Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
king12    233

No to ładnie .W moich okolicach leży trochę fasoli jeszcze myślę że około 7-10%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Spolight do desykacji nie sprawdza się w półtyczkach, sąsiad opryskał ponad 2 tygodnie temu, to tylko chwasty zrobiły się czarne, a fasola tylko trochę przyżółkła. I tak trzeba podcinarką zjeździć i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Wróciłem przed chwilą z Hrubieszowa jadąc z Zamościa na Hrubieszów leży jeszcze fasoli trocha przewracali dziś a teraz popadało i praca na marne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

Ma ktoś do sprzedania ładną półtyczkę? 
Ważne aby nie była przetarta przez kombajn i nie była umazana w błocie.. Dam dobra cenę.  🙂

Edytowano przez Drobna2021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Wróciłem przed chwilą z Hrubieszowa jadąc z Zamościa na Hrubieszów leży jeszcze fasoli trocha przewracali dziś a teraz popadało i praca na marne .

Jak zawsze pozytywne myślenie 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41

Dzisiaj w ulhowku ogladalrm sasiada zza miedzy fasole, alubia, kazdy srrak ktory otworzylem do albo szara, albo splesniala, ziarno miekkie jak wata. Lezy tego z 4ha, drugi sasiad przewracal jaska, nie zagladalem juz do strakow, waly ladne, strąki tez, mysle ze na tym jasku bedzie plon, ciekawe tylko ile odpadu. W mojej okolicy lezy jeszcze troszke hektarów, w pt gosc w sklepienz czescuaki mowil ze ma czerwona jeszcze nie scieta, tak parszywie dojrzewała, czekal na kolor i deszcze go zlapaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
56 minut temu, Drobna2021 napisał:

Ma ktoś do sprzedania ładną półtyczkę? 
Ważne aby nie była przetarta przez kombajn i nie była umazana w błocie.. Dam dobra cenę.  🙂

Dobrą tzn. ile? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Apropos jaką uprawę stosujecie po zbiorze fasoli? Siejecie po gruberze czy wykonujecie orkę pod pszenice? Chlomazon nie ma skutków ubocznych ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41
Dwa lata temu, tam vdzie poszlo 0.6l command 480, pomylilem dawke i nakładka, na gkiniastej ziemi wilejka wypadla, trzeba bylo zaorac ten kawałek, ale tylko w tym kednym miejscu byl problem, tam gdzie bylo 0.3 nic sie nie działo. Ja nie orze po fasoli, a na pszenicy nie widac aby cierpiała
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W tym roku po fasoli pszenicę siał będę po talerzówce jak dużo słomy to trzeba przeorać ale znam takich że orka musi być nawet jak czyste pole jest. Po rzepaku też siew po talerzówce ale 2 razy bo za raz nie wymiesza to zwykła talerzówka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
13 godzin temu, mano napisał:

Jak zawsze pozytywne myślenie 😉

Pozytywne myślenie jak leży fasola i gnije  pozytywnie nastawiony jestem że gówno z niej będzie już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

U mnie niektórzy palą słomę to wystarczy talerzówka. Ja się niestety boje palenia, bo to kupę dymu a mam działki jak na widelcu albo przy osiedlach. Stąd zmuszony byłem orać . Talerzowanie słomy niestety nic nie daje a sianie w słomę to partactwo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Heh... Wszystko zależy jaka ta słoma jest. W tym roku, po tych deszczech to ta słoma w znacznym stopniu strupieszala i jak ktoś wymlucil za suchego, w dzień, to Master ją dobrze zmielił. Jak mlocone w nocy czy jak słoma wilgotna była to wiadomo że jej będzie więcej i talerzówka nie bardzo co zrobi i lepiej przeorać ale jak się da bezorkowo, jak ktoś ma jeszcze siewnik talerzowy to wjeżdżać i siać. Na pewno straty w plonie nie będzie, może z wyglądu tylko będzie gorzej ale to ma nie wyglądać, to ma plonowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
6 godzin temu, Drobna2021 napisał:

6.50 na rękę? 🤔 

Skąd Pan jest? Chciałbym żeby Pan zobaczył tą fasole to może się dogadamy i zahandlujemy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Już dziś widziałem że w jednym miejscu master poszedł do boju nawet się kurzyło i o dziwo sprawnie mu to szlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
38 minut temu, king12 napisał:

Hahha dziś master szedł to ciekawe ile fasola wilgoci miała 40%czy60%

Wyschnie na przyczepie hehe ale niema co się ludziom dziwić jak nie doczekali kombajnu i im tyle czasu leżał gnój na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
3 godziny temu, BADYL16 napisał:

Już dziś widziałem że w jednym miejscu master poszedł do boju nawet się kurzyło i o dziwo sprawnie mu to szlo

Ty widziałeś Mastera, a ja w swoich stronach kombajn który kończył żniwa.

Dziwny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Siewnikiem z redlicami talerzowymi siew to majstersztyk. Ale resztki słomy to nie tylko problem z siewem ale również opryskiem. Doglebówka odpada i zostaje wiosna


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Wczoraj młócili resztę fasol co została na polach a jedna działka ponad 2 ha nie wycięta jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Witam czy ktoś może z panów orientuje się jak przebiega proces suszenia fasoli w suszarni  chodzi mi o temperaturę i czas suszenia

Edytowano przez BADYL16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
10 godzin temu, Andpol napisał:

Wczoraj młócili resztę fasol co została na polach a jedna działka ponad 2 ha nie wycięta jeszcze.

Ile odpadu i jaka wilgotność coś wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj