Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
skywalker89    833

To jest naturalna kolej rzeczy  która w końcu dociera po nawozie na nasze podwórka, masowy dodruk pieniądza w ostatnich dwóch latach zaczyna nam się znacząco uwidaczniać i to jak juz widać na całym świecie, więc 10zl za fasole to nie jest ani marzenie ani abstrakcja,  tak samo jak mało kto wierzył, że pszenica będzie po 1500zl, a mamy dopiero listopad..  więc  na wiosne będzie jeszcze drożej bo inflacja ma jeszcze iść do góry, mimo podnoszenia stóp.. więc drodzy handlarze jeśli niechcecie powrotu do przeszłości gdzie na rynku zostanie kilku handlarzy to lepiej zacznijcie robić poważne podwyżki, bo tak jak mieliśmy teraz rekordowe zasiewy dzięki.miedzy innymi duży gospodarzom tak teraz nie wierzę że będą siać fasole jak pszenica będzie po 1500-2000, a ceny same z siebie już predko nie spadną, wystarczy popatrzeć na sumy ubezpieczeń na 22r, rząd wie że będzie drożej - suma ubezpieczenia na zboża 20tys, zwiększony praktycznie dwukrotnie... np burak 9k więc nie bedzie podwyżek, w przyszłym tygodniu chyba wyślę wypowiedzenie umowy do cukrowni  za rok 22

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, skywalker89 napisał:

To jest naturalna kolej rzeczy  która w końcu dociera po nawozie na nasze podwórka, masowy dodruk pieniądza w ostatnich dwóch latach zaczyna nam się znacząco uwidaczniać i to jak juz widać na całym świecie, więc 10zl za fasole to nie jest ani marzenie ani abstrakcja,  tak samo jak mało kto wierzył, że pszenica będzie po 1500zl, a mamy dopiero listopad..  więc  na wiosne będzie jeszcze drożej bo inflacja ma jeszcze iść do góry, mimo podnoszenia stóp.. więc drodzy handlarze jeśli niechcecie powrotu do przeszłości gdzie na rynku zostanie kilku handlarzy to lepiej zacznijcie robić poważne podwyżki, bo tak jak mieliśmy teraz rekordowe zasiewy dzięki.miedzy innymi duży gospodarzom tak teraz nie wierzę że będą siać fasole jak pszenica będzie po 1500-2000, a ceny same z siebie już predko nie spadną, wystarczy popatrzeć na sumy ubezpieczeń na 22r, rząd wie że będzie drożej - suma ubezpieczenia na zboża 20tys, zwiększony praktycznie dwukrotnie... np burak 9k więc nie bedzie podwyżek, w przyszłym tygodniu chyba wyślę wypowiedzenie umowy do cukrowni  za rok 22

gdzie masz pszenicę po 1500zł 😂 10zł fasola 😂

nie wiem co bierzesz ale zmniejsz dawkę.

puki co trzeba bulić za nawozy po blisko 3tys a ziemniak jak był tak jest tani, zboże też nic nadzwyczajnego.

drogie było to czego brakowało np malina i tak zawsze było i będzie

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    42
Ponoć zzz tuczapy płacą 1400 za konsumpcje, kapka Tarnogród w poprzednim tygodniu płacił 1300 netto, wiec 1500 blizej pomorza calkiem możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961

J  kto by pomyślał  że  w tym roku na obecną chwilę  zysk z 1 h pszenicy u większości jest prawie 2 krotnie wyższy niż z fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Właśnie oni się cieszą że ciemnota na wsi co ogląda tvp będzie wniebowzięta z ceny 6-7zl.. jeszcze 1500 nie ma, ale już niedługo więc.. chodzi o to żeby ludzie sie wyprztykali z kasy na nawozy, a później żeby pośrednicy zbili kase na pszenicy jak będzie 1500-2000, bo o fasoli to nie mowie bo tutaj pośrednicy zawsze dobrze wychodzą, coś mi się wydaje że za rok w tygodniku zamojskie może się mniej firemek za fasolą ogłaszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Panowie w tym roku testuje taka rzecz. Stanowisko po pszenicy. Po zniwach stalerzowne później rozsiane wapno bo niestety przywieźli mi wapno dość pozno nastoenie orka na zimę, rozsiane 180kg superfosfatu wzbogaconego i przejechane bronami żeby ten nawóz zmieszać z ziemia,za jakiś czas rozsieje na to sól i tak zostanie do wiosny a na wiosnę idzie tam fasola tylko się zastanawiam czy dobrze zrobiłem z tym bronowaniem?? No ale pasuje żeby akurat fosfor był zmieszany z ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961

 Nic się nie dzieje że  zabronowałeś  tylko  Nie wiem na co czekasz z solą  przecież mogłeś ją siać razem z superfosfatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

A wapnowanie nie zablokuje tego fosforu ? Przecież nie zaleca się  nawożenia fosforem w roku wapnowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie jest to coś nieosiągalnego, wręcz bardzo prawdopodobne. Zresztą na allegro taniej jak 10 zł nie kupisz. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 10zl to tylko kwestia czasu... wojsko na granicy to i grochówka będzie szła 😂😂

Edytowano przez Adrianek970217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
15 godzin temu, Rafcioo96 napisał:

Ponoć zzz tuczapy płacą 1400 za konsumpcje, kapka Tarnogród w poprzednim tygodniu płacił 1300 netto, wiec 1500 blizej pomorza calkiem możliwe

To prawda tak płacą za pszenicę 1400 zł mały skup płaci po 1350 za pszenicę i nie ma sprzedających .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Wątpię żeby fasola była po 10zł, gdzie oni dadzą . Jak dojdzie do 7 to puszczam wszystko chociaż na razie mi kasy nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
37 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Gdzie się twój optymizm podział odnośnie  rekordów cen fasoli 😀

Fasola jest super ale ostatnio głównie dla handlarzy :Dszczególnie ostatnie 2-lata. Widać to po halach i ich wyposażeniu, przy obecnych kosztach i ryzyku przy zbiorze to ta dycha musi być inaczej mastery pójdą w pokrzywy:P Jara mi dała w tym roku 6,5 ozima średnio 7,8 to policz po obecnych cenach a to się prędko nie zmieni bo przez lata zapasy zbóż malały tylko wielcy tego świata trzymali ceny. Teraz dochodzą jeszcze inne czynniki o których by dużo pisać tak że rzepak, pszenica kukurydza tak. Fasola tylko to co w biznesplanie :(

Edytowano przez szot
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak to jest z tym Masterem, faktycznie zmiana sit może potrwać 5 godzin? Bo miałem ładną półtyczkę w tym roku, ostatniego października mi wymłócił i na każdym polu z 200 kg leży najładniejszej fasoli, co bym mogła iść za tyczną bo taka gruba była, a hektarów było 6 więc jestem w plecy kilka tysięcy, przez zbyt małe otwory w sitach😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
5 minut temu, sylwek23111 napisał:

Jak to jest z tym Masterem, faktycznie zmiana sit może potrwać 5 godzin? Bo miałem ładną półtyczkę w tym roku, ostatniego października mi wymłócił i na każdym polu z 200 kg leży najładniejszej fasoli, co bym mogła iść za tyczną bo taka gruba była, a hektarów było 6 więc jestem w plecy kilka tysięcy, przez zbyt małe otwory w sitach😠

Dodam ,ze przy każdym opróżnianiu zbiornika,operator wychodzi ,z tyłu popycha nogą blachę,i wylatuje z 40 kg fasoli,tej która nie przeleciała przez sito.Inni mają tą blachę na sprężynie,więc fasola sama sobie regularnie wypada.Także coś jest nie tak z tym sitem.Jakby który pomyslał ,zeby przerobić tam coś,zeby na szybko wymieniac sito,na większe .Przy drobnej nie ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Na pewno na za rok zwrócę na to uwagę, ale jak dziś byłem popatrzyć na pole i jest tak biało to mnie szlak trafia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj