Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
skywalker89    833

A ja słyszałem że jest jakiś prototyp na bazie mastera i ma kosztować 120tys zł? 

Swoją drogą na jakimś forum na fb widziałem, że gość wyciął wszystkie elementy masterowe i sam sobie wyspawał maszynę.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To ja się piszę na 3ciego. Kurde niektórzy już masterem biorą 600zł, biznes jak cholera w porówaniu do kopania buraków. Ropa kosztuje pewnie z 2 bańki + ile to pali i ogólnie koszt obsługi tej maszyny a biorą 850-950. 

Co do solmaxa widziałem ktoś JD młócił w Zawalowie ale nie miałem czasu zatrzymać się i podpytać jak sprzęt. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoc13    17
skywalker89 napisał:

A ja słyszałem że jest jakiś prototyp na bazie mastera i ma kosztować 120tys zł? 

Swoją drogą na jakimś forum na fb widziałem, że gość wyciął wszystkie elementy masterowe i sam sobie wyspawał maszynę.. 

Ostatnio mijałem się z jakąś taka maszyną. Ciągną ją jakiś większy ciągnik. Kształtu podobnego do Solmaxa, a gabarytów Mastera, albo i większy. Ale nie zwróciłem uwagi jaka to firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Póki co więcej szczegółów nie znam, znajomy większy gospodarz mówi że jak będzie sial fasole - a pewnie bedzie, bo sprzedal ostatnio troche poltyczki - policzył sobie względem buraków, i decyzja jest prosta.. Wszystko fajnie jak fasole się sprzedaje po 5,5-6brutto, i nie tylko on tak sobie policzy, to mimo paskudnego roku zobaczymy jakie będę zasiewy w następny roku, bo pod buraka trzeba dać i papu, a przy tych cenach nawozów to na bardzo dobrych ziemiach wystarczy dać fasoli ze 100kg jakiegoś azotu... no to wracając do tematu kombajnu, to się wkurwił bo miał z 10ha do mlocenia i 3dni go zwodzili... mówił że ktoś coś takiego ma, może dowiem się szczegółów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

W Nabrożu jest majster zielony samoróbka i dobrze to idzie ciekawe ile wyszła budowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Z tego co słyszałem to około 120 tys wyszły go materiały nie licząc własnej roboty,  także nie wierzę że za 120 tys ktoś coś takiego zrobi


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
5 godzin temu, Kabanos napisał:

W Nabrożu jest majster zielony samoróbka i dobrze to idzie ciekawe ile wyszła budowa

Tak jest, zielono srebny,  sprawnie i szybko idzie praca tą maszyną. Maszyna była robiona 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
7 godzin temu, melon10641 napisał:

To ja się piszę na 3ciego. Kurde niektórzy już masterem biorą 600zł, biznes jak cholera w porówaniu do kopania buraków. Ropa kosztuje pewnie z 2 bańki + ile to pali i ogólnie koszt obsługi tej maszyny a biorą 850-950. 

Co do solmaxa widziałem ktoś JD młócił w Zawalowie ale nie miałem czasu zatrzymać się i podpytać jak sprzęt. 

U nas w tym roku znajomy z Obrowca młócił za 350/ha bo od groma konkurencji, to skąd te 600??? Co do choooya się dzieje z tymi cenami ?? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
7 godzin temu, skywalker89 napisał:

No to 120, a skąd za mastera te 360-380??? Przecież to produkowane seryjnie...

 Seryjnie to nie za darmo policzyć w fabryce  pensje pracowników, dyrektorów ,prezesów  transport z Brazylii czy Argentyny  no i prowizja Vitalpolu😵  bo to oni chyba to sprowadzają i masz sumę o której piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Samo projektowanie i jakieś testy, homologację etc. 

70% ceny środka ochrony roślin to proces wdrożeniowy przed produkcją, który czasami trwa kilka lat. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

A jak obecne ceny fasoli? Jest jakiś ruch w górę?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

a obecnie jakie ceny oferują ?  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

A jak się sprawują te czerwone kombajny,francuskie,RBH 1000?słyszałem ,ze ma być mniejszy model RBH 600,odpowiednik mastera ll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

  Ludzie zaczynają z tym uciekać  żeby jeszcze sporą część pieniędzy wycofać bo za rok ,dwa to nawet połowy  nie wezmą za tego bubla ktoś kiedyś pisał [czyt. Dysydent] że C-360 to był bubel konstrukcyjny ale on do dziś nie jednemu jeszcze służy  kiedyś jak coś robili to przynajmniej solidnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Wczoraj po południu wybrałem się na rozeznanie czy dużo grzybów w lesie w kierunku Metelina i zauważyłem jeszcze kilka pól z fasolą na wałach. Po tych deszczach to małe szanse na jej zebranie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja kontrolami się zajmuję to objeździłem wczoraj gminę Miączyn a wcześniej Wojsławice to też jeszcze sporo jest. Po tym froncie to talerzówką trzeba będzie młócić bo i ochłodzenie na przyjść to nie wysuszy na polu. 

Edit
Z tym dużo to pojęcie względne ale jakby nie było jeszcze pola z fasolą są. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
5 minut temu, melon10641 napisał:

Ja kontrolami się zajmuję to objeździłem wczoraj gminę Miączyn a wcześniej Wojsławice to też jeszcze sporo jest. Po tym froncie to talerzówką trzeba będzie młócić bo i ochłodzenie na przyjść to nie wysuszy na polu. 

Edit
Z tym dużo to pojęcie względne ale jakby nie było jeszcze pola z fasolą są. 

To ty jeżdzisz  tym kładem i mierzysz działki i zasiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Biały suzuki jimny 

A kładami może jeżdżą na Dołchobyczowie i Mirczu? 

17-205.JPG

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jest jeszcze bardzo dużo fasoli nie zebranej. U mnie na wiosce to na pewno ponad 30 ha leżakuje.

Ta nadwyżka hektarów o której mówią handlarze, która ma zrekompensować słabszy plon i duży odpad w stosunku do ubiegłego roku chyba im nie wyjdzie. Cena musi pójść do góry. To co zostało nie zebrane to raczej marne nadzieję na wymucenie a jeśli nawet to już odpad urośnie do 70 procent. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj