydowaną korzyść jaśków.
Jak dla mnie to już w ub r powinna być ta relacja odwrócona bo wydatnie wzrosła powierzchnia np czerwonej w skali kilkuletnich obserwacji regionalnych.
Ja byłem zdziwiony w ub r że już wtedy te relacje nie były podobne do tegorocznych co nakazuje mi pokorę w przewidywaniach nawet w latach o stabilnym poziomie cen bo teraz ...
ruletka :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

to jakaś półtyczka? a może nawet tyczkowa? bo nie ma odniesienia do rzeczywistej wielkości jakie toto jest (jakieś odniesienie typu kratkowana kartka linijka itp.)
no i czy tam nie widać robaczywego ziarnka?
Przede wszystkim wyrzucić robaczywe i to bardzo dokładnie tak aby samemu można było bez obiekcji zjeść z tego fasolkę no i ew niekształtne niewymiarowe ale to już mniej obligatoryjnie no i szukać odbiorcy finalnego typu zbiorowe żywienie czy przetwórnia to i ceny nie trzeba wiele obniżać.
Przecież zjadliwe toto jest i po ugotowaniu powinno być nieodróznialne od innej bo plam - nazwijmy - gnilnych nie ma tu co by były widoczne po ugotowaniu.
Na detalicznych rynkach jeszcze gorsze widywałem.
Może i który z pośredników handlowych pomoże choć z góry znam Ich pierwsze pytanie
- a dużo tego? :)
no i co tak pożółkła? czy wiekowa czy podczas suszenia?

na ostatnie pytanie niekoniecznie tu oczekuję odpowiedzi bo ono samo bardziej podpowiedź ;)
no te co bardziej pożółkłe wskazane odrzucić i jeśli kiełkują to ew na siew ale "nieprecyzyjny" bo i tak jeśli nawet kiełkuje to energia kiełkowania różna i trzeba gęściej

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Jak On to przesortuje według wskazówek to tam 30% zostanie :)

Wieź to zetor tak jak jest na sprzedaż i nie kombinuj. W tym roku wszystka półtyczka tak wygląda a nawet gorzej. Z tego co widać na zdjęciach to sortownik optyczny jednego ziarnka nie odrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

mnie bardziej zastanawia po h..j trzymać mokry towar  do grudnia ?

masz gówno to weź  wysusz a nie teraz lamentujesz na internetach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja sucha i czystą ta powiedzmy że kupiłem po bardzo dobrej cenie miała być na palenie ale oprócz tego że jest żółta parę zabolalych to nie ma wcale tak źle i dlatego pomyślałem że zamiast palić ja może udało by się sprzedać przy dzisiejszym zapotrzebowaniu. Dodam też że jest dość gruba

Edytowano przez Zetor9540iursusc330M
Przypadkiem wysłałem niedokończony tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kubamako66 napisał:

elizówka notowania cen 

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.png

Ładnie to wygląda na stronie w notowaniach ale w rzeczywistości to tak nie działa. Jezdzilem na elizowke do Sandomierza na giełdę przez 4 lata trochę zaczerpnąłem temu ogólnie da się sprzedać za tą cenę która jest podana ale nie tak że jedziesz i zwalasz tonę dwie tylko trzeba siedzieć i ciupac po woreczku naj lepiej po 15kg I albo się sprzeda za noc 100kilo albo i nie nie powiem czasem trafi się klient co weźmie większą ilością ale to rzadkość jeśli ktoś chce pojechać sprawdzić jak to wygląda chętnie się przejadę odwiedzić starych kolegów i pokaże co gdzie i jak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam posiada ktoś katalog do siewnika Nodet pneumasen (kuhn) ten na plastikowych skrzynkach napęd na łańcuszkach. Kupiłem siewnik ale nie wiem jak go ustawić, niektóre sekcje ciężej się kręcą co tam  może być do poprawki? Długo stał łańcuchy zardzewiały a główny był urwany i nie wiem jak dokładnie go założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

Sugerując się notowaniem cen z Elizówki mogę jedynie stwierdzić, że tak naprawdę nie masz pojęcia jak naprawdę krztałtują się ceny na rynku. Internet to nie wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj