Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Sylwi    74

Niektórzy mają odpowiednie sita  zamontowane i niczego nie gubią. Prosta maszyna,ale kilka niuansów posiada przez które usługa zostaje za darmo lub kosztuje dwa razy drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41
Pierwszy rok jak pojawily sie mastery u mnie na wsi tez krazyly plotki ze bialo po masterze, gdy @Sylwi wykonal usluge to ci co mowili ze bialo po masterze jak weszli na pole pozniej mowili ze master zanim wyrzuci ziarno to rozciera je w pył i noe widac, nic dziwnego ze tak mowili, skoro urwala sie robota na bizona. Odkad jest master to bizon jest nie ekonomiczny, polowek nie ma, wyrzucac nie trzeba no i czas omlotu zmniejszyl sie o połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Jak to jest z tym Masterem, faktycznie zmiana sit może potrwać 5 godzin? Bo miałem ładną półtyczkę w tym roku, ostatniego października mi wymłócił i na każdym polu z 200 kg leży najładniejszej fasoli, co bym mogła iść za tyczną bo taka gruba była, a hektarów było 6 więc jestem w plecy kilka tysięcy, przez zbyt małe otwory w sitach😠

Po czym ją siałeś że zbiór koniec października. ziemniaki, szpinak a może jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Siałem po pszenicy ozimej. Wiosna była opóźniona, jeden ciągnik nawalił, a było do zasadzenia prawie 30ha kukurydzy , deszcze ciągle przerywały robotę i posadziłem fasole jak wszyscy już mieli swoje na wierzchu, czyli końcem maja. Poźniej jak zaczęła kwitnąć przeszedł ulewny deszcz, oczepał kwiatki, więc pojechałem z odżywkami no zacząła szaleć. Końcem sierpnia jak padało u nas przez 10 dni, to moja fasola miała może 10-15% strąków dojżałych resztę zielonych i jeszcze nie skończyła kwitnąć. Te dojżałe strąki jak nie zgniły to pokiełowały. Fasole spisałem na straty, @dysydent poradził aby się modlić o pogodę. Po pierwszych przymrozkach chyba początkiem października  liście zaczeły opadać, a strąki dojrzewać, i w ostatnim tygodniu października fasolę skosiłem i wymłóciłem. Fasola bardzo brudna, wilgotność pewnie z ponad 20%. Półówek 0, zbutwiałych może 10-15% z plamkami może z 20-40%. Może z 30-40% będzie do handlu. Największy problem to brud, jak by brudną odrzucić to z 20% zostanie czystej. W tamty roku zmarnowałem sporo fasoli, to w tym mi się coś udało.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
47 minut temu, Cradle napisał:

Chyba jakaś pomyłka była bo takiej ceny nie ma ani takiego postu na fb 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

To po ile teraz fasola faktycznie jest ? .

Pytanko po ile skupują orzech włoski może ktoś coś wie .

Skorupka ? .

łuskany ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    939
1 godzinę temu, Pronar82a napisał:

Chyba jakaś pomyłka była bo takiej ceny nie ma ani takiego postu na fb 

 Nowosad bierze jaśka 6 zł brutto na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Jeździłem wczoraj po polach sprawdzać swoje zasiewy pszenicy i rzepaku i zauważyłem b.dużo zostawionych pól pod wiosenne zasiewy ciekawe ile pod fasole pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. W związku z zamieszaniem, które powstało po podrobieniu jednego z postów handlowych naszej firmy Przepraszamy.

Zostały zabezpieczone adresy IP oraz zostało rozpoczęte postępowanie karne za podrabianie materiałów handlowych oraz świadome wprowadzanie ludzi w błąd. Proszę o przemyślenie swoich nierozważnych działań człowieka, który nie przewidział skutków swojego zachowania.

VEGEVITAL POLSKA PATRYK NOWOSAD

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Fasoli jak fasoli. Raczej standardowo to będzie, może trochę mniej jak w 2021 bo się trochę co niektórzy zrazili ta pogoda i teraz będą mierzyć siły na zamiary.

Już drugi rok kukurydza wychodzi dobrze to podejrzewam że ludzie pójdą w tą uprawę właśnie i ewentualnie w dynie bo też słyszę chęci co niektórych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41
O kukurydzy to i u mnie chodza słuchy, jeden gosc mówi na konto części rzepaku mozna bylo posiac kukurydze, inny mowi zamiast fasoli posiac kukurydze, a jeszcze inny mowi mial 8ha fasoli na nastepny zmniejsza o 2. Akurat w mojej okolicy nie widze po gospodarzach aby zwiekszali zasoewy fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    939
23 godziny temu, Pronar82a napisał:

Chyba jakaś pomyłka była bo takiej ceny nie ma ani takiego postu na fb 

 Nie pomyłka ktoś się włamał na jego konto i zrobił sobie jaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16

Tak już się ktoś komuś loguje i publikuje fejkowe posty. Ludzie weźcie się ogarnijcie.

Zbyszek a ty co adwokat?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Do kolegi dzwonił dziś handlarz co co roku mu sprzedaje to 6 dawał.

Dalej trzeba trzymać bo cena nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
8 minut temu, Andpol napisał:

Do kolegi dzwonił dziś handlarz co co roku mu sprzedaje to 6 dawał.

Dalej trzeba trzymać bo cena nie powala.

A jaka cena powala? 7zł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
Dnia 15.11.2021 o 12:56, VEGEVITAL_POLSKA napisał:

Dzień Dobry. W związku z zamieszaniem, które powstało po podrobieniu jednego z postów handlowych naszej firmy Przepraszamy.

Zostały zabezpieczone adresy IP oraz zostało rozpoczęte postępowanie karne za podrabianie materiałów handlowych oraz świadome wprowadzanie ludzi w błąd. Proszę o przemyślenie swoich nierozważnych działań człowieka, który nie przewidział skutków swojego zachowania.

VEGEVITAL POLSKA PATRYK NOWOSAD

 

Po co gó wnoburze robić, zmówcie sie na taką cenę bo ona prędzej czy później i tak będzie a nie dorabiacie się milionów i śmiejcie z rolników, pieniądze szczęścia nie dają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj